Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 27.02.2022
26/02

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA 27 LUTY 2022 ROKU

 

 1. W środę popielec. Rozpoczynamy okres wielkiego postu, czterdziestodniowy czas pokuty i refleksji w oczekiwania na najważniejsze święta wielkanocne w ciągu roku liturgicznego. W środę obowiązuje nas post ścisły, co jakości i ilości. Msze święte o godz. 12.00 i 17.00 z obrzędem posypania głowy popiołem. Biskup Kielecki Jan Piotrowski, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, postanawia, aby Środa Popielcowa była dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z narodem ukraińskim w związku z inwazją rosyjską na Ukrainę.
 2. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w trzecią niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
 4. Komunikat ks. Biskupa. Młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania prowadzi zbiórkę w dzisiejszą niedzielę i w środę popielcową. Przed kościołem możemy złożyć ofiarę na ten cel. WSZYSTKIE środki przekaże jutro na konto Caritas.
 5. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dziórzyński Michał, kaw. Zam parafia Rembieszyce i Sylwia Piaszczyk, panna zam. Par tut. Zapowiedź druga. Nowak Radosław, kaw. Zam parafia tutejsza i Kaczmarczyk Dagmara, panna, zam. Parafia Sobków. Zapowiedz druga.
 7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Mularczyk Michalina z wnuczkiem. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Parzniewskich, Grojów i Bałów.
 9. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 20.02.2022
19/02

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 20 LUTY 2022 ROKU

 

 1. We wtorek święto katedry św. Piotra apostoła, w środę św. Polikarpa, biskupa i męczennika.
 2. W sobotę o 11.00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Dziękuję panu Mirosławowi Pawłowskiemu za ofiarowanie drzwi wejściowych do kaplicy. Futryna jest zrobiona z bardzo twardego drzewa, więc wyczyścimy ją w późniejszym czasie i pomalujemy.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dziórzyński Michał, kaw. Zam parafia Rembieszyce i Sylwia Piaszczyk, panna zam. Par tut. Zapowiedź pierwsza. Nowak Radosław, kaw. Zam parafia tutejsza i Kaczmarczyk Dagmara, panna, zam. Parafia Sobków, zapowiedź pierwsza.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Krzywda Wacław, Zawłocka Agata, Włoszczyński Grzegorz. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Kuśny Irena, Dors Zdzisława, Mularczyk Michalina.
 6. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

 

Ogłoszenia duszpasterskie 13.02.2022
12/02

 

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 13 LUTY 2022 ROKU

 

 1. Jutro święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy,
 2. W sobotę o 11.00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 3. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Zielińska Agnieszka. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30 rodziny z Jaronowic: Koszała Teresa, rodziny Krzywdów i Włoszczyńskich.

Bóg zapłać za Ofiary nakościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 6.02.2022
05/02

 

 

 

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 6 LUTY 2022 ROKU

 

1.  We czwartek wspomnienie św. Scholastyki dziewicy i męczennicy, w piątek NMP z Lourdes, światowy dzień chorego.

2.  Parafia Szczekociny zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 21-30 maja.  W programie: Padwa – Asyż – Cascia – Rzym (3 dni) – Watykan – Monte Cassino – San Giovanni Rotondo – Monte San’t Angelo – Lanciano – Manoppello – Loreto. Zapisy i informacje pod numerem tel.: 34 3557311. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii Szczekociny: www.parafiaszczekociny.pl

3.  W przyszłą niedzielę podsumowanie ubiegłego roku.

4.  Zawróćmy uwagę na cmentarz. Po ostatniej nawałnicy jest bardzo wiele zniszczonych zniczy i ozdób.

5.  W sobotę o 11.00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6.    Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Barbara, Marcin Dudek, Trela Marianna..  Zapraszam w sobotę o godz. 8.30  rodziny z Jaronowic: Zielińska Agnieszka, Zapart Teresa, Uramowska Anna .

7.    Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 30.01.2022
29/01

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 30 STYCZNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Jana Bosko, w środę święto Ofiarowania Pańskiego, msze św. o godz. 12.00 i 16.00, w sobotę wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy.
 2. W środę na mszę św. o godzinie 16.00 zapraszam rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Dzieci otrzymają poświęcone modlitewniki.
 3. Parafia Szczekociny zaprasza na pielgrzymkę do Włoch w terminie 21-30 maja. W programie: Padwa – Asyż – Cascia – Rzym (3 dni) – Watykan – Monte Cassino – San Giovanni Rotondo – Monte San’t Angelo – Lanciano – Manoppello – Loreto. Zapisy i informacje pod numerem tel.: 34 3557311. Szczegółowy program na stronie internetowej parafii Szczekociny: parafiaszczekociny.pl
 4. Dziękuję panu organiście, panu Andrzejowi Bryła oraz Oliwierowi Ożarowskiemu za pomoc przy rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Kudła Kamil, kaw, zam par tut i Aneta Majchrzak, panna, zam, Będzin, zapowiedz trzecia.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie Bogusława Karnia, Parzniewska Lidia, Paulina Grzywnowicz. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30  rodziny z Jaronowic: rodziny Nowaków, Trelów i Dudków.
 7. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 23.01.2022
22/01

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 23 STYCZNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie ŚW. Franciszka Salezego, we wtorek św. nawrócenia św. Pawła apostoła, w środę świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, w piątek św. Tomasza apostoła.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w mszach św. kolędowych. Chciałem by do każdego domu dotarła informacja i tekst modlitwy kolędowej i dziękuję wszystkim, którzy dostarczyli koperty dla tych, którzy nie mogli być w kościele. Są jeszcze w zakrystii do zabrania.
 3. W związku z nadchodzącymi podwyżkami cen za energię elektryczną bardzo wzrośnie opłata za ogrzewanie kościoła. Faktura będzie po 20 lutego. Nie można dowiedzieć się jakie będą finalne opłaty za energię w tauronie dopóki tej faktury nie będzie. Zdecydowałem, że nie wyłączymy ogrzewania, ale będę oszczędzał dlatego temperatura w kościele będzie niższa. Składka za ogrzewanie 50 zł przy sprzątaniu.
 4. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po mszy św. o godz. 11.30
 5. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne.
 6. W sobotę na 10.00 zapraszam młodzież i ministrantów do rozebrania dekoracji świątecznej.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Kudła Kamil, kaw, zam par tut i Aneta Majchrzak, panna, zam, Będzin, zapowiedz druga
 8. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie Wiesława i Bartłomiej Nowak. Zapraszam w sobotę o godz. 13.00.  rodziny z Jaronowic: rodziny Grzywnowiczów, Karniów i Parzniewskich
 9. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 16.01.2022
15/01

 

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 16 STYCZNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Antoniego opata, w środę św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa, w piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 2. Kolęda w tym roku znów jest ograniczona sytuacją epidemiczną. Modlę się w intencji rodzin parafii w czasie mszy świętych odprawianych w naszej świątyni. Zapraszam do udziału w nich i łączność duchową z tymi, którzy nie mogą przybyć do świątyni. Niech wspólna modlitwa uprosi dar pokoju i Bożej opieki i błogosławieństwa dla każdej rodziny naszej parafii. Zapraszam na te msze św. parafian w każdy dzień tygodnia. Będziemy mogli zabrać wodę święconą. Przygotuję koperty z propozycją modlitwy i posumowaniem wszystkich ofiar na rzecz parafii złożone do tej pory. Jeśli ktoś ma życzenie może złożyć ofiarę na kolędę dla księdza i na kościół. Zwracam się z prośbą żeby Ci, którzy złożyli mniejszą ofiarę na składkę w ubiegłym roku jeszcze ją uzupełnili ponieważ wydatki z ubiegłego roku są większe niż złożone ofiary. Te rodziny, które mnie zaproszą odwiedzę w domach.
 3. W związku z nadchodzącymi podwyżkami cen za energię elektryczną bardzo wzrośnie opłata za ogrzewanie kościoła. Faktura będzie po 20 lutego. Nie można dowiedzieć się jakie będą finalne opłaty za energię w tauronie dopóki tej faktury nie będzie. Zdecydowałem, że nie wyłączymy ogrzewania, ale będę oszczędzał dlatego temperatura w kościele będzie niższa. Składka za ogrzewanie 50 zł przy sprzątaniu.
 4. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne.
 5. Komunikat księdza biskupa.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Kudła Kamil, kaw, zam par tut i Aneta Majchrzak, panna, zam, Będzin, zapowiedz pierwsza
 7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie Włodarz Ewa i Struzik Waldemar. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30.  rodziny z Jaronowic: Walczyk Jerzy, rodziny Blumów i Nowaków
 8. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 9.01.2022
08/01

DRUGA NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 2 STYCZNIA 2022 ROKU

 

 1. Dziś święto Chrztu Pańskiego kończące okres Bożego Narodzenia. Kolędy i dekoracja świąteczna pozostaje z nami do święta ofiarowania pańskiego 2 lutego. Czytania niedzielne rok C, jutro rozpoczynamy pierwszy tydzień zwykły, rok drugi.
 2. Kolęda w tym roku znów jest ograniczona sytuacją epidemiczną. Modlę się w intencji rodzin parafii w czasie mszy świętych odprawianych w naszej świątyni. Zapraszam do udziału w nich i łączność duchową z tymi, którzy nie mogą przybyć do świątyni. Niech wspólna modlitwa uprosi dar pokoju i Bożej opieki i błogosławieństwa dla każdej rodziny naszej parafii. Zapraszam na te msze św. parafian w każdy dzień tygodnia. Będziemy mogli zabrać wodę święconą. Przygotuję koperty z propozycją modlitwy i posumowaniem wszystkich ofiar na rzecz parafii złożone do tej pory. Jeśli ktoś ma życzenie może złożyć ofiarę na kolędę dla księdza i na kościół. Zwracam się z prośbą żeby Ci, którzy złożyli mniejszą ofiarę na składkę w ubiegłym roku jeszcze ją uzupełnili ponieważ wydatki z ubiegłego roku są większe niż złożone ofiary. Te rodziny, które mnie zaproszą odwiedzę w domach.
 3. W związku z nadchodzącymi podwyżkami cen za energię elektryczną bardzo wzrośnie opłata za ogrzewanie kościoła. Faktura będzie po 20 lutego. Nie można dowiedzieć się jakie będą finalne opłaty za energię w tauronie dopóki tej faktury nie będzie. Zdecydowałem, że nie wyłączymy ogrzewania, ale będę oszczędzał dlatego temperatura w kościele będzie niższa. Składka za ogrzewanie 50 zł przy sprzątaniu.
 4. Potrzebujemy kościelnego. Kogoś, kto podejmie obowiązek troski o kościół i liturgię i pełnić będzie tę funkcję z poświęceniem. Możemy zaproponować jedynie umowę wolontariacką, parafii nie stać też na ubezpieczenie emerytalne dla takiej osoby. Pan organista nie może pełnić dwóch funkcji jednocześnie.
 5. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne.
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie pani Małgorzacie Treter. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30.  rodziny z Jaronowic: rodziny Struzików, Włodarzów i Chmielińska Grażyna
 7. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 2.01.2022
01/01

 

 

DRUGA NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU 2 STYCZNIA 2022 ROKU

 

 1. We czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego, msze św jak w niedzielę. Tradycyjnie poświęcenie kadzidła i kredy po wszystkich mszach św. To dzień wolny od pracy i mamy obowiązek uczestnictwa we mszy św.. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego kończący okres Bożego Narodzenia.
 2. Msze święte o godzinie 9.00, 11.30 i 15.30. Wypominki będą czytane po wszystkich trzech mszach św. Zostaną przeniesione w kolejności. Jeśli ktoś ma życzenie aby było inaczej to proszę to zgłosić.
 3. Kolęda czyli wizyta duszpasterska najwcześniej od połowy stycznia jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie zmianie.
 4. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie. Zapraszam w sobotę o godz. 8.30.  rodziny z Jaronowic: Pustuł Magorzata, Jaworska Marta, Treter Małgorzata.
 6. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2021
25/12

 

 NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 26 GRUDNIA 2021 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Jana Ewangelisty, we wtorek świętych młodzianków. W nadchodzącym tygodniu trwa oktawa Narodzenia Pańskiego, codziennie msze św. o godz. 16.00.
 2. W piątek msza św. Na zakończenie starego roku kalendarzowego o godz. 16.00 oraz nabożeństwo z uroczystym hymnem Te Deum. Jest to okazja do dziękczynią Bogu za miniony czas i zawierzenia Mu nadchodzącego roku. Zapraszam wszystkich parafian.
 3. W sobotę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte o godzinie 9.00, 11.30 i 15.30. W drugą niedzielę po NP. taki sam porządek mszy św. Wypominki będą czytane po wszystkimi trzech mszach św. Zostaną przeniesione w kolejności. Jeśli ktoś ma życzenie aby było inaczej to proszę to zgłosić.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju świątecznego kościoła: Pan organista, Andrzej i Tomasz Bryła, Mirosław Pawłowski, Renata Wojewoda, młodzież i dzieci: Mateusz Kosowski, Robert Huptyś, Kacper i Marcel Zbroński, Zuzanna Huptyś, Oliwier Ożarowski, Filip Pakuła.
 1. Kolęda czyli wizyta duszpasterska najwcześniej od połowy stycznia jeśli sytuacja epidemiczna ulegnie zmianie.
 2. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 3. Sprzątanie kościoła w piątek o godz. 08.30. Zapraszam pozostałe rodziny z Jadwigowa, które jeszcze nie były.
 4. Bóg zapłać za Ofiary na kościół:

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.