Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 19.12.2021
18/12

 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 19 GRUDNIA 2021 ROKU

 

 1. Nowenna do Bożego Narodzenia o 6.40 rano przed mszą św. Codziennie od 7.30 rano możliwość spowiedzi.
 2. Dziś czwarta niedziela adwentu. W piątek wigilia Bożego Narodzenia – dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzień rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech to będą spotkania pełne dobroci i życzliwości wyrażone zwyczajem łamania się opłatkiem, wspólną modlitwą, czytaniem fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu. Kościół zachęca w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Tradycyjnie pasterka o północy, msze św. W sobotę o 10.00 i 12.00 i 15.30. Natomiast w przyszłą niedzielę święto świętej rodziny, które zastępuje tradycyjne wspomnienie św. Szczepana. Msze święte o 8.00, 10.00 i 12.00 i 15.30(poświęcenie owsa), w tym dniu wspieramy modlitwa i ofiarą nasze katolickie uczelnie.
 4. Od jutra ustawiamy dekorację bożonarodzeniową w kaplicy, natomiast w środę na godzinę 10.00 zapraszam ministrantów i chętnych do dekoracji choinek i szopki.
 1. Kolęda czyli wizyta duszpasterska najwcześniej od połowy stycznia jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie zmianie.
 2. Caritas Polska organizuje jak co roku pomoc dla potrzebujących rozprowadzając świece wigilijne. Są już do nabycia w zakrystii.
 3. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 4. Prace przy konserwacji obrazu MB Różańcowej z ołtarza głównego zostały zakończone, odebrane przez ŚWKZ i rozliczone. Całkowity koszt prac to 22191,66 zł w tym 15000 zł dotacji z Województwa Świętokrzyskiego i 7191,66 zł udziału własnego. Prace polegały na zdjęciu wszystkich niewłaściwych materiałów użytych ostatnio: gipsów w ubytkach ramy, farb, foli aluminiowej w tle. Tło zostało pokryte w całości srebrem w macie i polerze co stworzyło piękną kompozycję kwiatową, profile ramy zostały pozłocone całkowicie od nowa, złocenia uszaków w ramie oraz sukienka zostały wyczyszczone, zabezpieczone i scalone kolorystycznie.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Siemińska Barbara i Grzywnowicz Dagmara. Na piątek przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Jastrzębska Justyna i Bryła Wanda.
 6. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 12.12.2021
11/12

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 GRUDNIA 2021 ROKU

 

 1. Jutro wspominamy św. ŁUCJI, we wtorek św. Jana od Krzyża. Spowiedzi adwentowe: jutro w Goleniowach, we wtorek w Szczekocinach, we czwartek w Kosowie, w sobotę w Dzieżgowie.
 2. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00.
 3. Caritas Polska organizuje jak co roku pomoc dla potrzebujących rozprowadzając świece wigilijne. Są już do nabycia w zakrystii.
 4. U pana organisty możemy nabyć opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Ze względu na sytuację epidemiczna bardzo proszę, aby te osoby, które są w kościele w miarę możliwości odebrały opłatki od pana organisty na miejscu. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego i jest osobą w pełni zaszczepioną. Sami możemy ograniczać ten kontakt do niezbędnych czynności. Możemy go także oczywiście przyjmować na zewnątrz.
 5. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Jakubska Mirosława, Marzec Monika. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Siemińscy, Klimek Małgorzata
 7. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 5.12.2021
04/12

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 5 GRUDNIA 2021 ROKU

 

 1. Jutro wspominamy św. Mikołaja, patrona dobroci i zatroskania o innych. W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 12 i 16.00. Na mszę św. popołudniową zapraszam dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki.
 2. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00.
 3. Rekolekcje parafialne trwają od wczoraj. Prowadzi je sercanin ks. Grzegorz Kurzaj. Dziś na wszystkich mszach św. Jutro spotkania rekolekcyjne i msze św. o godz. 9.00, 11.30 i 16.00. Na drugiej mszy św. będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych. Proszę o to abyśmy zorganizowali im przybycie na tę mszę św. Jutro kapłani z dekanatu będą nam służyć spowiedzią od 9.00 do 12.00 i od 15.30 do 16.00. Taca jutrzejsza jest przeznaczona na potrzeby księży sercanów. Do chorych udam się we wtorek od godz. 9.00. Proszę ich zgłaszać w zakrystii.
 4. Caritas Polska organizuje jak co roku pomoc dla potrzebujących rozprowadzając świece wigilijne. Są już do nabycia w zakrystii.
 5. U pana organisty możemy nabyć opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Ze względu na sytuację epidemiczna bardzo proszę, aby te osoby, które są w kościele w miarę możliwości odebrały opłatki od pana organisty na miejscu. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego i jest osobą w pełni zaszczepioną. Sami możemy ograniczać ten kontakt do niezbędnych czynności. Możemy go także oczywiście przyjmować na zewnątrz.
 6. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Łataś Marta, Miraś Bożena, Konarska Irena, Hałubek Beata. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Grochowina, Machalski, Jakubski.
 8. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021
27/11

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28 LISTOPADA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek święto św. Andrzeja apostoła, w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 2. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny. Rok C w czytaniach niedzielnych. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed roratami.
 4. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe mszą św. o godzinie 17.00. Zapraszam wszystkich parafian na ich rozpoczęcie, zwłaszcza, że zakończą się w poniedziałek.
 5. Dziś poświęcam opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Ze względu na sytuację epidemiczna bardzo proszę, aby te osoby, które są w kościele w miarę możliwości odebrały opłatki od pana organisty na miejscu. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego i jest osobą w pełni zaszczepioną. Sami możemy ograniczać ten kontakt do niezbędnych czynności. Możemy go także oczywiście przyjmować na zewnątrz.
 6. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki w uroczystość odpustową 8 grudnia na mszy św. o godz. 16.00.
 7. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 8. Prace w kaplicy zostały zakończone. Posadzkę wykonamy na wiosnę w przyszłym roku, jej koszt będzie wynosił 10 tys zł i będzie wliczona do budżetu przyszłorocznego. Natomiast tegoroczne prace w kaplicy wraz z materiałami kosztowały 46 tys. Zł.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Halina i Katarzyna Wiekiera. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Konarski, Łataś, Hałubek
 10. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 21.11.2021
20/11

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 21 LISTOPADA 2021 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Cecylii dziewicy i męczennicy, w środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
 2. Dziś obchodzimy Dzień solidarności z migrantami. Można złożyć ofiarę na ten cel.
 3. W przyszłą niedziele rozpoczynamy adwent tegoroczny. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w sobotę 4 grudnia i zakończą w poniedziałek 6 grudnia. Poprowadzi je jak zwykle sercanin.
 4. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 5. Konserwacja obrazu św. Rodziny z ołtarza głównego została zakończona, odebrana przez ŚWKZ i rozliczona. Całkowity koszt to 15557 zł, w tym dotacja z powiatu włoszczowskiego 10890 zł i udział własny 4667 zł. Prace w kaplicy zostały zakończone na ten rok, obejmowały one: remont tynków, izolację poziomą na ścianie od zakrystii, instalację nowych punktów oświetlenia, likwidację licznika w zakrystii i malowanie takie jak w prezbiterium oraz zakup kamienia na posadzkę. Na wiosnę położymy posadzkę i wymienimy drzwi w najbliższym czasie. Wychodząc z kościoła możemy przejść przez kaplicę. Wykonawcą wszystkich prac jest firma pana Sebastiana Smagłowskiego z Krakowa.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Trela Janina, Rams Marzena, Gaim Elżbieta, Urban Zofia. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Wiekiera, Cichoń, Juszczyk.
 7. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 14.11.2021
13/11

 TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 14 LISTOPADA 2021 ROKU

 

1.    W środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, we czwartek błogosławionej Karoliny Kózkówny, w piątek błogosławionej Salomei, w sobotę św. Rafała Kalinowskiego. Przyszła niedziela jest ostatnią w ciągu roku liturgicznego, to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2.    Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

3.    Dziś obchodzimy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Na stoliku przy wyjściu obrazki i ulotki, można złożyć ofiarę na ten cel.

4.    Zapowiedź zbiórki dla migrantów.

5.    W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.

6.    Jeśli są jakieś pomyłki przy wypominkach to proszę zgłaszać.

7.    W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

8.    Trwają prace w kaplicy, są na ukończeniu. Pozostały do wykończenia elementy artystyczne malowideł. Posadzka będzie układana na koniec.

9.    Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty: Siekanka Anna, Rams Grażyna . Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Gaim Halina, Trela Janina, Rams Marzena.

10.                  Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 7.11.2021
06/11

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 7 LISTOPADA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek rocznica poświecenia bazyliki laterańskiej, we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, we czwartek św. Marcina z Tours. We czwartek obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponieważ to dzień święta narodowego msze św. o godz. 9.00 i o 12.00 Za Ojczyznę. W piątek św. Jozafata, w sobotę św. Benedykta, Mateusza, Jana, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników polskich.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
 3. Listopad to miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'. W tym czasie także zwracamy uwagę na to, aby nie zostawiać na cmentarzu tego, co jest niepotrzebne. Dbajmy o czystość tego poświęconego miejsca, na którym spoczywają doczesne szczątki Zmarłych z naszych Rodzin.
 4. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za Zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za Zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny (w dniach od 1 do 8 listopada) lub częściowy (w inne dni). Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w „Dniu Zadusznym' nawiedzą pobożnie Kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią inne zwykłe warunki: „Spowiedź', Komunia Święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego.
 5. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 6. Jeśli są jakieś pomyłki przy wypominkach to proszę zgłaszać.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Grochowina Agata, Szczechla Aneta, Konarska Anna. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Juda Dorota, Siekanka Anna, Rams Grażyna.
 8. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 31.10.2021
30/10

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 31 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 

1.    Jutro uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu msza św. W kościele o godz. 8.00, o 11.30 rozpoczniemy procesję po cmentarzu parafialnym, w czasie tej procesji wypominki następnie msza św. O godz. 12.00. We wtorek dzień zaduszny, msze św. O godzinie 9.00, 12.00 - Msza Święta z Procesją wokół Kościoła i o 16.00.

2.    Przeżywamy dziś  Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego pw. Św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wyrażamy naszą wdzięczność Bogu i Ludziom za dar naszej Świątyni, w której gromadzimy się na modlitwie i przyjmujemy Sakramenty Święte.

3.    Msze św. dni powszednie o godzinie 16.00 ze względu na zmianę czasu na zimowy.

4.    W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15.30 i msza św. o godz. 16.00.

5.    Rozpoczynamy jutro Listopad, miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'. W tym czasie także zwracamy uwagę na to, aby nie zostawiać na cmentarzu tego, co jest niepotrzebne. Dbajmy o czystość tego poświęconego miejsca, na którym spoczywają doczesne szczątki Zmarłych z naszych Rodzin.

6.    Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za Zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za Zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny (w dniach od 1 do 8 listopada) lub częściowy (w inne dni). Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w „Dniu Zadusznym' nawiedzą pobożnie Kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią inne zwykłe warunki: „Spowiedź', Komunia Święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego.

7.    Dekanat szczekociński podejmuje diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 listopada. Parafia Szczekociny organizuje wyjazd o godz. 18.00 i wyjazd z Częstochowy o godz. 2.00. Jutro lub w wtorek ogłoszę szczegóły.

8.    W przyszła niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

9.    W sobotę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania o godz. 11.00.

10.                  W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Renata Kudła i ofiara Lidia Łata. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Rodziny Grochowinów, Konarskich, Straszak Jolanta

12. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 24.10.2021
23/10

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 24 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 

 1. We czwartek święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w przyszłą niedzielę rocznica poświęcenia własnego kościoła.
 2. Dziś niedziela misyjna w kościele powszechnym. Możemy złożyć ofiarę na misję do koszyczka przy wyjściu z kościoła.
 3. Zapraszam do modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: w środę i piątek dzieci, w poniedziałek i czwartek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, we wtorek członkowie żywego różańca, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
 4. Dekanat szczekociński podejmuje diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 listopada. Parafia Szczekociny organizuje wyjazd o godz. 18.00 i wyjazd z Częstochowy o godz. 2.00. Proponuje abyśmy zapisywali się w parafii a później zdecydujemy czy jedziemy razem z nimi czy osobno.
 5. Trwają prace w kaplicy: już jest położony jednolity kolor. Rozpoczynamy malowanie artystyczne.
 6. Można też już zamawiać msze św. na przyszły rok i wypominki. Msze święte w przyszłym roku w niedzielę o godzinie 9.00 11.30 i 15.30. Cztery msze św. w niedzielę były wprowadzone tymczasowo na czas epidemii, ze względu na ograniczenia. Nie ma potrzeby odprawiania czterech mszy św. w niedzielę, ale jest potrzeba mszy św. popołudniowej, stąd nowy grafik. Wiadomo, że wobec wzrastającej liczby zakażeń trzeba zakładać w kościele maseczki. Przy wejściu do kościoła są dostępne.
 1. Dziękuję panu wójtowi gminy Moskorzew Andrzejowi Walaskowi za wymianę lamp oświetleniowych wokół kościoła na ledowe. Koszt oświetlenia naszej świątyni w czasie takim jak na drodze krajowej ponosi gmina.
 2. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w sobotę o godz. 11.00.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Grażyna Wójcik i Urszula Kubara . Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: Łata Lidia, Kudła Renata, Parzniewska Zdzisława
 4. Ofiary na kościół.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021
16/10

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 17 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 

 1. W środę wspomnienie św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę misyjną składam ofiarę do puszek na rzecz misji.
 2. Rozpoczęliśmy październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: w środę i piątek dzieci, w poniedziałek i czwartek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, we wtorek członkowie żywego różańca, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
 3. Dekanat szczekociński podejmuje diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 listopada. Parafia Szczekociny organizuje wyjazd o godz. 18.00 i wyjazd z Częstochowy o godz. 2.00. Proponuje abyśmy zapisywali się w parafii a później zdecydujemy czy jedziemy razem z nimi czy osobno.
 4. Rozpoczęły się prace w kaplicy: całkowicie zostały zdjęte tynki przyziemia na ścianie sąsiadującej z kaplicą, tam wstrzykniemy izolację poziomą i założymy tynki renowacyjne solochłonne. Natomiast wszystkie ściany są w bardzo dobrym stanie i położone są gładzie, więc wykorzystamy to i tam nie będziemy ściągać nawet starej farby stosując grunty penetrujące i farbę podkładową firmy Caparolla. Wykonamy symboliczną instalację elektryczną pod dwa kinkiety i zlikwidujemy jeden licznik w zakrystii, żeby nie płacić dwóch abonamentów.
 5. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnika, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Anna Huptyś. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: .Łata Lidia, Kudła Renata, Parzniewska Zdzisława
 7. Ofiary na kościół.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.