Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.12.2022
10/12

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11 GRUDNIA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Łucji dziewicy i męczennicy, w środę św. Jana od krzyża. Spowiedzi adwentowe w nadchodzącym tygodniu: poniedziałek Goleniowy, we wtorek Szczekociny, we Czwartek Kosów, w sobotę w Dzierzgowie.
 2. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00
 3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Wszystkie nauki rekolekcyjne dostępne są na naszej stronie internetowej.
 4. Poświęcone opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii. Możemy je nabyć także oczywiście w kościele.
 5. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 6. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.
 7. Na stronie internetowej i w gablocie program pielgrzymki do Medzugorie w lipcu 2023 r. na festiwal młodych organizowanej przez Szczekociny.
 8. Dziękuję pani dyrektor i gronu pedagogicznemu szkoły za zorganizowanie udziału szkoły w rekolekcjach.
 9. Dziękuję panu Władysławowi Piaseckiemu za dorobienie kluczyka do tabernakulum.
 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: Grzyb Zofia i Anna, Bożena Całka.                                             Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: rodziny od Żyłów do Gorskich.                                                                                         

Ogłoszenia duszpasterskie 4.12.2022
03/12

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 GRUDNIA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja biskupa, w środę św. Ambrożego, we czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odpust w naszej parafii msze św. o godzinie 12.00 i 16.00.
 2. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00 oprócz poniedziałku i czwartku w tym tygodniu.
 3. Przeżywamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. dr Henryk Majkrzak z Sosnowca. Jutro spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu, skorzystajmy z sakramentu pokuty. Jutro wspomagamy ofiarą na tacę księży sercanów.
 4. Poświęcone opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii. Możemy je nabyć także oczywiście w kościele.
 5. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki w uroczystość odpustową 8 grudnia na mszy św. o godz. 16.00.
 6. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 7. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Gawlikowska Krystyna, Wtorek Beata i Anna, Nowak Ewa.              Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: Grzyb Anna i Całka Bożena.                                                                                                   

Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022
26/11

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 2022 ROKU

 

 1. W środę święto św.Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 2. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny. Rok A w czytaniach niedzielnych. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed roratami.
 4. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe mszą św. o godzinie 17.00. Zapraszam wszystkich parafian na ich rozpoczęcie, zwłaszcza, że zakończą się w poniedziałek.
 5. Dziś poświęcam opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii.  Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii. Możemy je nabyć także oczywiście w kościele.
 6. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki w uroczystość odpustową 8 grudnia na mszy św. o godz. 16.00.
 7. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 8. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.
 9. Prace przeprowadzone w bieżącym roku obejmują trzy zadania: remont ambony to koszt 87 998,56 zł, w tym 60 tys dotacji MKiDN oraz 27998,56 zł wkładu własnego. Następnie Złocenie elementów ołtarza głównego: kolumn wraz z kapitelami, aniołów, ramy obrazów, glorii oraz malowanie tabernakulum to koszt 82945,20 zł, w tym 40 tys dotacji od fundacji LOTTO i 25 tys od ŚWKZwK i wkład własny 17945,20 zł oraz konserwacja techniczna szafy ołtarza głównego to koszt 20 tys zł w tym 15 tys, dotacji fundacji PGE i 5 tys wkładu własnego. Do tego doliczamy wykonanie posadzki w kaplicy. Ogółem koszt wszystkich prac to 201 tys. Zł w tym 145 tys dotacji i 56 tys wkładu własnego.
 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: : Pechta Jolanta, Tokarska Katarzyna, Zbrońska Aneta, Adamus Alicja.                                                                                                 Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: Gawlikowska Krystyna i Wtorek Beata.                                                                                                   Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 20.11.2022
19/11

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 20 LISTOPADA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie Ofiarowania NMP, we wtorek św. Cecylii dziewicy i męczennicy, we czwartek Andrzeja Dung Lac prezbitera i towarzyszy.
 2. W przyszłą niedziele rozpoczynamy adwent tegoroczny. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w sobotę 3 grudnia i zakończą w poniedziałek 5 grudnia. Poprowadzi je jak zwykle sercanin.
 3. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
 4. Stanowisko Rady stałej Episkopatu Polski odnoszący się do działań Jana Pawla II wobec przestępstw seksualnych wobec dzieci.    

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Anna Piotrowska. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: Pechta Jolanta, Tokarska Katarzyna, Zbrońska Dorota.                                                                                                  

Ogłoszenia duszpasterskie 13.11.2022
12/11

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 13 LISTOPADA 2022 ROKU

 

 1. We czwartek wspomnienie liturgiczne św. Elżbiety Węgierskiej, w piątek błogosławionej Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla.
 2. Msze św. dni powszednie o godzinie 16.00 ze względu na zmianę czasu na zimowy.
 3. Listopad, miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'. Dbajmy o czystość cmentarza, tego poświęconego miejsca, na którym spoczywają doczesne szczątki Zmarłych z naszych Rodzin.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty wczoraj: Anna Huptyś, Barbara i Zuzanna Huptyś. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: Adamus Alicja, Piotrowska Anna, Hrabia Małgorzata.                                                                                                  
 5. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 6.11.2022
05/11

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 6 LISTOPADA 2022 ROKU

 

 1. W środę rocznica poświęcenia bazyliki Laterańskiej, we czwartek św. Leona Wielkiego, papieża, w piątek wspomnienie liturgiczne św. Marcina z Tours oraz uroczystość rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sobotę św. Jozafata biskupa i męczennika.
 2. Msze św. dni powszednie o godzinie 16.00 ze względu na zmianę czasu na zimowy.
 3. Listopad, miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'. Dbajmy o czystość cmentarza, tego poświęconego miejsca, na którym spoczywają doczesne szczątki Zmarłych z naszych Rodzin.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty wczoraj: Alfreda Tomaszewska i Gruca Henryk. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 pozostałe rodziny z ul. Partyzantów.          Bóg zapłać za ofiary na koół

Ogłoszenia duszpasterskie 30.10.2022
29/10

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 30 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu msza św. W kościele o godz. 9.00, o 11.30 rozpoczniemy procesję po cmentarzu parafialnym, w czasie tej procesji wypominki następnie msza św. O godz. 12.00. W środę dzień zaduszny, msze św. O godzinie 9.00, 12.00 - Msza Święta z Procesją wokół Kościoła i o 16.00.
 2. Przeżywamy dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego pw. Św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wyrażamy naszą wdzięczność Bogu i Ludziom za dar naszej Świątyni, w której gromadzimy się na modlitwie i przyjmujemy Sakramenty Święte.
 3. Msze św. dni powszednie o godzinie 16.00 ze względu na zmianę czasu na zimowy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15.30 i msza św. o godz. 16.00.
 5. Rozpoczynamy jutro Listopad, miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'. Dbajmy o czystość cmentarza, tego poświęconego miejsca, na którym spoczywają doczesne szczątki Zmarłych z naszych Rodzin.
 1. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za Zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za Zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny (w dniach od 1 do 8 listopada) lub częściowy (w inne dni). Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w „Dniu Zadusznym' nawiedzą pobożnie Kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią inne zwykłe warunki: „Spowiedź', Komunia Święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego.
 2. Dekanat szczekociński podejmuje diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 listopada. Organizujemy wyjazd o godz. 18.00 i wyjazd z Częstochowy o godz. 2.00.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty wczoraj: Kinga Ożarowska z dziećmi. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ul. Partyzantów: Wiekiera Maria, Wojewoda Alicja i Gruca Henryk.                                                                                                        Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 23.10.2022
22/10

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 23 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU

 

 1. W piątek święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia własnego kościoła.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: we wtorek i czwartek dzieci, w poniedziałek ministranci, w środę i piątek członkowie żywego różańca i starsi, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia; zebraliśmy 500 zł.
 4. Zapraszam dzierżawców gruntów parafialnych na spotkanie w przyszłą niedzielę po mszy św. o 11.30.
 5. W piątek 4 listopada udamy się na czuwanie jasnogórskie, można się już zapisywać.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty wczoraj: Gruca Mirosława i Krzysztofik Janina. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ul. Partyzantów: Walczyk Ewa, Gąsiorowska Halina, Ożarowska Kinga.
 7. Pożegnaliśmy w ubiegłym tygodniu śp. Teresę Drzazga i Franciszkę Siemińską.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 16.10.2022
15/10

DWUDZIESTA  DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 16 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika, we wtorek święto św. Łukasza ewangelisty, we czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, w sobotę św. Jana Pawła II.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: we wtorek i czwartek dzieci, w poniedziałek ministranci, w środę i piątek członkowie żywego różańca i starsi, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30.
 3. Dziś obchodzimy doroczny dzień papieski i przeprowadzamy zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarę na ten cel możemy złożyć przy wyjściu z kościoła.
 4. W piątek 4 listopada udamy się na czuwanie jasnogórskie, można się już zapisywać.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: Dziopa Grażyna i Anna, Czubała Anna. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ul. Partyzantów: rodziny Gruców i Krzysztofików.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 9.10.2022
08/10

DWUDZIESTA  ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA 9 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU

 

 1. We czwartek wspomnienie błogosławionego Honorata koźmińskiego, w sobotę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora kościoła.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: we wtorek i czwartek dzieci, w poniedziałek ministranci, w środę i piątek członkowie żywego różańca i starsi, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30.
 3. W przyszłą niedzielę obchodzimy doroczny dzień papieski i przeprowadzamy zbiórkę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. W piątek 4 listopada udamy się na czuwanie jasnogórskie, można się już zapisywać.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: Lipecki Stanisław i Śpiewak Jolanta. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ul. Partyzantów: Dziopa Grażyna, Tokarska Grażyna, Czubała Anna

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.