Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 19.02.2023
18/02

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 19 LUTY 2023 ROKU

 

 1. W środę popielec. Rozpoczynamy okres wielkiego postu, czterdziestodniowy czas pokuty i refleksji w oczekiwania na najważniejsze święta wielkanocne w ciągu roku liturgicznego. W środę obowiązuje nas post ścisły, co jakości i ilości. Msze święte o godz. 12.00 i 17.00 z obrzędem posypania głowy popiołem.
 2. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w trzecią niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
 4. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
 5. Dziś zbiórka na rzecz poszkodowanych w Turcji i Syrii.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Zbroińska Maria, Kwiecień Jolanta . Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam  rodziny z ul. Żródłowej: Majka, Baniak, Kordaszewscy.                                                                                               Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 12.02.2023
11/02

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LUTY 2023 ROKU

 

 1. We wtorek święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.
 2. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które mają przystąpić do pierwszej komunii św. w tym roku.
 3. Telefon stacjonarny na plebanii już działa i została naprawiona awaria, która trwała parę tygodni. Zwiększę także szybkość internetu ze światłowodu, myślę więc, że jakość transmisji polepszy się znacznie od przyszłego tygodnia.
 4. Modlimy w wszystkich ofiar trzęsienia ziemi w Turcji orraz wszystkich niosących pomoc poszkodowanym. W niedzielę włączamy w ogólnopolską zbiórkę na rzecz Turcji.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bryła Wiktoria, panna zam. Parafia tutejsza i Kamiński Arkadiusz, kawaler zam. Par Konieczno, zapowiedź trzecia.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Paluch Anna, Sadowski Jarosław, Krzosa Tatiana  . Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam  rodziny z ul. Młyńskiej.                                                                                               Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 5.02.2023
04/02

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LUTY 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy, w piątek św. Scholastyki a w sobotę NMP z Lourdes. To światowy dzień chorego. Polecamy Bogu wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku z naszej parafii prosząc dla nich o cierpliwość i wytrwałe dźwiganie krzyża.
 2. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bryła Wiktoria, panna zam. Parafia tutejsza i Kamiński Arkadiusz, kawaler zam. Par Konieczno, zapowiedź druga.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Bryła Urszula, Stradomska Małgorzata, Bugaj Anna i Monika . Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam  rodziny z ul.Rzecznej.                                                                                               Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023
28/01

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 29 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, we czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, msze święte o godzinie 9.00, 12.00 i 16.00. Na wszystkich mszach św. poświęcenie świec. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz z dziećmi. Przynosimy wszyscy świece chrzcielne. Poświęcimy modlitewniki dla dzieci.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15.30, następnie msza św.z litanią do NSJ.
 3. Dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznej.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bryła Wiktoria, panna zam. Parafia tutejsza i Kamiński Arkadiusz, kawaler zam. Par Konieczno, zapowiedź pierwsza.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła w ubiegłym tygodniu mieszkańcom ulicy Strażackiej: Capek Beata, Szumiał Zenona, Ligenza Alina, Szumiał Krystyna, Uramowska Halina,  Małas Adam oraz wczoraj Bryła Danuta i Dominika, dziękuję za kwiaty. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam  rodziny z ul. Zielonej.                                                                                              

Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 22.01.2023
21/01

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 22 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła, w środę święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, we czwartek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu. W przyszłą niedzielę podsumowanie minionego roku.
 2. W sobotę na 9.00 zapraszam chętnych do rozebrania dekoracji świątecznej.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 ul. Górna i Błonie do rodziny Grzybów.               

Dziękuję za bardzo życzliwe przyjęcie na tegorocznej kolędzie. Za wiele słów wsparcia, które świadczą o pozytywnym odbiorze wszystkich podjętych działań w parafii. Miniony czas pełen był trudnych i odważnych decyzji, które pozwoliły przywrócić wiarę w potrzebę zaangażowania się parafian w troskę o kościół. Najważniejsze jest to, że jesteście z tej troski dumni i podejmujecie ją świadomie i odpowiedzialnie. Zawierzam w modlitwie Bogu wszystkich parafian w obliczu niepewności jutra, duchowych i ekonomicznych trudności. Dziękuję za ofiary złożone na kolędzie dla mnie, dla ministrantów i na kościół, które będą rozliczone w bilansie minionego roku.

Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 12.00 wyjątkowo zapraszam  rodziny z ul. Zielonej od rodziny Trelów do Bryłów.                                                                                              

Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 15.01.2023
14/01

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 15 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie liturgiczne św Antoniego opata, we czwartek św. Sebastiana Pelczara biskupa, w sobotę św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 2. W czasie ostatnich mrozów zniszczeniu uległy rynny na wysokości wejścia do kaplicy. Te rynny zostały naprawione. Na całej długości wokół kościoła zostały założone złączki między rynnami i śniegołapy, aby na przyszłość zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Dziękuję panu Arturowi Pakule za szybkie i rzeczowe załatwienie sprawy. Koszt 3800 zł.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 ul. Źródłowa od rodziny Kordaszewskich jedna strona.

Wtorek od 9.00 ul. Górna i Błonie do rodziny Ramsów.

Środa od 12.00 ul. Dolna i Błonie

Sobota od 9.00 ul. Piekarska, Młyńska i Rzeczna.

Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam pozostałe rodziny z ul. Strażackiej.                                                                                               

  Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 8.01.2023
07/01

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. Dzisiejsze święto kończy czas Bożego Narodzenia liturgicznie. Natomiast zwyczajowo śpiewamy kolędy do święta ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
 2. Zapraszam wszystkich parafian na jasełka w wykonaniu dzieci szkoły podstawowej w Chlewicach po mszy św. o 11.30 w przyszłą niedzielę.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 Jadwigów od państwa Łatow do Gaimów.

Wtorek od 9.00 ul. 16-go stycznia od cmentarza do państwa Banasiów.

Środa od 9,00 od państwa Machalskich do końca.

Czwartek od 14.00 ul. Źrodłowa i Bankowa od państwa Baniaków jedna strona.

Sobota od 9.00 Jadwigów, od rodziny Wiekierów w stronę Chlewic i Jadwigów Gaje.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Bugaj Teresa, Zuchowicz Wioleta, Siemińska Beata i Grzegorz.                                                                                     

  Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: kosiorkiewicz, Lizoń, Jaworscy.                                                                                                 

Ogłoszenia duszpasterskie 1.01.2023
31/12

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego, msze św jak w każdą niedzielę, to dzień wolny od pracy i mamy obowiązek uczestniczyć we mszy św.. W przyszłą niedzielę święto chrztu Pańskiego.
 2. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 Jaronowice strona północna do państwa Włoszczyńskich.

Wtorek od 9.00 Jaronowice dalej strona północna i kolonia.

Środa od 9,00 Jaronowice strona południowa.

Czwartek od 14.00 Damiany strona północna od państwa Sygietów

Sobota od 9.00 Damiany strona południowa od państwa Adamusów.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Śpiewak Jadwiga i Sygiet Zofia.                                                                                      

Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: Bugajów, Zuchowiczow i Siemińskich.                                                                                                

 Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2022
25/12

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA 26 GRUDNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro święto św. Jana ewangelisty, w tym dniu błogosławieństwo wina i modlitwa w intencji księdza biskupa ordynariusza w dniu imienin. W środę święto świętych młodzianków męczenników, w piątek święto św. rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W sobotę zakończenie roku kalendarzowego. Zapraszam na mszę św. o godzinie 16.00 na modlitwę dziękczynną za cały miniony rok. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątyni na święta: panu Andrzejowi Bryle, organiście i Grzegorzowi Siemińskiemu oraz kilku ministrantom a także panu leśniczemu Rajmundowi Turskiemu umożliwienie nam nabycia choinek. Pani Renacie Wojewoda dziękuję za stroiki świąteczne.
 3. Dziękuję pani Alinie Ligenza wraz synem za ofiarę 4000 zł na wykonanie i srebrzenie stojaka pod krzyż, który jest przed ołtarzem.
 4. Po dwóch latach przerwy chciałbym rozpocząć kolędę czyli wizytę duszpasterską do rodzin naszej parafii. Kolęda będzie się rozpoczynać o godzinie 9.00 rano do wieczora. Proszę o przywiezienie i odwiezienie po kolędzie każdego dnia. Chciałbym, żeby na kolędę udali się ze mną ministranci. Zapraszam ich na spotkanie jutro o godzinie 15.00 w kościele aby omówić zasady ich udziału w kolędzie. Ten czas kolędowy może być okazją do uzupełnienia składki na tegoroczne prace w kościele a także na ogrzewanie. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Czwartek od 9.00 ul. Polna, Partyzantów i Cicha od pani Machalskiej a później Dziopów

Piątek od 9.00 ul. Strażacka od państwa Bugajów

Sobota od 9.00 ul. Zielona od państwa Trelów

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Agata Łataś, Agnieszka i Krzysztof Grzyb, Zygmunt Sygiet, Krystyna Gawlikowska.                                                                                                                                                                                                                               Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam pozostałe rodziny z Damian.                                                                                                 Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022
17/12

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 GRUDNIA 2022 ROKU

 

 1. Nowenna do Bożego Narodzenia o 6.40 rano przed mszą św. Spowiedź po roratach rano codziennie.
 2. Dziś czwarta niedziela adwentu. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia – dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzień rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech to będą spotkania pełne dobroci i życzliwości wyrażone zwyczajem łamania się opłatkiem, wspólną modlitwą, czytaniem fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu. Kościół zachęca w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Tradycyjnie pasterka o północy, msze św. W niedzielę o 9.00 11.30 i 15.30. Natomiast w poniedziałek tradycyjne wspomnienie św. Szczepana. Msze święte o 9.00 11.30 i 15.30(poświęcenie owsa), w tym dniu wspieramy modlitwa i ofiarą nasze katolickie uczelnie.
 4. Od jutra ustawiamy dekorację bożonarodzeniową w kaplicy, natomiast we czwartek na godzinę 10.00 zapraszam ministrantów i chętnych do dekoracji choinek i szopki.
 5. Poświęcone opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii. Możemy je nabyć także oczywiście w kościele.
 6. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne.
 7. Dziękuję panu Jackowi Bryle za odśnieżanie parkingu, otoczenia kościoła i plebanii.
 8. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: .Witold i Marianna Górscy ich sąsiadka. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: rodziny z kolonii Damian.                                                                                                   Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.