Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 24.01.2021
23/01

  TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 24 STYCZNIA 2021

 1. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, we wtorek wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w środę błog. Jerzego Matulewicza biskupa, we czwartek św. Tomasza z Akwinu.
 2. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W piątek od 14.00 demontujemy dekoracje bożonarodzeniowe w kościele.
 4. Dziękuję za to, że podjęliście zwyczaj kolędowy w takiej formie jak zaproponowałem. Dziękuję w imieniu pana organisty i kościelnego także za życzliwe przyjęcie. Wyrażam także wdzięczność dla tych wszystkich parafian, którzy w dobie pandemii poczuwają się do utrzymywania parafii składając ofiarę na tacę w niedzielę i święta.
 5. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Rams Barbara i Patrycja. W  sobotę o godzinie 8.30 zapraszam  rodziny z ulicy Błonie: rodziny Kończyków i Gasińskich.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.01.2021
16/01

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

10 STYCZNIA 2021

 1. We czwartek wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 1.  Ze względu na obecną sytuację nie będę odwiedzał wszystkich parafian w domach. Dlatego, że normalna wizyta ma swój wymiar spotkania i swoją naturę, której nie należy zmieniać i mam nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się normalnie. Natomiast w tym roku będę odprawiał mszę święte za parafian w kościele prosząc o Boże błogosławieństwo dla rodzin parafii i opiekę Bożą dla naszych domów, które sami poświęcimy. Zaproszenie na mszę św, obrazek kolędowy, modlitwę poświęcenia domu oraz pamiątkowy pojemnik z wodą święconą  pan kościelny dostarczy do każdego domu. Jeśli ktoś ma życzenie to może złożyć ofiarę dla księdza, kiedy będzie pan kościelny lub w czasie mszy świętej, w imiennie podpisanych kopertach. Pan kościelny uda się do każdego domu w parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego, tak samo jak to było w trakcie wizyty pana organisty. W ubiegłych latach pan kościelny brał udział w wizycie duszpasterskiej i przez ofiarę wynagradzaliśmy mu całoroczną pracę w parafii. Tak też możemy uczynić teraz, kiedy odwiedzi nasze domy. Rozpoczęcie odwiedzin pana kościelnego rozpoczną się od ósmego stycznia. Msza święta w intencji parafian będzie odbywać się zawsze kilka dni po jego odwiedzinach. Modlitwa i poświęcenie niech się odbywa indywidualnie po mszy św. z błogosławieństwem lub w innym czasie. Jeśli ktoś ma życzenie, aby kolęda w jego domu odbyła się tradycyjnie to oczywiście trzeba to zgłosić i umówić się indywidualnie ze mną.
 2. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
 3. Pan kościelny udaje się tym tygodniu do następujących rodzin:

Poniedziałek 18.01: ul. Polna, Partyzantów Cicha, Piekarska, Młyńska i Rzeczna msze św. dla nich w środę godz. o 16.00 i w niedzielę o godz. 8.00

Wtorek 13.01:  ul. Strażacka i Zielona msza św. dla nich w niedzielę o 15.30

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj:. W  sobotę o godzinie 8.30 zapraszam  rodziny z ulicy Górnej: Jaworska Lidia, Jaworski Mirosław, Gruzła Czesław, Rams Barbara.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021
09/01

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 STYCZNIA 2021

 1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Kolędy zaś śpiewamy zwyczajowo do święta Ofiarowania Pańskiego. Jutro rozpoczynamy pierwszy tydzień zwykły, rok II w dni zwykłe, rok B w niedziele.
 1. Ze względu na obecną sytuację nie będę odwiedzał wszystkich parafian w domach. Dlatego, że normalna wizyta ma swój wymiar spotkania i swoją naturę, której nie należy zmieniać i mam nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się normalnie. Natomiast w tym roku będę odprawiał mszę święte za parafian w kościele prosząc o Boże błogosławieństwo dla rodzin parafii i opiekę Bożą dla naszych domów, które sami poświęcimy. Zaproszenie na mszę św, obrazek kolędowy, modlitwę poświęcenia domu oraz pamiątkowy pojemnik z wodą święconą  pan kościelny dostarczy do każdego domu. Jeśli ktoś ma życzenie to może złożyć ofiarę dla księdza, kiedy będzie pan kościelny lub w czasie mszy świętej, w imiennie podpisanych kopertach. Pan kościelny uda się do każdego domu w parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego, tak samo jak to było w trakcie wizyty pana organisty. W ubiegłych latach pan kościelny brał udział w wizycie duszpasterskiej i przez ofiarę wynagradzaliśmy mu całoroczną pracę w parafii. Tak też możemy uczynić teraz, kiedy odwiedzi nasze domy. Rozpoczęcie odwiedzin pana kościelnego rozpoczną się od ósmego stycznia. Msza święta w intencji parafian będzie odbywać się zawsze kilka dni po jego odwiedzinach. Modlitwa i poświęcenie niech się odbywa indywidualnie po mszy św. z blogoslawieństwem lub w innym czasie. Jeśli ktoś ma życzenie, aby kolęda w jego domu odbyła się tradycyjnie to oczywiście trzeba to zgłosić i umówić się indywidualnie ze mną.
 2. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
 3. Pan kościelny udaje się tym tygodniu do następujących rodzin:

Wtorek 12.01: Damiany od państwa Sygitów, msza św. dla nich w piątek godz. o 16.00

Środa 13.01: Jadwigów od państwa Łatów, msza św. dla nich w sobotę o godzinie 16.

Czwartek 14.01: ul. Źródłowa obie strony od pani Majki. Msza św. dla nich w niedzielę o godz. 8.00

Piątek 15.01: ul. 16-go stycznia obie strony od cmentarza, msza św. dla nich w niedzielę o godz. 12.00.

Sobota 16.01: ul. Górna, Błonie i Dolna, msza św. dla nich w niedzielę o godz. 15.30

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Wrona Katarzyna, Orlińska Alicja i Marcelina, Miedziak Józef, Piasecka Halina. W  sobotę o godzinie 8.30 zapraszam  rodziny z ulicy Górnej: r. Drzazgów, Walczyk Marian, Szczerba Barbara.

Ogłoszenia duszpasterskie 3.01.2021
02/01

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 3 STYCZNIA 2021


1. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego, msze św. Jak w niedzielę, poświęcenie kadzidła i kredy. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego.
2. Ze względu na epidemię w ubiegłym roku musieliśmy zmienić wiele
form naszego życia społecznego. Także w dziedzinie życia religijnego. Zastanawiałem się jak postąpić z wizytą duszpasterską w tym roku. Brałem też pod uwagę rozwiązania w innych parafiach. Doszedłem do wniosku, że odkładanie wizyty na czas późniejszy jest złym rozwiązaniem. Wszystko ma swój czas i miejsce. A przyjmując ten czas i wyzwania, które są teraz trzeba podjąć decyzję. Ze względu na obecną sytuację nie będę odwiedzał wszystkich parafian w domach. Dlatego, że normalna wizyta ma swój wymiar spotkania i swoją naturę, której nie należy zmieniać i mam nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się normalnie. Natomiast w tym roku będę odprawiał mszę święte za parafian w kościele prosząc o Boże błogosławieństwo dla rodzin parafii i opiekę Bożą dla naszych domów, które sami poświęcimy. Zaproszenie na mszę św, obrazek kolędowy, modlitwę poświęcenia domu oraz pamiątkowy pojemnik z wodą święconą pan kościelny dostarczy do każdego domu. Jeśli ktoś ma życzenie to może złożyć ofiarę dla księdza, kiedy będzie pan kościelny lub w czasie mszy świętej, w imiennie podpisanych kopertach. Pan kościelny uda się do każdego domu w parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego, tak samo jak to było w trakcie wizyty pana organisty. W ubiegłych latach pan kościelny brał udział w wizycie duszpasterskiej i przez ofiarę wynagradzaliśmy mu całoroczną pracę w parafii. Tak też możemy uczynić teraz, kiedy odwiedzi nasze domy. Rozpoczęcie odwiedzin pana kościelnego rozpoczną się od ósmego stycznia. Msza święta w intencji parafian będzie odbywać się zawsze kilka dni po jego odwiedzinach. Modlitwa i poświęcenie niech się odbywa indywidualnie po mszy św. z blogoslawieństwem lub w innym czasie. Jeśli ktoś ma życzenie, aby kolęda w jego domu odbyła się tradycyjnie to oczywiście trzeba to zgłosić i umówić się indywidualnie ze mną. Jednocześnie dziękuję wszystkim, którzy przez swoje ofiary utrzymują parafiafię w ciągu ostatnich miesięcy.
3. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
4. Pan kościelny udaje się tym tygodniu do następujących rodzin:
Piątek 8.01: Jaronowice cała lewa strona do państwa Stodolnych, msza św. dla nich w niedzielę o 8.00 w niedzielę.
Sobota 9.01 pozostała część Jaronowic po stronie prawej, msza św. dla nich w niedzielę o godz. 15.30 w niedzielę
Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Siemińska Edyta, Bilnicka Józefa. W sobotę o godzinie 8.30 zapraszam jeszcze pozostałe rodziny z ulicy Źródłowej i Bankowej.

Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2020
26/12

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
27 GRUDNIA 2020

1. Jutro święto świętych młodzianków męczenników.
2. We czwartek msza św. Na zakończenie starego roku kalendarzowego o godz. 16.00 oraz nabożeństwo z uroczystym hymnem Te Deum. Jest to okazja do dziękczynią Bogu za miniony czas i zawierzenia Mu nadchodzącego roku. Zapraszam wszystkich parafian.
3. W piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św o godz. 10.00, 12.00 i 15.30. Jednocześnie to pierwszy piątek miesiąca.
4. W sobotę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła.
5. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju świątecznego kościoła: Pan kościelny, organista, Emilia Struzik, Renata Wojewoda, młodzież i dzieci: Kacper Parzybut, Mikołaj Benderz, Mateusz Kosowski, Robert Huptyś, Aleksander Grochowina, Kacper i Marcel Zbroński, Zuzanna Huptyś. W tym roku zakupiłem nowe bombki i stroiki w jednakowym kolorze, koszt 1000 zł z środków zebranych na kwiaty do Grobu.
6. Ze względu na sytuację epidemiczną odwiedziny Kolendowe rodzin parafii zostają odłożone.
7. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
Proszę o posprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 8.30 rodziny z ulicy Źródłowej: Bodzioch Michal, Bilnicka Józefa, Siemińska Edyta.

Ogłoszenia duszpasterskie 20.12.2020
19/12

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 20 GRUDNIA 2020

 

 1. Nowenna do Bożego Narodzenia o 6.40 rano przed mszą św. Rano po roratach można skorzystać z sakramentu pokuty.
 2. Dziś czwarta niedziela adwentu. We czwartek wigilia Bożego Narodzenia – dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzień rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech to będą spotkania pełne dobroci i życzliwości wyrażone zwyczajem łamania się opłatkiem, wspólną modlitwą, czytaniem fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu. Kościół zachęca w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Tradycyjnie pasterka o północy, msze św. W piątek o 10.00 i 12.00 i 15.30. Natomiast we czwartek święto świętego Szczepana pierwszego męczennika kościoła. Msze święte o 8.00, 10.00 i 12.00 i 15.30(poświęcenie owsa), w tym dniu wspieramy modlitwa i ofiarą nasze katolickie uczelnie.
 4. Przyszła niedziela to święto świętej Rodziny.
 5. Od jutra ustawiamy dekorację bożonarodzeniową w kaplicy, proszę o pomoc w umieszczeniu tła jutro od godz. 16.00, natomiast w środę na godzinę 10.00 zapraszam ministrantów i chętnych do dekoracji choinek i szopki.
 6. Caritas Polska organizuję coroczną akcję pomocy dla potrzebujących rozprowadzając świece wigilijne. Możemy wspomóc to dzieło składając ofiarę przynajmniej 5 zł. Świece już są dostępne w zakrystii.
 7. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie 40 zł: Barbara Łata i Elżbieta Kuleta. Następne sprzątanie po świętach.

 

Ogłoszenia parafialne 13.12.2020 r.
13/12

 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

13 GRUDNIA 2020

 

 1. Jutro WSPOMNIENIE św, Jana od Krzyża.
 2. W środę dzień spowiedzi adwentowej z udziałem księży z dekanatu. Spowiedź od 9.00 do 12,00 i popołudniu od 15.00 do 16.00. Msze święte o godzinie 12.00 i 16.00.
 3. Nowenna do Bożego Narodzenia w środę po mszy św. o godz. 16.00 a od czwartku o 6.40 rano przed mszą św.
 4. Ze względu na sytuację epidemiczną proszę aby te osoby, które są w kościele odbierały opłatki od pana organisty tutaj w kościele. Pan organista również dotrze do każdego domu parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego zakładając maseczkę i rękawiczki. Odwiedziny te będą wyglądały inaczej niż każdego roku ponieważ nie będzie wchodził do domu przekazując je na zewnątrz, na powietrzu. Jeśli w obawie o zdrowie będzie wolał uniknąć całkowicie kontaktu to opłatki będą pozostawione w skrzynce pocztowej lub w innym miejscu w odpowiednio zabezpieczonym opakowaniu. Oczywiście w kościele można też zabrać opłatki dla innych osób.
 5. Caritas Polska organizuję coroczną akcję pomocy dla potrzebujących rozprowadzając świece wigilijne. Możemy wspomóc to dzieło składając ofiarę przynajmniej 5 zł. Świece już są dostępne w zakrystii.
 6. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie 40 zł: Agata i Tomasz Szczechla. W sobotę na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Zynek Barbara, Grzywnowicz Zofia, Łata Barbara.

Ogłoszenia parafialne 6.12.2020 r.
05/12

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

6 GRUDNIA 2020

 

 1. Jutro wspomnienie św. Ambrożego bpa i dra Kościoła. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Dwie msze św. o godzinie 12.00 i o 17.00 z poświęceniem medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Ze względu na sytuację epidemiczną proszę aby te osoby, które są w kościele odbierały opłatki od pana organisty tutaj w kościele. Pan organista również dotrze do każdego domu parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego zakładając maseczkę i rękawiczki. Odwiedziny te będą wyglądały inaczej niż każdego roku ponieważ nie będzie wchodził do domu przekazując je na zewnątrz, na powietrzu. Jeśli w obawie o zdrowie będzie wolał uniknąć całkowicie kontaktu to opłatki będą pozostawione w skrzynce pocztowej lub w innym miejscu w odpowiednio zabezpieczonym opakowaniu. Oczywiście w kościele można też zabrać opłatki dla innych osób.
 3. Caritas Polska organizuję coroczną akcję pomocy dla potrzebujących rozprowadzając świece wigilijne. Możemy wspomóc to dzieło składając ofiarę przynajmniej 5 zł. Świece już są dostępne w zakrystii.
 4. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie 40 zł: Kosowska Anna i Monika, Chyptyś Zofia. W sobotę na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Kuleta Elżbieta, Szczechla Agata.

Ogłoszenia parafialne 29.11.2020 r.
28/11

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

29 LISTOPADA 2020

 

 1. Jutro święto św. Andrzeja apostoła, we czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. W piątek czcimy św. Barbarę i modlimy się za wszystkich, którzy wzywają jej orędownictwa. W najbliższą niedzielę wspominamy św. Mikołaja, biskupa dobroci, niech zwyczaj wzajemnego obdarowywania się w tym dniu wszelkim dobrem kieruje nasze myśli i serca ku jedynemu i prawdziwemu dobru, którym jest Bóg.
 2. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny. Rok B w czytaniach niedzielnych. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00.
 3. Rekolekcje adwentowe odwołane. Uroczystość odpustową będziemy świętować 8 grudnia, natomiast spowiedź całodzienna z udziałem księży z dekanatu 16 grudnia w środę.
 4. Dzisiaj zostaną poświęcone opłatki, którymi będziemy dzielić się w czasie tegorocznej wigilii. Ze względu na sytuację epidemiczną proszę aby te osoby, które są w kościele odbierały opłatki od pana organisty tutaj w kościele. Pan organista również dotrze do każdego domu parafii zachowując zasady reżimu sanitarnego zakładając maseczkę i rękawiczki. Odwiedziny te będą wyglądały inaczej niż każdego roku ponieważ nie będzie wchodził do domu przekazując je na zewnątrz, na powietrzu. Jeśli w obawie o zdrowie będzie wolał uniknąć całkowicie kontaktu to opłatki będą pozostawione w skrzynce pocztowej lub w innym miejscu w odpowiednio zabezpieczonym opakowaniu. Oczywiście w kościele można też zabrać opłatki dla innych osób.
 5. Dziękuję pani Renacie Wojewoda za przygotowanie dekoracji adwentowej
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed roratami.
 7. Caritas Polska organizuję coroczną akcję pomocy dla potrzebujących rozprowadzając świece wigilijne. Możemy wspomóc to dzieło składając ofiarę przynajmniej 5 zł. Świece już są dostępne w zakrystii.
 8. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie 40 zł: Grzyb Bożena. W sobotę na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Wrona Katarzyna, Chuptyś Grażyna, Kosowska Monika.

Ogłoszenia parafialne 22.11.2020 r.
21/11

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

22 LISTOPADA 2020

 

 1. We wtorek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.
 2. Listopad, miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'. W tym czasie także zwracamy uwagę na to, aby nie zostawiać na cmentarzu tego, co jest niepotrzebne. Dbajmy o czystość tego poświęconego miejsca, na którym spoczywają doczesne szczątki Zmarłych z naszych Rodzin.
 3. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. W czasie adwentu tradycjna msza św. Ku czci NMP zwana roratami codziennie o godz. 7.00 rano.
 4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii zaplanowałem od 6 do 8 grudnia. W tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć czy się odbędą. A jeśli będą to jaka będzie ich forma.
 5. W przyszłą niedzielę także podejmiemy decyzję corocznej formy roznoszenia opłatków przez pana organistę. Pan organista podjął się zdemontowania organów na czas remontu i malowania kościoła. Aktualnie przygotowuje je do ponownego uruchomienia.
 6. Wszyscy borykamy się z problemami ekonomicznymi związanymi z sytuacją epidemiczną. Proszę o wsparcie na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem parafii. Można to też zrobić z poziomu strony parafialnej klikając na „wsparcie”. Ponieważ parafianie podejmują troskę o sprzątanie świątyni i ofiary na ogrzewanie zdecydowałem, że załączę system ogrzewania jeśli temperatura spadnie poniżej 7 stopni
 7. W przyszłą niedzielę po mszy św. O godz. 10.00 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 8. Przypominam o obowiązku zakrywania twarzy przy wejściu do kościoła. Przy wejściu jest dostępny antywirusowy płyn do dezynfekcji rąk. W naszym kościele może przebywać jednocześnie 20 osób.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie 40 zł: Bała Janina, Młynarczyk Bożena. W sobotę na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Marzec Monika, Grzyb Bożena, Czajkowska Renata

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.