Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 15.07.2024 r.
13/07

 

 

   PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14 LIPCA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek NMP z Góry Karmel.
 2. W miesiącu lipcu i sierpniu msze św. W dni powszednie o godzinie 19.00.
 3. Zapraszam do święta dziękczynienia za zbiory na mszy św. O godzinie 11.30 w uroczystość Wniebowzięcia NMP. A przede wszystkim módlmy się o dobrą pogodę na żniwa.
 4. Piesza pielgrzymka kielecka na Jasną Górę wyrusza z Wiślicy jak zawsze 6 sierpnia z Wiślicy. Piesza pielgrzymka ze Salowej Woli zatrzyma się na obiad w naszej parafii 9 sierpnia. Piesza pielgrzymka zamojsko lubaczowska będzie nocować w naszej parafii 11 sierpnia.
 5. Transmisje nabożeństw z kościoła zostały wznowione.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty w dniu wczorajszym: córka pani Kaczmarek z mężem.. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ul Żódłowej; rodziny Majków i Baniaków.

Ogłoszenia Parafialne 6.07.2024 r.
06/07

 CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 6 LIPCA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Jana z Dukli, we czwartek święto św. Benedyka, opata, patrona Europy, św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 2. W miesiącu lipcu i sierpniu msze św. W dni powszednie o godzinie 19.00.
 3. Tradycyjnie zapowiedziały się piesze pielgrzymki na Jasną Górę ze Stalowej Woli oraz Zamojsko-Lubaczowska.
 4. Transmisje nabożeństw z kościoła zostały wznowione.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty w dniu wczorajszym: Barbara Huptyś i Zofia Lipecka. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30 pozostałe rodziny z ul Błonie.

Ogłoszenia Parafialne 30.06.2024 r.
29/06

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 30 CZERWCA 2024 ROKU

 

 

 1. W środę święto św. Tomasza, Apostoła, w sobotę wspomnienie błogosławionej Marii, Teresy Leduchowskiej.
 2. W miesiącu lipcu i sierpniu msze św. W dni powszednie o godzinie 19.00.
 3. Tradycyjnie zapowiedziały się piesze pielgrzymki na Jasną Górę ze Stalowej Woli oraz Zamojsko-Lubaczowska.
 4. Spróbujemy w nadchodzącym tygodniu naprawić kamerę na kościele aby wznowić transmisję.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty w dniu wczorajszym: Elżbieta Jakubik. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z ul Błonie: Majka Katarzyna, Lipecka Zofia. Huptyś Barbara.

Ogłoszenia Parafialne 23.06.2024 r.
22/06

   DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 23 CZERWCA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie liturgiczne św. Ireneusza biskupa, męczennika i doktora Kościoła, W sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra I Pawła.
 2. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. Spróbujemy w nadchodzącym tygodniu naprawić kamerę na kościele aby wznowić transmisję.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty w dniu wczorajszym: Rams Jolanta, Grzyb Krystyna. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z ul Błonie: Całka Justyna, Jakubik Elżbieta, Jachimowska Beata..

Ogłoszenia Parafialne 16.06.2024 r.
15/06

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 16 CZERWCA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Alberta Chmielowskiego, w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 2. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. W piątek o godz. 8.30 msza św. Na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z naszej szkoły. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli.
 4. W przyszłą niedzielę msza św. na cmentarzu parafialnym 23 czerwca o 11.30. Proszę zadbać o uporządkowanie grobów naszych bliskich.
 5. Rozliczenie zużycia energii w ubiegłym sezonie grzewczym jest następujące: rachunek zużycia energii w kościele za rok ubiegły od czerwca 2023 do czerwca 2024 wynosi 21100 zł. Zużycie wynosi13,8 MW czyli płaciliśmy w taryfie przemysłowej 1,51 zł za Kwh. Energi wytworzorzona przez fotowoltanikę za cały rok 22 MW, ale zapłacono nam za energię wytworzoną 13800 zł, średnia cena za kw to 0,754 zł a więc połowę tego co płacimy w rachunkach. Około 4 MW zużyliśmy na bieżąco i tego się nie rozlicza (6000 zł) A więc trzeba było dołożyć 7250 zł i tyle akurat wpłaciliśmy na składki na ogrzewanie. Bilans ubiegłego roku wychodzi na zero dzięki temu, że dalej składamy te 50 zł na ogrzewanie. Gdyby nie instalacja fotowoltaniczna koszty ogrzewania byłyby takie że musielibyśmy składać się po 150 zł. Natomiast nie wiadomo co przyniesie przyszłość.
 6. Spróbujemy w nadchodzącym tygodniu naprawić kamerę na kościele aby wznowić transmisję.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty w dniu wczorajszym: Barbara Szczerba, Marta i Michał Kończyk, Magdalena i Krzysztof Gasińscy. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z ul Błonie: Ramsów i Grzybów.

Ogłoszenia Parafialne 9.06.2024 r.
08/06

   DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 9 CZERWCA 2024 ROKU

 

 

 1. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Barnaby, Apostoła, we czwartek św. Antoniego z Padwy, w piątek błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 2. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. We czwartek nabożeństwa i mszy św. W kościele nie będzie ponieważ wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Krakowa.
 4. Dziękuję parafianom za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy nieśli feletrony i chorągwie, paniom z Jaronowic w strojach ludowych, dzieciom komunijnym i rocznicowym, ministrantom, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i pozostawili kwiaty w kościele, naszej jednostce OSP za zabezpieczenie trasy i policji.
 5. We czwartek o 7.00 rano sprzed kościoła wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Krakowa. Na mszy św. W Łagiewnikach będziemy się modlić o trzeźwość i odnowę moralną parafii i całego narodu w łączności z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę w tym tygodniu. Powrót około 21.00.
 6. Msza św. na cmentarzu parafialnym 23 czerwca o 11.30.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Sylwester Rams i Lidia Jaworska. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30 pozostałe rodziny z ul Górnej.

Ogłoszenia Parafialne 2.06.2024 r.
01/06

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2 CZERWCA 2024 ROKU

 

 

 1. W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w oktawie Bożego Ciała procesja.
 3. We czwartek oktawa Bożego Ciała. Msza św. o godzinie 18.00 następnie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez te same grupy parafian, które przygotowywały ołtarze na Boże Ciało.
 4. Dziękuję parafianom za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy nieśli feletrony i chorągwie, paniom z Jaronowic w strojach ludowych, dzieciom komunijnym i rocznicowym, ministrantom, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i pozostawili kwiaty w kościele.
 5. Msza św. na cmentarzu parafialnym 23 czerwca o 11.30.
 6. W ubiegły poniedziałek podpisałem umowę ze Starostwem Powiatowym dysponującym środkami z rządowego programu ochrony zabytków na renowację obydwu ołtarzy bocznych. Konserwacja obejmuje wszystkie elementy składające się na ołtarze, a więc szafy, obrazy ze złoceniem ram i figury także będą złocone. Koszt 308000 zł, 300000 zł dotacji z Nowego ŁADU, 6200 zł od Powiatu Włoszczowskiego i 1800 zł udziału własnego. Ołarze zostały zabrane do pracowni w Bydgoszczy i Krakowie.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Artur Tomaszewski, kaw zam par tut i Agata Stępień, panna, zam par Mnichów, zap trzecia.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Joanna Rak i Małgorzata Piec. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z ul Górnej, od państwa Ramsów.
 9. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w tegorocznej składce na kościół, które wyniosły:

składka 2024                                                                                                           

   52 000,00

   298

      174,50

 

ogrzewanie kościoła 2024    2 050,00             35 wpłat                          

Ogłoszenia Parafialne 26.05.2024 r.
25/05

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 26 MAJA 2024 ROKU

 

 

 1. W środę wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Leduchowskiej, w piątek święto Nawiedzienia NMP, w sobotę św. Justyna, męczennika.
 2. We czwartek uroczystość „Boże Ciała”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. Wyrażamy swoją wiarę przez dekorację okien i balkonów flagami i emblematami eucharystycznymi. Pierwsza msza św. O godz. 9.00. Uroczysta msza św. W intencji wszystkich parafian o godz. 10.00, po niej litania do NS Jezusa i procesja do czterech ołtarzy, zakończenie w kościele. Po procesji jeszcze jedna msza św. W kościele. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości, jednostki OSP z parafii, Koła Różańcowe, ministrantów, młodzież, dzieci komunijne i te które obchodziły rocznicę pierwszej komunii św. Do sypania kwiatków, asystę do chorągwi i obrazów. Trasa procesji jest następująca: Pójdziemy ul.16-go stycznia, następnie skręcimy na Kwilinę, potem na ulicę Zieloną, Strażacką i znów 16-go stycznia. Proszę o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy na ul. 16 stycznia, na skrzyżowaniu, PRZYGOTOWUJĄ parafianie z tej ulicy, Drugi ołtarz na ul. Zielonej obok p. Bryłów przygotowują parafianie z tej ulicy, Trzeci ołtarz na skrzyżowaniu ulic Rzecznnej i Strażackiej, przygotowują mieszkańcy z tych ulic , Czwarty ołtarz na ul. 16-go Stycznia obok figury św. Floriana przygotowują parafianie z tej ulicy 16 go stycznia i z Damian. W niedzielę procesja po sumie.
 3. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w oktawie Bożego Ciała procesja.
 4. Dziś poświęcenie pól w Jadwigowie o godz. 14.00.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Rams Paweł, zam. Par tut i Duraj Karolina, zam par Goleniowy, zap trzecia oraz Artur Tomaszewski, kaw zam par tut i Agata Stępień, panna, zam par Mnichów, zap druga.
 6. Zapraszam do posprzątania kościoła pozostałe rodziny z ul 16-go stycznia.

Ogłoszenia Parafialne 19.05.2024 r.
18/05

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 MAJA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, msze św o 12.00 i 18.00, we czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W miesiącu maju zwracamy się do Maryi Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. Wczoraj 12 dzieci z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję panu organiście za pomoc w przygotowaniu uroczystości a także rodzicom, którzy uczestniczyli w corocznym przygotowaniu i złożyli dar ołtarza dla parafii ornat i stułę za 1200 zł, przygotowali świątynię i jej otoczenie. Bez was drodzy rodzice ta uroczystość nie mogłaby się odbyć. Zapraszam dzieci i rodziców do udziału w białym tygodniu, aby dzieci uczestniczyły codziennie w nabożeństwie majowym i mszy św. W strojach komunijnych. W piątek udajemy się z pielgrzymką dziękczynną do sanktuarium ziemi świętokrzyskiej w Kałkowie. Mamy jeszcze wolne miejsca więc zapraszam.
 4. Dziś poświęcenie pól w Chlewicach o godz. 14.00, w przyszłą niedzielę w Jadwigowie.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Rams Paweł, zam. Par tut i Duraj Karolina, zam par Goleniowy, zap druga oraz Artur Tomaszewski, kaw zam par tut i Agata Stępień, panna, zam par Mnichów, zap pierwsza.
 6. Zapraszam do posprzątania kościoła pozostałe rodziny z ul 16-go stycznia.

Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024 r.
12/05

NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO      

 12 MAJA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro wspomnienie Matki Bożej Fatimskiejwe, wtorek święto św. Macieja apostoła, we czwartek św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W miesiącu maju zwracamy się do Maryji Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. Uroczystość pierwszej komunii św. W sobotę o godzinie 12.00, rodzice wraz z dziećmi gromadzą się przed kościołem od 11.30. Rocznica dla klasy IV w niedzielę na mszy św. O godz. 11.30.
 4. W tym tygodniu spotkanie z dziećmi komunijnymi w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00 w kościele. Jednocześnie zapraszam dzieci wraz z rodzicami do udziału nabożeństwie majowym. Spotkanie z dziećmi rocznicowymi w piątek o godzinie 16.00. Spowiedź dla dzieci komunijnych, rocznicowych i rodziców we czwartek od godziny 15.30. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam do posprzątania świątyni w środę od godz. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Chlewicach o godz. 14.00 na ul. Żródłowej.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Rams Paweł, zam. Par tut i Duraj Karolina, zam par Goleniowy, zap pierwsza
 7. Pielgrzymka dziękczynna dziecikomunijnych z rodzicami 24 maja do Kałkowa. Są wolne miejsca
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Wójcik Grażyna, Całka Justyna.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.