Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 9.08.2020 r.
08/08

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 9 SIERPNIA 2020 ROKU

 

1. Jutro święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Klary, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, w sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze święte jak w niedzielę.
2. Pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli będzie przechodzić dziś. Ze względu na epidemię pielgrzymi rezygnują z posiłku obiadu w naszej parafii. Będą mieli mszę św. w naszym kościele o godz. 13.00. Jednocześnie kierownictwo pielgrzymki wyraża podziękowanie za dotychczasową gościnę wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku znów u nas posiłek.
3. Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska będzie przechodzić przez naszą parafię we wtorek. Ze względu na epidemię pielgrzymi rezygnują z noclegów w naszej parafii. Nie będzie też wieczornego apelu w naszym kościele tylko w Moskorzewie bo to będzie maleńka grupka. Jednocześnie kierownictwo pielgrzymki wyraża podziękowanie za dotychczasową gościnę wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku znów u nas znajdą nocleg.
4. Piesza pielgrzymka kielecka wyruszyła z Wiślicy 6 sierpnia rano. Łączymy się duchowo z pielgrzymami.
5. Rozpoczynamy w tym tygodniu spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi, we wtorek i w czwartek o godz. 17.00 w kościele. Spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w środę i piątek o godz. 17.00. Bardzo proszę o obecność wszystkich. Rodziców proszę o zorganizowanie udziału dzieci i młodzieży w przygotowaniach.
6. W miejsce starego ekranu zamontowaliśmy nowy telewizor, który będzie służył do wyświetlania tekstów do liturgii. Koszt 2500 zł.
7. Dziękuję panu Tomaszowi Wiatr z wypiaskowanie i pomalowanie dzwonka przy wejściu do zakrystii.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Zofia Zryza. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w piątek po mszy św. zapraszam mieszkańców Jaronowic: Dudek Barbara, Walczyk Monika, Czerwik Alicja, Benderz Justyna
9. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia parafialne 2.08.2020 r.
01/08

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2 SIERPNIA 2020 ROKU

 

1. We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, we czwartek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę święto św. Dominika.
2. Pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli będzie przechodzić przez naszą parafię 9 sierpnia w przyszłą niedzielę. Ze względu na epidemię pielgrzymi rezygnują z posiłku obiadu w naszej parafii. Będą mieli mszę św. w naszym kościele o godz. 13.00. Jednocześnie kierownictwo pielgrzymki wyraża podziękowanie za dotychczasową gościnę wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku znów u nas posiłek.
3. Piesza pielgrzymka kielecka wyrusza z Wiślicy 6 sierpnia rano.
4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Siekanka Sebastian, kaw. Zam, Jadwigów, par tut. I Szwej Edyta, panna, zam. Moskorzew, zap. trzecia.

5. Dziękuję pani Renacie Wojewoda za kwiaty do kościoła.
6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Drzazga Żaneta, Mucha Wioletta. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w piatek o 8.30 zapraszam mieszkańców Jaronowic: Kulińska Malgorzata, Benderz Justyna, Zgryza Zofia
7. Bóg zapłać za ofiary na kościół:
Pewna rodzina 100 zł

Ogłoszenia parafialne 27.07.2020 r.
25/07

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 26 LIPCA 2020 ROKU

 

1. W środę wspomnienie św. Marty, w piątek św. Ignacego z Loyoli, w sobotę wspomnienie św. Alfonsa, Marii Liguriego.
2. Dziś poświęcenie pojazdów po wszystkich mszach św.
3. Pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli będzie przechodzić przez naszą parafię 9 sierpnia w niedzielę. Ze względu na epidemię pielgrzymi rezygnują z posiłku obiadu w naszej parafii. Będą mieli mszę św. w naszym kościele o godz. 13.00. Jednocześnie kierownictwo pielgrzymki wyraża podziękowanie za dotychczasową gościnę wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku znów u nas posiłek.
4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Siekanka Sebastian, kaw. Zam, Jadwigów, par tut. I Szwej Edyta, panna, zam. Moskorzew, zap. druga.
5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Alicja Skóra, Zgryza Grażyna, Piaszczyk Teresa, Parzniewska Marianna. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w sobotę o 8.30 zapraszam mieszkańców Jaronowic: Drzazga Żaneta, Kowalik Danuta, Bożkiewicz Marta, Mucha Wioletta.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół:


Ogłoszenia parafialne 19.07.2020 r.
18/07

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

19 LIPCA 2020 ROKU

 

  1. W środę święto św. Marii Magdaleny, we czwartek św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w piątek św. Kingi, w sobotę święto św. Jakuba apostoła. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Msze św. o godz. 8.00 10.00 i 12.00. Popołudniu mszy św. nie będzie.
  2. Żyrandole zostały wypolerowane i zabezpieczone lakierem bezbarwnym, wymienione są wszystkie oprawki, żarówki są nowe takie same jak w kinkietach. Ogromny wkład pracy włożyli tutaj panowie Bogdan Lisek, Jacek i Marek Gruca, dziękuję im za tę pracę na rzecz parafii. Wypolerowane zostały też tablice marmurowe, świeczniki oraz oczyszczone obrazy z ołtarzy bocznych i za tę pracę dziękuję paniom Barbarze i Annie Huptyś.
  3. W przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po wszystkich mszach św.
  4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Siekanka Sebastian, kaw. Zam, Jadwigów, par tut. I Szwej Edyta, panna, zam. Moskorzew, zap. Pierwsza.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Zubek Anna, Trojak Danuta, Jałocha Zbigniew. W tym tygodniu sprzątanie kościoła w piątek po mszy św. 19.30 zapraszam mieszkańców kolonii Jaronowice od pani Alicji Skóra
  6. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Ofiary złożone przy kolędzie już były odczytane. Odczytam ofiarę złożoną w dwóch składkach w tym roku.

Ogłoszenia parafialne 12.07.2020 r.
11/07

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LIPCA 2020 ROKU

 

1. Jutro WSPOMNIENIE św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę św. Bonawentury, biskupa i dra kościoła, we czwartek NMP z Góry Karmel.
2. Prace remontowe trwają. Możliwości są takie, że prace potrwają do końca lipca łącznie z prezbiterium. Większość rusztowań nawy będzie zdjęta po 16 lipca.
3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania.
4. Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska będzie przechodzić przez naszą parafię 11 sierpnia. Ze względu na epidemię pielgrzymi rezygnują z noclegów w naszej parafii. Nie będzie też wieczornego apelu w naszym kościele tylko w Moskorzewie bo to będzie maleńka grupka. Jednocześnie kierownictwo pielgrzymki wyraża podziękowanie za dotychczasową gościnę wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku znów u nas znajdą nocleg.
5. Wiadomo, że ze względu na epidemię gmina nie organizuje dożynek w tym roku. W kościele 15 sierpnia msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory o 15.30.
6. Pozdrawiam wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Drabiński Michał, kawaler zam. Jedlińsk i Całka Roksana zam. Chlewice, zap. trzecia.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Kowalska Teresa i Tadeusz, Frejowska Anna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Zubek Anna, Trojak Danuta, Jałocha Teresa.
9. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Ofiary złożone przy kolędzie już były odczytane. Odczytam ofiarę złożoną w dwóch składkach w tym roku.

Ogłoszenia parafialne 5.07.2020 r.
04/07

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LIPCA 2020 ROKU

1. Jutro WSPOMNIENIE błog. Marii Teresy Leduchowskiej, w środę św. Jana z Dukli, w sobotę święto św. Benedykta opata patrona Europy.
2. Prace remontowe trwają. Możliwości są takie, że prace potrwają do końca lipca łącznie z prezbiterium. Większość rusztowań nawy będzie zdjęta po 6 lipca, na odpust rusztowanie z prezbiterium.
3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania.
4. Pozdrawiam wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.
5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Drabiński Michał, kawaler zam. Jedlińsk i Całka Roksana zam. Chlewice, zap. druga.
6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Groja Joanna, Bała Aleksandra. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Kowalska Teresa, Frejowska Anna, Skurkowska Ewa
7. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Ofiary złożone przy kolędzie już były odczytane. Odczytam ofiarę złożoną w dwóch składkach w tym roku.

Ogłoszenia parafialne 28.06.2020 r.
27/06

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 28 CZERWCA 2020 ROKU

 

1. Jutro uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 19.00, w piątek święto św. Tomasza apostoła.
2. Dziś podejmujemy modlitwę dziękczynną za miniony rok szkolny. Obejmujemy nia dzieci i młodzież, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Zawierzamy Bogu owoce pracy wychowawczej wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania młodego pokolenia i życzymy jednocześnie dobrego i bezpiecznego odpoczynku w czasie wakacji.
3. Od jutra msze święte w dni powszednie o godzinie 19.00. W miesiącu lipcu i sierpniu. Nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 18.30 i litania do SPJ i 19.00, wcześniej spowiedz.
5. Prace remontowe trwają. Możliwości są takie, że prace potrwają do końca lipca łącznie z prezbiterium. Większość rusztowań nawy będzie zdjęta po 6 lipca, na odpust rusztowanie z prezbiterium.
6. Dziękuję firmie pogrzebowej pana Gryca za wykoszenie i uporządkowanie cmentarza parafialnego.
7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania.
8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzyb Marcin, kaw. Zam. Chlewice par. tut. I Ksenia Piszczek, panna zam. Sieńsko , par św. ap. Piotra i Pawła Sędziszów, zap. trzecia. Drabiński Michał, kawaler zam. Jedlińsk i Całka Roksana zam. Chlewice, zap. Pierwsza.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: córka pani Michaliny Mularczyk. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Parzniewska Anna, Bala Aleksandra, Łata Barbara

Ogłoszenia parafialne 21.06.2020 r.
20/06

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 21 CZERWCA 2020 ROKU

 

1. W środę uroczystość św. Narodzenia Św. Jana Chrzciela
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
3. Dziękuję parafianom z ul. Zielonej, Rzecznej, Strażackiej i DAMIAN za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała i na zakończenie oktawy.
4. Prace remontowe trwają. Planowałem tylko remont nawy kościoła w tym roku. Pojawia się jednak wiele głosów wśród parafian, aby pomalować także prezbiterium według projektu. Podjęcie tej pracy wymaga dodatkowej składki w najbliższym czasie wynoszącej sto zł od rodziny. Zapowiadałem, że prace potrwają trzy miesiące i jak uda się je zakończyć przed odpustem to będzie dobrze. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary. Jak będą już wszystkie list to je odczytam sumując obydwie ofiary, bo ze względu na stan epidemii nie odczytywałem składek porzednio. Na stronie internetowej dostępny artykuł o remoncie wraz dokumentacją fotograficzną.
5. W przyszłą niedzielę gromadzimy się na cmentarzu parafialnym na mszy św. o godz. 12.00 jeśli pogoda pozwoli. To modlitwa za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu w ciągu roku. To okazja do uporządkowania cmentarza. Zadbajmy o wszystkie groby naszych bliskich ale także i te, którymi nikt się nie opiekuje.
6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, o godz. 13.00 z dziećmi pierwszokomunijnymi.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzyb Marcin, kaw. Zam. Chlewice par. tut. I Ksenia Piszczek, panna zam. Sieńsko , par św. ap. Piotra i Pawła Sędziszów, zap. druga.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Krzywda Bożena i Wacław, Zawłocka Agata i Jakub, Włoszczyński Grzegorz i Patrycja. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Kuśny Irena, Dors Zdzislawa, Mularczyk Michalina

9.   W tym tygodniu przypada też zakończenie roku szkolnego w piątek. Ze względu na czas epidemii nie można zgromadzić wszystkich dzieci razem na jednej mszy św. na zakończenie roku. Dlatego zapraszam do modlitwy dziękczynnej na mszach św w najbliższą niedzielę.

Ogłoszenia parafialne 14.06.2020 r.
13/06


JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14 CZERWCA 2020 ROKU

1. Jutro wspomnienie błogosławionej Jolanty, w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
3. Dziękuję parafianom z ul. Zielonej, Rzecznej i nielicznym z ul. Strażackiej i DAMIAN za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała wokół kościoła, szczególnie państwu Bugajom za posprzątanie otoczenia kościoła pani Dominice Bryła za posprzątanie kościoła w środę i kwiaty do kościoła. Tych samych parafian proszę także o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła na zakończenie oktawy we czwartek 18 czerwca.
4. Prace remontowe trwają. Planowałem tylko remont nawy kościoła w tym roku. Pojawia się jednak wiele głosów wśród parafian, aby pomalować także prezbiterium według projektu. Podjęcie tej pracy wymaga dodatkowej składki w najbliższym czasie wynoszącej sto zł od rodziny. Bardzo proszę odpowiedzialnie potraktować sprawę.
5. Zapraszam więc wszystkich parafian i gości na mszę św. Na cmentarzu parafialnym 28 czerwca o godzinie 12.00.
6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, o godz. 13.00 z dziećmi pierwszokomunijnymi.

 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzyb Marcin, kaw. Zam. Chlewice par. tut. I Ksenia Piszczek, panna zam Sieńsko , par św. ap. Piotra i Pawła Sędziszów, zap. Pierwsza.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Dudek Barbara, Zielińska Agnieszka, Zapart Teresa. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Uramowska Anna, Krzywda Bożena, Włoszczyński Grzegorz

Ogłoszenia parafialne 07.06..2020 r.
06/06

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 7 CZERWCA 2020 ROKU

 

1. Jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek błog. Józefa Pawłowskiego, w sobotę św. Antoniego z Padwy
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
3. We czwartek uroczystość „Boże Ciała”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. Wyrażamy swoją wiarę przez dekorację okien i balkonów flagami i emblematami eucharystycznymi. Pierwsza msza św. O godz. 8.00. Uroczysta msza św. W intencji wszystkich parafian o godz. 10.00, po niej litania do NS Jezusa i procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Po procesji jeszcze jedna msza św. W kościele. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości, jednostki OSP z parafii, Koła Różańcowe, ministrantów, młodzież, dzieci do sypania kwiatków, asystę do chorągwi i obrazów. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie idziemy ulicami tylko wokół kościoła. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz mieszkańcy ul. Zielonej, drugi ołtarz mieszkańcy ul. Strażackiej i Zielonej, Trzeci ołtarz mieszkańcy ul. Rzecznej i Strażackiej, czwarty ołtarz mieszkańcy Damian. Proszę się zorganizować tak samo jak były przygotowane ołtarze kiedy procesja przebiegała ul. Zieloną i Strażacką. W tym dniu nie będzie mszy popołudniowej. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.
4. Tych samych parafian proszę także o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła na zakończenie oktawy we czwartek 18 czerwca.
5. Prace remontowe trwają. Planowałem tylko remont nawy kościoła w tym roku. Pojawia się jednak wiele głosów wśród parafian, aby pomalować także prezbiterium według projektu. Podjęcie tej pracy wymagałoby dodatkowej składki w najbliższym czasie wynoszącej sto zł od rodziny. Zapraszam na spotkanie po ostatniej mszy św. w kościele. Chciałbym poznać opinię parafian czy na to się zgadzacie.
6. Zapraszam więc wszystkich parafian i gości na mszę św. Na cmentarzu parafialnym 28 czerwca o godzinie 12.00.
7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, o godz. 13.00 z dziećmi pierwszokomunijnymi.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Karnia Bogusława, Parzniewska Lidia i Natalia, Nowak Izabela. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic:Dudek Barbara, Zielińska Agnieszka, Zapart Teresa. Natomiast tych, którzy będą ubierać ołtarze w środę wieczorem proszę także o odświeżenie kościoła i kwiaty przed ołtarz w kościele

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.