Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Zarządzenie Kurii Diecezjalnej w Kielcach
30/05

Ogłoszenia parafialne 31.05.2020 r.
30/05


NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 31 MAJA 2020 ROKU

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00, w środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, we czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego bpa i m, w najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. Kończy się czas wielkanocny. Przykazanie kościelne mówi o tym, że powinniśmy przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i komunii św. W tym roku ze względu na stan epidemii starajmy się wypełnić ten obowiązek w ciągu całego roku. Od jutra rozpoczyna się IX tydzień zwykły.
3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
4. Komunikat ks. Biskupa ordynariusza dotyczący dyspensy, oraz kurialne komunikaty.
5. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych uczestnictwo w nabożeństwach w kościele nie jest ograniczone ilością osób, w kościele nosimy maseczki i zachowujemy dystans do innych.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.30
7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, o godz. 13.00 z dziećmi pierwszokomunijnymi.
8. Prace remontowe trwają i w nadchodzącym tygodniu obejmą dalszą część stropu. Po usunięciu farby z tynku okazuje się, że jest bardzo mocny i solidny mimo pęknięć. Zdemontowane zostały cztery duże żyrandole. One pochodzą także z czasów ks. Rogozińskiego, nie są więc stare, po usunięciu kurzu okazuje się że mają dobrą instalację, można wymienić oprawki na żarówki i wyczyścić je chemią, praca nie jest skomplikowana, wymaga jedynie trochę czasu i wysiłku, każdy może to zrobić.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Nowak Wiesława, Grzywnowicz Grażyna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Karnia Bogusława, Parzniewska Lidia, Nowak Izabela

Ogłoszenia parafialne 24.05.2020 r.
23/05

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PŃSKIEGO 24 MAJA 2020 ROKU

 

1. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w piątek bł. Urszuli Leduchowskiej, w przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego.
2. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30 i później msza św. W niedzielę po ostatniej mszy św.
3. Dziś poświęcenie pól w Jadwigowie.
4. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć jednocześnie 30 osób w nabożeństwach.
5. W środę po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych.
6. Środki finansowe potrzebne do funkcjonowania parafii udało mi się akurat zapewnić przed stanem epidemii i dlatego rozpoczynamy prace w czasie, kiedy wszyscy je osunęli na plan dalszy. Niemniej jednak sytuacja finansowa parafii jest tak samo trudna jak wszystkich innych w czasie epidemii. Zwracam się do wszystkich parafian, sympatyków i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Możemy to uczynić składając dobrowolną ofiarę korzystając ze strony internetowej parafii, która bardzo ułatwia złożenie ofiary w zakładce „wsparcie parafii”
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Struzik Waldemar, Włodarz Ewa, Chmielińska Grażyna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Walczyk Jerzy, Bluma Zbigniew, Nowak Wiesława, Będkowski Jarosław.

Ogłoszenia parafialne 17.05.2020 r.
16/05

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 MAJA 2020 ROKU

 

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30 i później msza św. W niedzielę po ostatniej mszy św.
3. Dziś poświęcenie pól w Chlewicach od 14.00. W przyszłą niedzielę w Jadwigowie.
4. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć jednocześnie 30 osób w nabożeństwach.
5. Rozpoczęliśmy prace remontowo-konserwatorskie przewidziane na ten rok. Prace przygotowawcze przedłużają się, obejmują one wybór koloru, pod chórem jest pomalowany fragment ściany już tym kolorem. W tej chwili prowadzimy działania logistyczne obejmujące zamówienia odpowiedniej ilości farb, wybór odpowiednich szablonów do malowania ornamentów i wszystkich dekoracji. Jeszcze potrwają następny tydzień, trzeba jeszcze zdemontować część organów na chórze żeby był dostęp do stropu. Dziękuję firmie pana Pakuły za postawienie rusztowania przy ołtarzu.
6. Od następnego tygodnia planuję rozpoczęcie spotkan przygotowujących do pierwszej komunii świętej i bierzmowania. Forma tych spotkań będzie ustalona po konsultacjach ze szkołą i rodzicami.
7. Środki finansowe potrzebne do funkcjonowania parafii udało mi się akurat zapewnić przed stanem epidemii i dlatego rozpoczynamy prace w czasie, kiedy wszyscy je osunęli na plan dalszy. Niemniej jednak sytuacja finansowa parafii jest tak samo trudna jak wszystkich innych w czasie epidemii. Zwracam się do wszystkich parafian, sympatyków i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Możemy to uczynić składając dobrowolną ofiarę korzystając ze strony internetowej parafii, która bardzo ułatwia złożenie ofiary w zakładce „wsparcie parafii”
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Pustuł Magorata, Treter Małgorzata i ofiary Jaworska Marta i Zgryza Zuzanna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Struzik Waldemar, Wlodarz Ewa, Chmielińska Grażyna.

Ogłoszenia parafialne 10.05.2020 r.
09/05

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 10 MAJA 2020 ROKU

 

1. WE czwartek święto św. Macieja apostoła, w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski.
2. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30 i później msza św. W niedzielę po ostatniej mszy św.
3. Dziś poświęcenie pól o 14.00 w Damianach i o 14.45 w Jaronowicach. W przyszłą niedzielę o 14.00 w Chlewicach.
4. Rozpoczęliśmy prace remontowo-konserwatorskie przewidziane na ten rok. Pracuje w tej chwili zespół dyplomowanych konserwatorów z Krakowa pod kierunkiem pani Izabeli Kłeczek. Zajmują się oni odnowieniem malowideł na stropie oraz wykonaniem wszystkich elementów dekoratorskich, na razie musimy więc sami przestawiać rusztowania, dziękuję panu kościelnemu i Wacławowi i Krzysztofowi Gasińskim za pomoc. Drugi zespół ma zacząć pracę od 18 maja to firma pana Marcina Złotnika z Buska Zdroju ta sama, która pracowała w ubiegłym roku. Oni będą tynkować strop i pomalują jednolitym kolorem całość.
5. W wyniku kontroli Państwowej Straż Pożarnej stwierdzono zupełnie wadliwą instalację odgromową na kościele. Odgromienie zostało wymienione przez pana Gwiazdę. Koszt nowej instalacji wraz pomiarami wymaganymi książki obiektu wyniósł 4000 zł. Dokumentacja fotograficzna prac na stronie internetowej.
6. Środki finansowe potrzebne do funkcjonowania parafii udało mi się akurat zapewnić przed stanem epidemii i dlatego rozpoczynamy prace w czasie, kiedy wszyscy je osunęli na plan dalszy. Niemniej jednak sytuacja finansowa parafii jest tak samo trudna jak wszystkich innych w czasie epidemii. Zwracam się do wszystkich parafian, sympatyków i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Możemy to uczynić składając dobrowolną ofiarę korzystając ze strony internetowej parafii, która bardzo ułatwia złożenie ofiary w zakładce „wsparcie parafii”
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Dominika Bryła. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Pustuł Magorata, Jaworska Marta, Treter Małgorzata.

Ogłoszenia parafialne 3.05.2020 r.
02/05

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 MAJA 2020 ROKU

1. Jutro liturgiczne wspomnienie św. Floriana, w środę święto św. apostołów Filipa i Jakuba, we czwartek święto NMP Matki Łaski Bożej, w piątek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, msze św. o godz. 12 i 18.00


2. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól o 14.00 w Damianach i o 14.45 w Jaronowicach.


3. Uroczystość pierwszej komunii świętej odbędzie się w naszej parafii w sobotę 12 września o godz. 12.00.


4. Prace przy malowaniu kościoła rozpoczynamy od 4 maja, potrwają około trzech miesięcy. Projekt malowania kościoła jest dostępny na stronie internetowej. Jeszcze raz podkreślam, że projekt obejmuje: remont stropu czyli wzmocnienie tynków na trzcinie i położenie nowych na całej powierzchni oprócz trzech malowideł oraz pomalowanie całości nawy według projektu.


5. Środki finansowe potrzebne do funkcjonowania parafii udało mi się akurat zapewnić przed stanem epidemii i dlatego rozpoczynamy prace w czasie, kiedy wszyscy je osunęli na plan dalszy. Niemniej jednak sytuacja finansowa parafii jest tak samo trudna jak wszystkich innych w czasie epidemii. Zwracam się do wszystkich parafian, sympatyków i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Możemy to uczynić składając dobrowolną ofiarę korzystając ze strony internetowej parafii, która bardzo ułatwia złożenie ofiary w zakładce „wsparcie parafii”


6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Kowalczyk Agnieszka, Stradomska Małgorzata, Bugaj Anna i Łukasz, Bryla Urszula i Wiktoria. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Zielonej: Rodzina Bryłów Danuta i Dominika, Gola Krystyna, rodzina Skrzypców.

Ogłoszenia parafialne 26.04.2020 r.
25/04

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 KWIETNIA 2020 R.

1. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, w sobotę uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. o godz. 12.00 i trzy popołudniu od 17.30.
2. W związku z ostatnim rozporządzeniem władz państwowych w sprawie epidemii w naszym kościele może przebywać 20 osób jednocześnie na nabożeństwie. Osobne zasady dotyczą zakładania maseczek, dostępne w mediach i na stronie parafialnej.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed nabożeństwem majowym. Jednocześnie rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30 i później msza św. W niedzielę po ostatniej mszy św.
4. W obecnych rygorach sanitarnych nie możemy urządzać ani procesji ani poświeceń dlatego tradycyjną modlitwę poświęcenia pól przenosimy do kościoła. Będą po prostu msze św. o pogodę i urodzaje.
5. Komunikat ks. Biskupa ordynariusza.
6. Uroczystość pierwszej komunii świętej odbędzie się w naszej parafii w sobotę 12 września o godz. 12.00.
7. Prace przy malowaniu kościoła rozpoczynamy od 4 maja, potrwają około trzech miesięcy. Projekt malowania kościoła jest dostępny na stronie internetowej.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Stachowicz Daniela, Czajkowska Teresa, Piasecka Halina. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Zielonej: Kowalczyk Agnieszka, Stradomska Małgorzata, Bugaj Anna.
9. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia parafialne 19.04.2020 r.
19/04

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 19 KWIETNIA 2020 ROKU

1. We czwartek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, w sobotę święto św. Marka Ewangelisty.
2. W związku z ostatnim rozporządzeniem władz państwowych w sprawie epidemii w naszym kościele może przebywać 20 osób jednocześnie na nabożeństwie. Osobne zasady dotyczą zakładania maseczek, dostępne w mediach i na stronie parafialnej.
3. Komunikat ks. Biskupa ordynariusza.
4. Jutro po mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w kościele.
5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Alicja i Marcelina Orlińska, Edyta i Stanisława oraz ofiarę od pani Bilnickiej. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Bożkiewicz Stanisław, Miedziak Barbara, Stachowicz Daniela.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 32660 zł składka na kościół i 2955 zł na kwiaty, nie dotarły jeszcze dwie listy.

Ogłoszenia parafialne 13.04.2020 r.
12/04

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 13 KWIETNIA 2020 ROKU
1. W przyszłą niedzielę święto Bożego Miłosierdzia.
2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ciemnicy i grobu Bożego. Z wiadomych względów kwiaty były skromniejsze w tym roku. Ofiary zebrane na ten cel będą wykorzystane w ciągu roku na kwiaty na inne okazje.
3. W związku ze stanem epidemii przestrzegamy zarządzenia władz państwa ograniczającego do pięciu osób liczbę uczestników liturgii. W przyszłą niedzielę dodatkowa msza św. o godz. 15.30.
4. Sprawa organizacji uroczystości pierwszej komunii świętej jest na razie zawieszona.
5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Kuleta Elżbieta, Szczechla Tomasz, Ewelina Gaim. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej:rodziny Siemińskich, Orlińskich i Rakow.
6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 32660 zł składka na kościół i 2955 zł na kwiaty, nie dotarły jeszcze dwie listy.

życzenia wielkanocne
11/04

 

Aby te Święta Wielkanocne były
pełne Radości i Pańskiej chwały

Aby Chrystus Zmartwychwstały
przyniósł wiosenne kwiaty miłości i szczęścia

Aby płatki wiary pokryły kamienne zwątpienia

Aby nadzieja i miłość okryły światłem prawdy
nasze myśli i serca...

z najserdeczniejszymi życzeniami,
modlitwą i błogosławieństwem

Ks. Grzegorz Kowalik

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.