Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 3.07.2022
02/07

CZTERNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 3 LIPCA 2022 ROKU

 

 1. W środę wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Leduchowskiej, w piątek św. Jana z Dukli.
 2. Msze święte w dni powszednie w okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu o godzinie 19.00.
 3. Witam wszystkich gości przebywających w naszej parafii na wakacjach i zapraszam do wspólnej modlitwy.
 4. Na stronie internetowej fotorelacje z uroczystości pierwszej komunii świętej i Bożego Ciała.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła, ofiarę na ogrzewanie i uporządkowanie kwiatów: Stanisław i Wiesława Bryk, Justyna Całka . W przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ulicy Błonie. Jahimowska Beata, Jakubik Elżbieta, Zofia Lipecka.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.06.2022
25/06

 

TRZYNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 26 CZERWCA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w środę uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17.00, nabożeństwo o 17.30 i msza św.
 3. Msze święte w dni powszednie w okresie wakacyjnym w lipcu i sierpniu o godzinie 19.00.
 4. Rozpoczęliśmy prace zaplanowane na ten rok. Wszystkie prace prowadzi firma pana Sebastiana Smagłowskiego. Wszystkie prace prowadzone są na miejscu w kościele. Wszyscy możemy przyjrzeć się jakie są żmudne i pracochłonne. Przy ambonie zostały zdjęte wszystkie przemalowania. Komisja z Kielc zdecyduje jaka kolorystyka będzie zastosowana po uzupełnieniu ubytków. Przy ołtarzu prowadzone są prace pozłotnicze oraz wzmocnienie konstrukcji oraz zatrucie drewnojadów.
 5. Odnowione zostały monstrancja, kielich i patena. Koszt 3500 zł
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i uporządkowanie kwiatów pani Urszuli Bryła. W przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ulicy Błonie. Całka Justyna, Jahimowska Beata, Jakubik Elżbieta.

Ogłoszenia Parafialne 19.06.2022
18/06

Parafia rzymskokatolicka

pw. Św. Jakuba Apostoła

29-130 Moskorzew, 16 Stycznia 20

tel: (034) 3546127

 

 

 

DWUNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 19 CZERWCA 2022 ROKU

 

1. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

2. Zapraszam na codzienne nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 i procesję dokoła kościoła szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.

3. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła. Po nabożeństwie czerwcowym i procesji do ołtarzy msza św.

4. W przyszłą niedzielę  o godzinie 11.30 msza święta na cmentarzu parafialnym. Zadbajmy o porządek na cmentarzu.

5.  W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami i młodzieżą przygotowującą się sakramentu bierzmowania po ostatniej mszy św.

6. Msza św. Na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.30 w kościele.

7. Zapraszam do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ulicy Dolnej, rodziny Capków, Frejowskich.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.06.2022
11/06

 

  NIEDZIELA TRÓJCY SWIĘTEJ 12 CZERWCA 2022 ROKU

 

 1. Jutro WSPOMNIENIE św. Antoniego z Padwy, błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana. W piątek wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego.
 2. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę na mszy św. O godz. 15.30.
 3. We czwartek uroczystość „Boże Ciała”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. Wyrażamy swoją wiarę przez dekorację okien i balkonów flagami i emblematami eucharystycznymi. Pierwsza msza św. O godz. 9.00. Uroczysta msza św. W intencji wszystkich parafian o godz. 11.30, po niej litania do NS Jezusa i procesja do czterech ołtarzy, zakończenie w kościele. Po procesji jeszcze jedna msza św. W kościele. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości, jednostki OSP z parafii, Koła Różańcowe, ministrantów, młodzież, dzieci komunijne i te które obchodziły rocznicę pierwszej komunii św. Do sypania kwiatków, asystę do chorągwi i obrazów. Trasa procesji jest następująca: Pójdziemy ul.16-go stycznia, następnie skręcimy na Kwilinę, potem na ulicę Zieloną, Strażacką i znów 16-go stycznia. Proszę o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy na ul. 16 stycznia, na skrzyżowaniu, PRZYGOTOWUJĄ parafianie z tej ulicy, Drugi ołtarz na ul. Zielonej obok p. Bryłów przygotowują parafianie z tej ulicy, Trzeci ołtarz na skrzyżowaniu ulic Rzecznnej i Strażackiej, przygotowują mieszkańcy z tych ulic , Czwarty ołtarz na ul. 16-go Stycznia obok figury św. Floriana przygotowują parafianie z tej ulicy 16 go stycznia i z Damian.
 4. Tych samych parafian proszę także o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła na zakończenie oktawy we czwartek 23 czerwca.
 5. Wczoraj 10 dzieci z naszej parafii przystąpiło do pierwszej komunii świętej. Dziękuję rodzicom za włączenie się w przygotowanie uroczystości oraz pani katechetce i panu organiści. Za posprzątanie kościoła, dekorację i ofiarę 1000 zł na odnowienie wspólnie z bierzmowanymi monstrancji, kielicha i puszki. Już od jutra znów będą u nas. Dzieci rozpoczynają biały tydzień o dzisiejszej mszy popołudniowej. W piątek o godzinie 7.00 rano wyjeżdżamy z pielgrzymką dziękczynną do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca dla różnych parafian.
 6. W niedzielę 26 czerwca o godzinie 11.30 msza święta na cmentarzu parafialnym.
 7. Prace przewidziane na bieżący rok obejmujące remont ambony i ołtarza głównego musieliśmy już rozpocząć. Podpisałem już wszystkie umowy z darczyńcami. Ogromny wkład w pozyskanie środków dla parafii miał minister Cieślak.
 8. W przyszłą niedzielę spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania i rodzicami
 9. Zapraszam do sprzątania kościoła w przyszłą sobotę o 8.30 rodziny z ulicy Dolnej, Siemińskich i Wojewodów

Ogłoszenia duszpasterskie 5.06.2022
04/06

  NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 5 CZERWCA 2022 ROKU

 

 1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, msze św. o 12.00 i 18.00. Rozpoczynamy X tydzień zwykły, rok drugi w dni powszednie.
 2. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę na mszy św. O godz. 15.30.
 3. W sobotę o godz. 13.30 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci wraz z rodzicami gromadzą się przed kościołem o 13.10. Próby dla dzieci w poniedziałek i piątek o godzinie 16.00. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne uczestniczą we mszy św. o godzinie 15.30 rozpoczynając biały tydzień.
 4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 11.30 rocznica pierwszej komunii świętej.
 5. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych, rodziców, chrzestnych i rodzin we czwartek o godzinie 16.30.
 6. Proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych o posprzątanie kościoła we wtorek. Dzielimy się na trzy grupy na godzinę 9.00 i 12.00 niepracujący i o 16.00 osoby pracujące. Panów zapraszam do wykoszenia trawy wokół kościoła i posprzątania parkingu przy kościele. W tym dniu instalujemy też dekorację w kościele i zmieniamy obrusy.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bugaj Łukasz, kaw, zam par tut i Wójcicka Monika, panna, zam. par Nawarzyce. Zapowiedź trzecia.
 8. Prace przewidziane na bieżący rok obejmą remont ambony i ołtarza głównego. Potrzeba na wkładu własnego więc podejmujemy zbiórkę na ten cel.
 9. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

 

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła oraz kwiaty: Jolanta i Ewa Rams, Krystyna Grzyb.

Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022
28/05

  NIEDZIELA  WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29 MAJA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek święto Nawiedzenia NMP, w środę wspomnienie św. Justyna, w piątek św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. W przyszła niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę na mszy św. O godz. 15.30. Tak samo nabożeństwo czerwcowe od czwartku.
 3. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i czwartek o godz. 16.00. Dzieci rocznicowe mają próbę w piątek o godz. 16.00.
 4. Monstrancja i jeden kielich zostały oddane do złocenia do Krakowa.
 5. W piątek 17 czerwca udamy się z pielgrzymką dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych oraz rodziców do Częstochowy. Parafia Moskorzew dołączy do nas w tym dniu.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Bugaj Łukasz, kaw, zam par tut i Wójcicka Monika, panna, zam par Nawarzyce. Zapowiedź druga.
 7. Pozostałe prace przy remoncie ołtarza głównego wycenione są na blisko 150 tys. Zł. Podzieliłem te prace na etap tegoroczny obejmujący wszystkie złocenia kosztujący 83 tys. Zł i etap na przyszły rok obejmujący polichromię i techniczne elementy konstrukcyjne kosztujący 62 tys zł. W tym tegorocznym etapie mamy więc w sumie 65 tys dotacji i 18 tys udziału własnego. Natomiast koszt tegoroczny remontu ambony wynosi 88 tys w tym 60 tys dotacji i 28 tys udziału własnego. Udział własny w tych remontach wynosi więc 46 tys. Ale do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt położenia posadzki w kaplicy 10 tys, zł. Razem więc mamy 56 tys. Udziału własnego na ten rok. W przyszłą niedzielę rozdam listy na przeprowadzenie tej zbiórki.

 

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła oraz kwiaty: Marta i Michał Kończyk,Magdalena i Krzysztof Gasińscy. W  sobotę o godzinie 8.30 zapraszam rodziny z ul. Błonie: Ramsów i Grzybów.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 22.05.2022
21/05

SZÓSTA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA 22 MAJA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, we czwartek św. Filipa Nereusza, w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę na mszy św. O godz. 15.30.
 3. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00.
 4. Dziś poświęcenie pól od 14.00 w Jadwigowie.
 5. W ubiegłym tygodniu otrzymałem informację od fundacji LOTTO, że przyznała nam dotację 40000 zł. Zmieni się więc zakres prac przy ołtarzu bo będziemy robić wszystkie złocenia i zmieni się udział wlasny, który będzie trochę mniejszy. Dokładniej powiem o tym w przyszłym tygodniu.
 6. Monstrancja i jeden kielich zostały oddane do złocenia do Krakowa.
 7. W piątek 17 czerwca udamy się z pielgrzymką dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych oraz rodziców do Częstochowy.
 8. Związek malżeński zamierzają zawrzeć: Bugaj Łukasz, kaw, zam par tut i Wojcicka Monika, panna, zam par Nawarzyce. Zapowiedź pierwsza.

 

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła oraz kwiaty: Lidia Jaworska, Barbara i Patrycja Rams  W  sobotę o godzinie 8.30 zapraszam rodziny z ul. Błonie: Kończyków i Gasińskich.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 15.05.2022
14/05

PIĄTA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA 15 MAJA 2022 ROKU

 

 1. Jutro święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski.
 2. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę na mszy św. O godz. 15.30.
 3. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych w poniedziałek i środę o godz. 16.00 i w sobotę o godz. 15.00.
 4. Dziś poświęcenie pól od 14.00 w Chlewicach, od ul. Źródłowej. W przyszłą niedzielę w Jadwigowie o godz. 14.00.
 5. W bieżącym roku będziemy na pewno wykonywać następujące prace: konserwacja ambony, otrzymaliśmy 60 tys. dotacji z MKiDN i potrzeba nam 30 tys. udziału własnego oraz złocenie kolumn i tabernakulum z ołtarza głównego, otrzymaliśmy 25 tys. Od ŚWKZ w Kielcach i potrzeba nam 27 tys. Udziału własnego. W sumie więc ten udział własny już wynosi 57 tys. i na pewno na więcej nas nie stać. Składka więc w tym roku będzie taka sama jak w ubiegłym roku i na początku czerwca ją przeprowadzimy. Jeśli chodzi konieczne prace przy ołtarzu głównym to możliwe jeszcze dostaniemy dotacje z różnych fundacji, do których złożyłem wnioski. Wtedy zakres tych prac będzie większy. Dziękuje panu radnemu Arturowi Konarskiemu za zaangażowanie na rzecz pozyskania środków na te prace.
 6. W piątek 17 czerwca udamy się z pielgrzymką dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych oraz rodziców do Częstochowy.

 

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła, w sobotę: Barbara Szczerba.  W  sobotę o godzinie 8.30 zapraszam rodziny z ul. Górnej: Rams Barbara, Czesław Gruzła, Jaworska Lidia.

Ogłoszenia parafialne 8.05.2022
07/05

CZWARTA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA 8 MAJA 2022 ROKU

 

 1. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, w sobotę święto św. Macieja apostoła.
 2. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę na mszy św. O godz. 15.30.
 3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 4. Spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych we wtorek i czwartek o godz. 16.00.
 5. Dziś poświęcenie pól w Damianach o 14 i o 14.30 w Jaronowicach. W przyszłą niedzielę od 14.00 w Chlewicach.
 6. Dziękuję państwu Szczechlom za kwiaty do Kościoła.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła, w sobotę: Zbrońska Julia, Rusin Alina, Lisek Bogdan.  W  sobotę o godzinie 8.30 zapraszam rodziny z ul. Górnej: Drzazga Teresa, Walczyk Marian, Szczerba Barbara.

Ogłoszenia parafialne 1.05.2022 r.
30/04

TRZECIA  NIEDZIELA  WIELKANOCNA 1 MAJA 2022 ROKU

 

 1. Jutro WSPOMNIENIE liturgiczne św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła, we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski, w środę wspomnienie św.Floriana, męczennika, w piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę święto NMP, Matki, Łaski Bożej.
 2. We wtorek msze św. Jak w każdą niedzielę. Na sumie modlitwa w intencji Ojczyzny, a także za strażaków racji święta patronalnego. Zapraszam.
 3. Rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17.30, natomiast w niedzielę na mszy św. O godz. 15.30.
 4. Komunikaty ks. Biskupa.
 5. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól o 14.00 w Damianach i o 14.30 w Jaronowicach
 6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 7. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych po mszy św. O godz. 11.30.
 8. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do Kościoła.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła, w sobotę: Mirosław i Olga Pawłowscy, Halina Wojewoda, Ewelina Struzik.  W  sobotę o godzinie 8.30 zapraszam  pozostałe rodziny z Jaronowic.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.