Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 2.10.2022
01/10

DWUDZIESTA  SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 2 PAŹDZIERNIKA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustyny Kowalskiej, w Piątek NMP Różańcowej.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: we wtorek i czwartek dzieci, w poniedziałek ministranci, w środę i piątek członkowie żywego różańca i starsi, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30.
 3. W piątek pierwszy w miesiącu spowiedź od 16.00.
 4. W piątek 4 listopada udamy się na czuwanie jasnogórskie, można się już zapisywać.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: Kinga Czarniecka, Lipecka Bogusława, Rak Joanna, Paiec Alina, Jaworska Barbara, Jaworska Justyna. Zapraszam do posprzątania świątyni rodziny z ul. 16-go stycznia w przyszłą sobotę o 8.30:pozostałe.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Marian Zbronski, ul. 16-stycznia 200 zł

Ogłoszenia duszpasterskie 25.09.2022
24/09

DWUDZIESTA  SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 25 WRZEŚNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro rocznica poświęcenia bazyliki katedralnej w Kielcach, we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława męczennika, we czwartek święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
 2. W piątek ks. Biskup Andrzej Kaleta udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dziękuję rodzicom młodzieży za ofiarę 2400 zł na odnowienie monstrancji, za przygotowanie kościoła, jego dekoracji pięknej wykonanej przez panią Renatę Wojewoda, otoczenia kościoła bardzo sumiennie i rzetelnie. Panu organiście i pani katechetce.
 3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy doroczny dzień seminaryjny w naszej parafii. W imieniu księdza rektora dziękuję za modlitwę i wszystkie ofiary na rzecz seminarium, 1400 zł.
 4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W sobotę 1 października jak każdego roku będzie pielgrzymka róż różańcowych naszej diecezji do sanktuarium MB w Piotrkowicach koło Chmielnika. Możemy udać się na tę pielgrzymkę wspólnie. Wyjazd z Chlewic o godz. 8.00. Koszt 30 zl.
 6. Zapraszam do posprzątania świątyni rodziny z ul. 16-go stycznia w przyszłą sobotę o 8.30: Jaworskich, Raków i Czarnieckich

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 18.09.2022
17/09

DWUDZIESTA  PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 18 WRZEŚNIA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek św. męczenników Andrzeja Kim Teagon prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, w środę święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, w piątek św. Pio z Pietrelciny.
 2. W piątek o godz. 17.00 uroczystość bierzmowania w naszej parafii, sakramentu udzieli ks. Biskup Andrzej Kaleta. Spotkania dla młodzieży w poniedziałek o 16.30 i w czwartek około 18.00 po spowiedzi. We czwartek o godz. 17.00 spowiedź dla bierzmowanych, rodziców i świadków.
 3. Zapraszam rodziców do sprzątania kościoła w środę od godz. 9.00.
 4. Dziś przeżywamy doroczny dzień seminaryjny w naszej parafii. Przedstawiciele WSD w Kielcach odwiedzają naszą parafię aby się modlić w intencji naszej uczelni, kandydatów do kapłaństwa i profesorów i prosić o nowe powołania.
 5. W sobotę udajemy się na rajd świętokrzyski. Także zapraszam wszystkich chętnych. Pójdziemy trasą z Bielin 9 km. Wyjazd pod kościołem w sobotę o 8.00 rano. Powrót około 19.00.
 6. W sobotę 1 października jak każdego roku będzie pielgrzymka róż różańcowych naszej diecezji do sanktuarium MB w Piotrkowicach koło Chmielnika. Możemy udać się na tę pielgrzymkę wspólnie. Wyjazd z Chlewic o godz. 8.00. Koszt 30 zl. Zapisy do najbliższego czwartku.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022
10/09

 

DWUDZIESTA  CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 11 WRZEŚNIA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek św. męczenników Kornelisza papieża i Cypriana biskupa.
 2. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września o godzinie 17.00. Spotkania dla młodzieży poniedziałek i w piątek o 16.30. Ponieważ młodzież ze szkoły średniej nie może brać udziału w spotkaniach w tygodniu, rodzice chcieliby jeszcze się spotkać dlatego w przyszłą niedzielę na mszę św. zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków na mszę św. o godz 11.30. Potem spotkanie dla nich.
 3. Dziś rozpoczynamy Tydzień wychowania w kościele.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać doroczny dzień seminaryjny w naszej parafii. Przedstawiciele WSD w Kielcach odwiedzą naszą parafię aby się modlić w intencji naszej uczelni, kandydatów do kapłaństwa i profesorów i prosić o nowe powołania. W tym dniu wspomagamy ofiarą materialną na tacę nasze seminarium.
 5. Instalacja fotowoltaniczna na nasz kościół o mocy 15 KW kosztuje 70 tys. Zł. Poważnie zastawiam się nad jej zakupem. Rozpoznaję na jakich zasadach parafia może dostać kredyt aby spłacać go tymi środkami, które zbieramy na ogrzewanie. Oczywiście to tylko jedna z opcji. Jestem otwarty na wszelkie uwagi.
 6. 24 września w sobotę udajemy się na rajd świętokrzyski. Także zapraszam wszystkich chętnych. Pójdziemy trasą z Bielin 9 km. W listopadzie zaś jak co roku udamy się na czuwanie jasnogórskie.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty: Elżbieta, Magdalena Pakuła, Agnieszka Siekanka . W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Rodziny Trelów, Tomczyków i Tomaszewskich.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 4.09.2022
03/09

DWUDZIESTA  TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 4 WRZEŚNIA 2022 ROKU

 

 1. We czwartek święto Narodzenia NMP.
 2. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września. Spotkania dla młodzieży środę i w piątek o 16.30 i w sobotę o godz. 11 w kościele.
 3. W sobotę o 10.30 spotkanie z ministrantami i kandydatami.
 4. 24 września w sobotę udajemy się na rajd świętokrzyski. Także zapraszam wszystkich chętnych. Pójdziemy trasą około 15 km. W listopadzie zaś jak co roku udamy się na czuwanie jasnogórskie.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Barbara i Magdalena Suliga, Marek, Jacek Gruca. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: trzy dalsze rodziny.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022
27/08

DWUDZIESTA  DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 28 SIERPNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w środę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
 2. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września. Spotkania dla młodzieży środę i w piątek o 16.30 w kościele.
 3. Uroczystość pierwszej komunii świętej w roku 2023 będzie 27 maja, natomiast w roku 2024 będzie 18 maja. Terminy są ostateczne.
 4. Bardzo mi zależy na ty, aby odradzała się grupa ministrantów. Zapraszam chłopców w wieku szkolnym do podjęcia tej posługi. 17 września w sobotę jest spotkanie diecezjalne w Jędrzejowie. Możemy się wybrać tam każdą grupą bo będzie jechał bus ze Szczekocin.
 5. 24 września w sobotę udajemy się na rajd świętokrzyski, obydwie szkoły, Chlewice i Moskorzew. Także zapraszam wszystkich chętnych. Pójdziemy trasą około 15 km. W listopadzie zaś jak co roku udamy się na czuwanie jasnogórskie.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Wioletta Koprowska, Izabela Matuszewska, Elżbieta Banaś. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: rodziny Suligów i Gruców.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia Parafialne 21.08.2022
20/08

DWUDZIESTA  PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 21 SIERPNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne NMP Królowej, w środę święto św. Bartłomieja apostoła, odpust w Szczekocinach, w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej, w sobotę wspomnienie św. Moniki.
 2. Dziękuję parafianom z Jaronowic, którzy przygotowali wieniec dożynkowy oraz pani Grażynie Wójcik za kwiaty do kościoła.
 3. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września. Spotkania dla młodzieży we wtorek, czwartek o 17.00 i w sobotę o 11.00 w kościele. W przyszlą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 4. Przemyślałem sprawę terminów uroczystości pierwszej komunii św. I wracamy jednak do wcześniejszych zasad organizowania tej uroczystości. A więc uroczystość w roku 2023 będzie 27 maja, natomiast w roku 2024 będzie 18 maja. Terminy są ostateczne.
 5. Polecajmy Bogu w modlitwie Józefę Lipecką, która w ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Paulina i Kinga Woźniak, Maria Zbroińska . W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Banaś Elżbieta, Koprowska Wioletta.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022
13/08

DWUDZIESTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 14 SIERPNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. jak w każdą niedzielę. W środę wspomnienie św. Jacka, w sobotę św. Bernarda opata i doktora Kościoła.
 2. Dziękuję parafianom, którzy przygotowali posiłek pielgrzymów ze Stalowej Woli oraz tym, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z Biłgoraja i Zamościa. Dziękuję panu wójtowi gminy za udostępnienie szkoły dla pielgrzymów.
 3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej parafii święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory na mszy św. o 11.30. Jeśli będą wieńce żniwne to serdecznie zapraszam a także panie z kół gospodyń wiejskich.
 4. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września. Spotkania dla młodzieży we wtorek i piątek o 17.00 w kościele.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty paniom Jolancie Kwiecień i Jolancie Lipeckiej . W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Woźniak Renata, Zbroińska Elżbieta, Żubrowska Ewelina.

Ogłoszenia duszpasterskie 7.08.2022
06/08

DZIEWIĘTNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 7 SIERPNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we czwartek wspomnienie św. Klary dziewicy.
 2. W nadchodzącym tygodniu będziemy gościć pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapowiedziała się Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli, zatrzymają się na obiad w Jaronowicach i Chlewicach 9 sierpnia o godz. 12.00 i 13.00. Te grupy liczą po dwieście osób (w roku 2019 było po 300). Proszę parafian o przygotowanie posiłku obiedniego dla tych grup. Ja organizuję posiłek dla księży, kleryków i sióstr zakonnych na plebanii. Zapowiedziała się też pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska, która zatrzyma się na nocleg 11 sierpnia w naszej parafii, w Chlewicach o 15.50 i Damianach o godz. 16.25. Proszę o przyjęcie pielgrzymów na nocleg przynajmniej przez te rodziny, które czyniły to w ubiegłych latach.
 3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej parafii święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory na mszy św. o 11.30. Jeśli będą wieńce żniwne to serdecznie zapraszam a także panie z kół gospodyń wiejskich.
 4. Panowie Jacek i Marek Gruca odnowili wcześniej lichtarze z ołtarza głównego oraz krzyż stojący na tabernakulum. Pochodzą one z II połowy XIX wieku. Z tego czasu pochodzi także barowy krzyż procesyjny, który był przechowywany w drewnianej obudowie w kaplicy. Ten krzyż panowie odnowili jak również gongi dzwonki i świeczniki. Dziękuję im za tę pracę.
 5. W przyszłą sobotę o godzinie 11.00 rozpoczynamy przygotowanie bezpośrednie do uroczystości sakramentu bierzmowania. Zapraszam młodzież, która chce przystąpić do sakramentu na to spotkanie. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 23 września o godzinie 17.00. Przygotowania nie ma już co odkładać.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie paniom Urszuli Kubara i Grażynie Wójcik. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Kułaga Barbara, Lipecka Jolanta, Kwiecień Jolanta.

Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022
30/07

 

OSIEMNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 31 LIPCA 2022 ROKU

 

 1. Jutro WSPOMNIENIE LITURGICZNE św. Alfonsa, Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek św. Jana, Marii Vianneya, prezbitera, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Jak każdego roku będziemy gościć pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapowiedziała się Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli, zatrzymają się na obiad w Jaronowicach i Chlewicach 9 sierpnia około 13.00. Proszę parafian o przygotowanie posiłku obiedniego dla tych grup. Ja organizuję posiłek dla księży, kleryków i sióstr zakonnych na plebanii. Zapowiedziała się też pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska, która zatrzyma się na nocleg 11 sierpnia w naszej parafii.
 3. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Wojewoda Renata, Łataś Halina, Woźniak Dorota.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.