Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 3.04.2022
03/04

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 KWIETNIA 2022 ROKU

 

 1. Spowiedź wielkopostna w środę Kosowie, w sobotę w Przyłęku.
 2. W piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 17.30. Msze św. W dni powszednie o godz. 18.00.
 3. W przyszłą niedzielę palmową rozpoczynamy obchody wielkiego tygodnia. Na wszystkich mszach świętych czytanie męki pańskiej. Uroczysta procesja z palmami na mszy św. O godzinie 11.30. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę po ostatniej mszy św. Wszystkich mieszkańców naszej parafii i gości zapraszam na drogę krzyżową ulicami Chlewic (Zielona i Strażacka) o godz. 17.00, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Proszę o zabranie na drogę krzyżową świecy, lampionów, pochodni. Zapraszam ministrantów, koła różańcowe, strażaków, harcerzy i wszystkich parafian.
 4. Konfesjonał jest przeniesiony do kaplicy. Wejście boczne także będzie otwarte.
 5. Kandydatów do bierzmowania zapraszam do przygotowania czuwania w wielki piątek. W środę i czwartek spotkania dla nich w kościele o godz. 17.00.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Machalski Adrian, kaw zam par tut i Tokarska Paulina, panna, zam par Moskorzew, zapowiedź druga. Kordaszewska Ewa, panna zam. Par tut i Karnia Damian, zam par tut zapowiedź pierwsza.
 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Teresa i Sylwia Piaszczyk. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Drzazgów, Bożkiewiczów i Muchów.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022
26/03

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 MARCA 2022 ROKU

 

 1. Spowiedź wielkopostna we wtorek w Goleniowach, w sobotę w Dzierzgowie.
 2. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 17.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie. Msze św. W dni powszednie o godz. 18.00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź przed drogą krzyżową.
 4. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 15.00 w salce katechetycznej.
 5. W przyszłą niedzielę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kudła Piotr, kaw. Zam. Par tutejsza i Kubicz Sandra, Panna zam parafia św. Brata Alberta w Sędziszowie. Zapowiedź trzecia. Machalski Adrian, kaw zam par tut i Tokarska Paulina, panna, zam par Moskorzew, zapowiedź pierwsza.
 7. Rozpoczęliśmy prace w kaplicy, kładziemy nową posadzkę kamienną. Wykorzystamy tylko część kamienia zakupionego jeszcze przez ks. Iwana, zakupiona też została nowa. Wnęka w ołtarzu będzie otynkowana i tak pozostanie do czasu odnowienia całego ołtarza. Grób będzie przygotowany w kaplicy, a ciemnica jak zwykle na ołtarzu św. Michała Archanioła.
 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Jałocha Teresa, Joanna i Łukasz Wzorek. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Kolonii Jaronowic.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.03.2022
19/03

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU  MARCA 2022 ROKU

 

 1. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się dziś. Prowadzi je ks. Sercanin: Bartosz Mrozek z Krakowa. Rekolekcje potrwają od niedzieli do wtorku. Dzieci szkolne uczestniczą w naukach popołudniu, jutro o godzinie 16.30, we wtorek o godzinie 16.00. Dzień spowiedzi we wtorek, będą kapłani z dekanatu. We wtorek o godz. 12.00 msza św. Dla chorych, proszę umożliwić im udział w tej mszy św. Z sakramentem namaszczenia chorych. Taca we wtorek przeznaczona jest dla księży sercanów. W środę udam się z komunią św. Do chorych o godz. 14.00. Proszę ich zgłaszać w zakrystii. Msze rekolekcyjne będą transmitowane dla chorych w poniedziałek i wtorek o godz. 12.00.
 3. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 15.00 w salce katechetycznej.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kudła Piotr, kaw. Zam. Par tutejsza i Kubicz Sandra, Panna zam parafia św. Brata Alberta w Sędziszowie. Zapowiedź druga.
 5. Rozpoczęliśmy prace w kaplicy, kładziemy nową posadzkę kamienną. Wykorzystamy tylko część kamienia zakupionego jeszcze przez ks. Iwana, zakupiona też została nowa. Wnęka w ołtarzu będzie otynkowana i tak pozostanie do czasu odnowienia całego ołtarza. Grób będzie przygotowany w kaplicy, a ciemnica jak zwykle na ołtarzu św. Michała Archanioła.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Zbigniew i Anna Frejowscy, Anna Zubek. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Jałocha Teresa.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 13.03.2022
12/03

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 MARCA 2022 ROKU

 

 1. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w PRZYSZŁĄ niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin: Bartosz Mrozek z Krakowa. Rekolekcje potrwają od niedzieli do wtorku. Dzieci szkolne uczestniczą w naukach popołudniu. Dzień spowiedzi we wtorek 22 marca.
 3. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny w każdą niedzielę wielkiego postu o godz. 15.00 w salce katechetycznej.
 4. „Fundacja Jesteśmy Blisko poszukuje mieszkań, domów do wynajęcia(odpłatnie!!!) dla rodzin z Ukrainy. Aktualne Fundacja otoczyła opieką blisko 60 osób a w najbliższych dniach przyjadą następne. Oczekujemy na kobiety z dziećmi, którym chcielibyśmy zapewnić „dach nad głową ‘’ i „namiastkę” normalnego” życia. Będziemy wdzięczni za każdą informację o ewentualnym miejscu które parafianie są w stanie udostępnić na wynajem. Opłaty związane z wynajmem będą uregulowane przez wynajmujących.”Szegółowe informacje w gablocie.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kudła Piotr, kaw. Zam. Par tutejsza i Kubicz Sandra, Panna zam parafia św. Brata Alberta w Sędziszowie. Zapowiedź pierwsza.
 6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Łata Barbara, Teresa i Tadeusz. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Frejowskich, Zubków i Trojaków .

 

Ogłoszenia duszpasterskie 6.03.2022
05/03

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 6 MARCA 2022 ROKU

 

 1. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00.
 2. W ciągu mijającego tygodnia PT Księża proboszczowie z 103 parafii wpłacili ok 470.000 zł. Do tego ponad 150 tys wpłacili indywidualni darczyńcy, firmy i rady sołeckie. Już dzisiaj posłaliśmy drugą transzę pomocy do Caritas Polska w łącznej kwocie 500.000,00 zł. Z tych ofiar zakupywane są niezbędne produkty i przesyłane szybko na Ukrainę.Oprócz tej pomocy wiele parafii, placówki Caritas i inne społeczności lokalne podjęły zbiórki darów rzeczowych.Dotychczas kilka busów darów dotarło do zaprzyjaźnionych parafii na Ukrainie. Ks. K.Banasik i ks. Ł.Zygmunt byli z transportami na przejściu granicznym.W tym tygodniu Caritas Przemyska i Lubelska zorganizowała magazyny przeładunkowe w pobliżu granicy i dary rzeczowe będą mogły szybciej i sprawniej docierać na Ukrainę.Również Caritas Kielecka zgłosiła ponad 240 miejsc dla przyjęcia uchodźców docierających do nas z Ukrainy.Dotychczas zaledwie kilkanaście matek i dzieci dotarło do Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Część z nich dołączyło w Piekoszowie do swoich rodzin i znajomych.Pozostałe miejsca czekają w gotowości. Równocześnie kilkanaście rodzin zgłosiło chęć przyjęcia uchodźców do swoich domów i tam też kierujemy pojedyncze rodziny.Jeżeli parafianie będą zgłaszali takie możliwości - prosimy przekazywać je do Caritas lub w porozumieniu z gminą bezpośrednio kierować tam potrzebujących.Na obecnym etapie organizowania pomocy nie przewidujemy przekazywania tym osobom środków pieniężnych poza sytuacjami wyższej konieczności.Zakładamy, że rodzina przyjmująca będzie mogła przez kilka tygodni wyżywić swoich gości. Potem z pewnością pojawią się regulacje rządowe w 
  tym zakresie.W późniejszych terminach będziemy dostosowywać nasze działania do 
  bieżących wyzwań. W przypadku kiedy rodzina oddaje uchodźcom cały dom do 
  dyspozycji -można kontaktować się z Caritas w sprawie pomocy w organizacji żywienia dla osób bez środków utrzymania.W naszej parafii zebraliśmy 3000 zł.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w trzecią niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
 4. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dziórzyński Michał, kaw. Zam parafia Rembieszyce i Sylwia Piaszczyk, panna zam. Par tut. Zapowiedź TRZECIA. Nowak Radosław, kaw. Zam parafia tutejsza i Kaczmarczyk Dagmara, panna, zam. Parafia Sobków. Zapowiedź trzecia.
 6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Bała Aleksandra, Groja Joanna, Parzniewski Ireneusz. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Łatów, Kowalskich i Skurkowskich.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022
26/02

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA 27 LUTY 2022 ROKU

 

 1. W środę popielec. Rozpoczynamy okres wielkiego postu, czterdziestodniowy czas pokuty i refleksji w oczekiwania na najważniejsze święta wielkanocne w ciągu roku liturgicznego. W środę obowiązuje nas post ścisły, co jakości i ilości. Msze święte o godz. 12.00 i 17.00 z obrzędem posypania głowy popiołem. Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby Środa Popielcowa była dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z narodem ukraińskim w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę.
 2. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w trzecią niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
 4. Komunikat ks. Biskupa. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania prowadzi zbiórkę w dzisiejszą niedzielę i w środę popielcową. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę na ten cel. WSZYSTKIE środki przekaże jutro na konto Caritas.
 5. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dziórzyński Michał, kaw. Zam parafia Rembieszyce i Sylwia Piaszczyk, panna zam. Par tut. Zapowiedź druga. Nowak Radosław, kaw. Zam parafia tutejsza i Kaczmarczyk Dagmara, panna, zam. Parafia Sobków. Zapowiedz druga.
 7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Mularczyk Michalina z wnuczkiem. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Parzniewskich, Grojów i Bałów.
 9. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 20.02.2022
19/02

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 20 LUTY 2022 ROKU

 

 1. We wtorek święto katedry św. Piotra apostoła, w środę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 2. W sobotę o 11.00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Dziękuję panu Mirosławowi Pawłowskiemu za ofiarowanie drzwi wejściowych do kaplicy. Futryna jest zrobiona z bardzo twardego drzewa, więc wyczyścimy ją w późniejszym czasie i pomalujemy.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dziórzyński Michał, kaw. Zam parafia Rembieszyce i Sylwia Piaszczyk, panna zam. Par tut. Zapowiedź pierwsza. Nowak Radosław, kaw. Zam parafia tutejsza i Kaczmarczyk Dagmara, panna, zam. Parafia Sobków, zapowiedź pierwsza.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Krzywda Wacław, Zawłocka Agata, Włoszczyński Grzegorz. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Kuśny Irena, Dors Zdzisława, Mularczyk Michalina.
 6. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

 

Ogłoszenia duszpasterskie 13.02.2022
12/02

 

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 13 LUTY 2022 ROKU

 

 1. Jutro święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy,
 2. W sobotę o 11.00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Zielińska Agnieszka. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Koszała Teresa, rodziny Krzywdów i Włoszczyńskich.

Bóg zapłać za Ofiary nakościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 6.02.2022
05/02

 

 

 

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 6 LUTY 2022 ROKU

 

1.  We czwartek wspomnienie św. Scholastyki dziewicy i męczennicy, w piątek NMP z Lourdes, światowy dzień chorego.

2.  Parafia Szczekociny zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 21-30 maja.  W programie: Padwa – Asyż – Cascia – Rzym (3 dni) – Watykan – Monte Cassino – San Giovanni Rotondo – Monte San’t Angelo – Lanciano – Manoppello – Loreto. Zapisy i informacje pod numerem tel.: 34 3557311. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii Szczekociny: www.parafiaszczekociny.pl

3.  W przyszłą niedzielę podsumowanie ubiegłego roku.

4.  Zawróćmy uwagę na cmentarz. Po ostatniej nawałnicy jest bardzo wiele zniszczonych zniczy i ozdób.

5.  W sobotę o 11.00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Barbara, Marcin Dudek, Trela Marianna..  Zapraszam w sobotę o godz. 8.30  rodziny z Jaronowic: Zielińska Agnieszka, Zapart Teresa, Uramowska Anna .

7.    Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 30.01.2022
29/01

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 30 STYCZNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Jana Bosko, w środę święto Ofiarowania Pańskiego, msze św. o godz. 12.00 i 16.00, w sobotę wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy.
 2. W środę na mszę św. o godzinie 16.00 zapraszam rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Dzieci otrzymają poświęcone modlitewniki.
 3. Parafia Szczekociny zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 21-30 maja. W programie: Padwa – Asyż – Cascia – Rzym (3 dni) – Watykan – Monte Cassino – San Giovanni Rotondo – Monte San’t Angelo – Lanciano – Manoppello – Loreto. Zapisy i informacje pod numerem tel.: 34 3557311. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii Szczekociny: parafiaszczekociny.pl
 4. Dziękuję panu organiście, panu Andrzejowi Bryła oraz Oliwierowi Ożarowskiemu za pomoc przy rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Kudła Kamil, kaw, zam par tut i Aneta Majchrzak, panna, zam, Będzin, zapowiedz trzecia.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie Bogusława Karnia, Parzniewska Lidia, Paulina Grzywnowicz. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30  rodziny z Jaronowic: rodziny Nowaków, Trelów i Dudków.
 7. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.