Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 17.10.2021
16/10

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 17 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 

 1. W środę wspomnienie św. Jana Kantego, w piątek św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę misyjną składam ofiarę do puszek na rzecz misji.
 2. Rozpoczęliśmy październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: w środę i piątek dzieci, w poniedziałek i czwartek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, we wtorek członkowie żywego różańca, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
 3. Dekanat szczekociński podejmuje diecezjalne czuwanie na Jasnej Górze z 4 na 5 listopada. Parafia Szczekociny organizuje wyjazd o godz. 18.00 i wyjazd z Częstochowy o godz. 2.00. Proponuje abyśmy zapisywali się w parafii a później zdecydujemy czy jedziemy razem z nimi czy osobno.
 4. Rozpoczęły się prace w kaplicy: całkowicie zostały zdjęte tynki przyziemia na ścianie sąsiadującej z kaplicą, tam wstrzykniemy izolację poziomą i założymy tynki renowacyjne solochłonne. Natomiast wszystkie ściany są w bardzo dobrym stanie i położone są gładzie, więc wykorzystamy to i tam nie będziemy ściągać nawet starej farby stosując grunty penetrujące i farbę podkładową firmy Caparolla. Wykonamy symboliczną instalację elektryczną pod dwa kinkiety i zlikwidujemy jeden licznik w zakrystii, żeby nie płacić dwóch abonamentów.
 5. W zakrystii do nabycia kalendarze rolnika, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Anna Huptyś. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z Jadwigowa: .Łata Lidia, Kudła Renata, Parzniewska Zdzisława
 7. Ofiary na kościół.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.10.2021
09/10

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA 10 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 

 1. W środę wspomnienie błog. Honorata Koźmińskiego, w piątek św. Teresy od Jezusa, w sobotę św. Jadwigi ŚLĄSKIEJ.
 2. Przeżywamy Dzień Papieski, przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Rozpoczęliśmy październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: w środę i piątek dzieci, w poniedziałek i czwartek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, we wtorek członkowie żywego różańca, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
 4. W imieniu rektora WSD składam serdeczne podziękowanie za modlitwę i wsparcie materialne na rzecz sprawy wychowania nowych powołań do kapłaństwa 870 zł.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Kinga Ożarowska. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam pozostałe rodziny z ul. Partyzantów.
 6. Ofiary na kościół.

Ogłoszenia duszpasterskie 3.10.2021
02/10

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 3 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, we czwartek NMP Różańcowej, w sobotę błogosławionego Wincentego Kadłubka.
 2. Rozpoczęliśmy październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: w środę i piątek dzieci, w poniedziałek i czwartek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, we wtorek członkowie żywego różańca, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
 3. Dziś przeżywamy doroczny dzień seminaryjny w naszej parafii. Przedstawiciel WSD w Kielcach odwiedza naszą parafię aby się modlić w intencji naszej uczelni, kandydatów do kapłaństwa i profesorów i prosić o nowe powołania. W tym dniu wspomagamy ofiarą materialną na tacę nasze seminarium.
 4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w kościele.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie oraz kwiaty: Walczyk Ewa, Wiekiera Maria. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Ożarowska Kinga, Wojewoda Alicja, Gruca Henryk.

Ogłoszenia parafialne 26.09.2021 r.
25/09

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 26 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Wacława biskupa i męczennika, w srodę święto św. archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we czwartek św. Hieronima, biskupa i doktora kościoła, w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. aniołów stróżów.
 2. W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: we wtorek i czwartek dzieci, w poniedziałek i piątek młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, w środę członkowie żywego różańca, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 12.00.
 3. W piątek pierwszy w miesiącu spowiedź od 16.00. Zapraszam w tym dniu wszystkich rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Dzieci otrzymają poświęcone różańce przed nabożeństwem. Różaniec prowadzi młodzież.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać doroczny dzień seminaryjny w naszej parafii. Przedstawiciele WSD w Kielcach odwiedzą naszą parafię aby się modlić w intencji naszej uczelni, kandydatów do kapłaństwa i profesorów i prosić o nowe powołania. W tym dniu wspomagamy ofiarą materialną na tacę nasze seminarium.
 5. Dziś liczenie wiernych uczestniczących w mszach świętych.
 6. Obraz MB Różańcowej z ołtarza głównego został zabrany do konserwacji. W jego miejscu jest wydruk ponieważ obrazy wrócą do ołtarza dopiero po zakończeniu jego konserwacji. Obrazy muszą być zrobione do końca tego roku i po odnowieniu będą umieszczone w kościele na sztalugach. Natomiast konserwacja ołtarza może się przeciągnąć. Będzie to zależało od dotacji państwowych.
 7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w kościele.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w czasie ostatniej zbiórki. Zebraliśmy 47,5 tys. Zł.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie oraz kwiaty: Mirosława Gruca i Janina Krzysztofik. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Walczyk Ewa, Gąsiorowska Halina, Wiekiera Maria.

Ogłoszenia parafialne 19.09.2021 r.
18/09

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 19 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, we czwartek św. Pio z Pietralciny.
 2. Ustaliłem datę bierzmowania: ks. Bp Andrzej Kaleta udzieli tego sakramentu naszej młodzieży 23 września o godzinie 17.00 w przyszłym roku.
 3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w kościele.
 4. W piątek o godzinie 8.00 wyjeżdzamy z pielgrzymką do Kawlwarii Zebrzydowskiej. Tam zwiedzamy sanktuarium, o 12.00 msza św. Dzieci uczestniczą w niej bez strojów komunijnych. Po 15.00 mamy wykupione bilety muzeum wadowickiego, domu rodzinnego św. Jana Pawła II. Z Wadowic wracamy do domu. Wykupiłem 50 biletów a mamy w tej chwili zapisanych 20 osób.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w czasie ostatniej zbiórki. Zebraliśmy 46 tys. Zł. Wszystkie zaplanowane prace więc będziemy podejmować. Zdaję sobie sprawę z tego, że 300 zł jednorazowo to duża suma. Przy kolędzie wszyscy, którzy złożyli mniejszą ofiarę będą mogli jeszcze wesprzeć parafię.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie oraz kwiaty: Grażyna i Anna Dziopa, Anna Czubała. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: rodziny Zielińskich, Gruców i Krzysztofików.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021
11/09

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 12 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego, w środę wspomnienie NMP Bolesnej, we czwartek wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w sobotę święto św. Stanisława Kostki.
 2. Dziś rozpoczynamy Tydzień wychowania w kościele.
 3. Przeżywamy dziś beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czadzkiej. W adoracji NS modlimy się wspólnie za ich wstawiennictwem do Boga.
 4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w kościele.
 5. W piątek 24 września udajemy się na pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii i Łagiewnik. Chciałbym koniecznie żebyśmy zwiedzili muzeum wadowickie. Ale już jutro muszę zakupić bilety. Nie ma innej możliwości. Ten bilet wstępu do muzeum kosztuje 22 zł normalny a ulgowy 15 zł. Te sumę trzeba wpłacić przy zapisie.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło 31 list na kwotę 42270 zł. Pozostało 2 listy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie oraz kwiaty: Bryła Urszula i Wiktoria, Bryła Danuta, Trela Grażyna, ofiary złożyli jeszcze Bryła Dominika i Gola Krystyna. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Dziopa Grażyna, Tokarska Grażyna i Czubała Anna.

Ogłoszenia duszpasterskie 5.09.2021
04/09

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 5 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. W środę święto Narodzenia NMP.
 2. W poniedziałek na sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego przyznano naszej parafii dotację 15000 zł na konserwację obrazu MB Różańcowej z ołtarza głównego. Dziękuję zarządowi sejmiku i radnym wojewódzkim a szczególnie tym z naszego regionu p. Arturowi Konarskiemu i Leszkowi Wawrzyle. Obraz zostanie zabrany do konserwacji w połowie września. Prace w kaplicy rozpoczną się w październiku i mam nadzieję, że zostaną zakończone do świąt.
 3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w kościele.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Andrzej Gaim, kawaler zamieszkały Jadwigów, par tut. i Elżbieta Cieślińska, panna zam. Jadwigów, par. tut. zapowiedź trzecia.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło 28 list na kwotę 38570 zł. Pozostało 5 list. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Bugaj Anna i Stradomska Małgorzata. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam pozostałe rodziny z ul. Zielonej

Ogłoszenia duszpasterskie 29.08..2021
28/08

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 29 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. W piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora kościoła.
 2. W środę dzieci młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. W szkole będzie nauka stacjonarna, dyspensa biskupia dotycząca udziału w niedzielnej mszy świętej nie obowiązuje. Zapraszam więc wszystkie dzieci szkoły podstawowej na mszę św. o godzinie 10.00 na rozpoczęcie roku szkolnego. Po tej mszy św. poświęcenie tornistrów dla przedszkolaków oraz spotkanie z rodzicami dzieci klasy trzeciej, które rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do pierwszej komunii świętej. Na to wspólne spotkanie zapraszam również rodziców młodzież klasy siódmej i ósmej, którzy rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Na spotkaniu wszyscy otrzymają indeksy, ćwiczeniówki oraz informację z zasadami dotyczącymi przygotowania całorocznego do przyjęcia sakramentów.
 3. Jeśli pielgrzymka do Kałkowa i na Św. Krzyż się odbędzie - na razie brak chętnych to wyjeżdżamy o godzinie 8.00 w sobotę z parkingu przed kościołem.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło 25 list na kwotę 35500 zł. Pozostało 8 list. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Andrzej Gaim, kawaler zamieszkały Jadwigow, par tut. i Elżbieta Cieślińska, panna zam. Jadwiggów, par. tut. zapowiedź druga.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Paluch Anna, Sadowska Marianna. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Zielonej: Kowalczyk, Bugaj, Stradomski.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021
21/08

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 22 SIERPNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek święto św. Bartłomieja apostoła, odpust w Szczekocinach, we czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki, w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 2. Pielgrzymki planowane w najbliższym czasie: czuwanie całonocne w Częstochowie na początku listopada razem z dekanatem szczekocińskim, 4 września w sobotę pielgrzymka do Kałkowa i na św. Krzyż, najbliższa i można już się na nią zapisywać, natomiast do Wadowic, Kalwarii i Łagiewnik udamy się w czwartek 23 września, na którą zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe oraz wszystkich parafian.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło 18 list na kwotę 25940 zł. Pozostało 15 list. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Andrzej Gaim, kawaler zamieszkały Jadwigow, par tut. i Elżbieta Cieślińska, panna zam. Jadwiggów, par. tut. zapowiedź pierwsza.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Ligenza Alina i Artur, Capek Beata, Małas Adam. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Rzecznej

Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2021
14/08

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 15 SIERPNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Jacka, prezbitera, w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w sobotę św. Piusa X, papieża.
 2. Bogu składamy dziękczynienie za wszystkich pielgrzymów, którzy tworzą duchowe dobro kościoła.
 3. Na stronie internetowej w aktualnościach ciekawe informacje na temat obrazu św, Rodziny oraz zdjęcie obrazu w całości.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Zakres prac będzie uzależniony od ich wielkości.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Szumiał Zenona, Uramowska Halina. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: Rodzina Ligenzów, Capków i Chalabów,

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.