Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Peregrynacja Obrazu świętego Józefa

Peregrynacja obrazu świętego Józefa
25/06

Peregrynacja obrazu św. Józefa trwała w naszej parafii od 5 do 12 czerwca. Czas peregrynacji przypadał na oktawę Bożego Ciała. Zrodził się więc pomysł, aby tak zaplanować dekorację ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała, aby można było wykorzystać kwiaty z ołtarzy do dekoracji obrazu. Pomysł zaowocował bardzo wielkim zaangażowaniem parafian w dekorację obrazu.

Kolejną okolicznością związaną z organizacją czuwań był czas modlitwy nabożeństwem czerwcowym i procesją w czasie oktawy Bożego Ciała. W sobotę 5 czerwca ks. Proboszcz w asyście strażaków udał się samochodem bojowym do parafii Moskorzew. Parafianie zgromadzeni przed kościołem powitali obraz i trwali na modlitwie od godziny 18.00 do 20.00. W niedzielę uczestnicząc w eucharystii parafianie wsłuchiwali się rozważanie ks. Proboszcza dotyczące świętości i życia św. Józefa. Wieczorem o 20.30 zgromadzili się jeszcze na modlitwę różańcową i Apel Jasnogórski.

Natomiast od poniedziałku do piątku parafianie z różnych miejscowości uczestniczyli w trzygodzinnym czuwaniu od 18.00 do 21.00 na które składały się następujące elementy: wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Jezusowego, procesja wokół kościoła, następnie wierni świeccy prowadzili modlitwę różańcową, modlitwy i czuwania dla różnych stanów. O godzinie 20.00 rozpoczynała się msza św. zakończona apelem jasnogórskim. W sobotę nasi parafianie zgromadzili się licznie na uroczystą mszę św. na pożegnanie obrazu, który podjęli parafianie z Kossowa.

Plan czuwania
03/06

Plan czuwania
03/06

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.