Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

inwentaryzacja cmentarza parafialnego

Informacje dotyczące prac
23/11

Program będzie dostępny na stronie internetowej parafii w połowie grudnia. Wtedy będzie można już odnaleść grób na mapie cmentarza i podać jego oznaczenie (kwaterę i rząd). Opracowywany jest też regulamin cmentarza. Nie podjąłem jeszcze decyzji dotyczącej opłat cmentarnych. Ogłoszę je dopiero po konsultacjach z parafianami i rozeznaniu sytuacjii na cmentarzu.

Wypełnij formularz dysponęta grobu
07/10

Zamierzam przeprowadzić inwentaryzację cmentarza parafialnego. Wykonawcą będzie firma „icmentarze”. Wiele parafii już to uczyniło. Na stronie internetowej będzie dostępny plan cmentarza, każdy grób będzie widoczny z okna planu i na zbliżeniu łącznie ze zdjęciami oraz nazwiska osób pochowanych. RODO nie obejmuje danych osób zmarłych. Natomiast dane opiekuna grobu nie mogą być ogólnie dostępne. Będą znane tylko dla administratora cmentarza i strony. Wiąże się więc z tym potrzeba zadeklarowania opieki nad grobem do mojej wiadomości. Przy wyjściu z kościoła możemy zabrać formularze na których określamy rodzaj grobu, nazwisko i adres opiekuna oraz osoby pochowane w grobie. Kartki z informacją przynosimy do zakrystii w niedzielę. Jeśli na grobie nie ma żadnej informacji o osobach pochowanych to trzeba w kancelarii określić położenie grobu i pozostałe dane. Można również pobrać poniżej formularz osobowy opiekuna grobu.
Ten plik można wydrukować i wypełnić własnoręcznie i przesłać skan Formularz PDF
Ten formularz można wypełnić na komputerze i przesłać na adres mailowy parafii Formularz docx

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.