Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.09.2022
10/09

 

DWUDZIESTA  CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 11 WRZEŚNIA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we czwartek wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek św. męczenników Kornelisza papieża i Cypriana biskupa.
 2. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września o godzinie 17.00. Spotkania dla młodzieży poniedziałek i w piątek o 16.30. Ponieważ młodzież ze szkoły średniej nie może brać udziału w spotkaniach w tygodniu, rodzice chcieliby jeszcze się spotkać dlatego w przyszłą niedzielę na mszę św. zapraszam wszystkich kandydatów do bierzmowania, rodziców i świadków na mszę św. o godz 11.30. Potem spotkanie dla nich.
 3. Dziś rozpoczynamy Tydzień wychowania w kościele.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać doroczny dzień seminaryjny w naszej parafii. Przedstawiciele WSD w Kielcach odwiedzą naszą parafię aby się modlić w intencji naszej uczelni, kandydatów do kapłaństwa i profesorów i prosić o nowe powołania. W tym dniu wspomagamy ofiarą materialną na tacę nasze seminarium.
 5. Instalacja fotowoltaniczna na nasz kościół o mocy 15 KW kosztuje 70 tys. Zł. Poważnie zastawiam się nad jej zakupem. Rozpoznaję na jakich zasadach parafia może dostać kredyt aby spłacać go tymi środkami, które zbieramy na ogrzewanie. Oczywiście to tylko jedna z opcji. Jestem otwarty na wszelkie uwagi.
 6. 24 września w sobotę udajemy się na rajd świętokrzyski. Także zapraszam wszystkich chętnych. Pójdziemy trasą z Bielin 9 km. W listopadzie zaś jak co roku udamy się na czuwanie jasnogórskie.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty: Elżbieta, Magdalena Pakuła, Agnieszka Siekanka . W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Rodziny Trelów, Tomczyków i Tomaszewskich.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 4.09.2022
03/09

DWUDZIESTA  TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 4 WRZEŚNIA 2022 ROKU

 

 1. We czwartek święto Narodzenia NMP.
 2. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września. Spotkania dla młodzieży środę i w piątek o 16.30 i w sobotę o godz. 11 w kościele.
 3. W sobotę o 10.30 spotkanie z ministrantami i kandydatami.
 4. 24 września w sobotę udajemy się na rajd świętokrzyski. Także zapraszam wszystkich chętnych. Pójdziemy trasą około 15 km. W listopadzie zaś jak co roku udamy się na czuwanie jasnogórskie.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Barbara i Magdalena Suliga, Marek, Jacek Gruca. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: trzy dalsze rodziny.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022
27/08

DWUDZIESTA  DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 28 SIERPNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, w środę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora kościoła.
 2. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września. Spotkania dla młodzieży środę i w piątek o 16.30 w kościele.
 3. Uroczystość pierwszej komunii świętej w roku 2023 będzie 27 maja, natomiast w roku 2024 będzie 18 maja. Terminy są ostateczne.
 4. Bardzo mi zależy na ty, aby odradzała się grupa ministrantów. Zapraszam chłopców w wieku szkolnym do podjęcia tej posługi. 17 września w sobotę jest spotkanie diecezjalne w Jędrzejowie. Możemy się wybrać tam każdą grupą bo będzie jechał bus ze Szczekocin.
 5. 24 września w sobotę udajemy się na rajd świętokrzyski, obydwie szkoły, Chlewice i Moskorzew. Także zapraszam wszystkich chętnych. Pójdziemy trasą około 15 km. W listopadzie zaś jak co roku udamy się na czuwanie jasnogórskie.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Wioletta Koprowska, Izabela Matuszewska, Elżbieta Banaś. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: rodziny Suligów i Gruców.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia Parafialne 21.08.2022
20/08

DWUDZIESTA  PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 21 SIERPNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne NMP Królowej, w środę święto św. Bartłomieja apostoła, odpust w Szczekocinach, w piątek uroczystość NMP Częstochowskiej, w sobotę wspomnienie św. Moniki.
 2. Dziękuję parafianom z Jaronowic, którzy przygotowali wieniec dożynkowy oraz pani Grażynie Wójcik za kwiaty do kościoła.
 3. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września. Spotkania dla młodzieży we wtorek, czwartek o 17.00 i w sobotę o 11.00 w kościele. W przyszlą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
 4. Przemyślałem sprawę terminów uroczystości pierwszej komunii św. I wracamy jednak do wcześniejszych zasad organizowania tej uroczystości. A więc uroczystość w roku 2023 będzie 27 maja, natomiast w roku 2024 będzie 18 maja. Terminy są ostateczne.
 5. Polecajmy Bogu w modlitwie Józefę Lipecką, która w ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Paulina i Kinga Woźniak, Maria Zbroińska . W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Banaś Elżbieta, Koprowska Wioletta.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 14.08.2022
13/08

DWUDZIESTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 14 SIERPNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro uroczystość Wniebowzięcia NMP, msze św. jak w każdą niedzielę. W środę wspomnienie św. Jacka, w sobotę św. Bernarda opata i doktora Kościoła.
 2. Dziękuję parafianom, którzy przygotowali posiłek pielgrzymów ze Stalowej Woli oraz tym, którzy przyjęli na nocleg pielgrzymów z Biłgoraja i Zamościa. Dziękuję panu wójtowi gminy za udostępnienie szkoły dla pielgrzymów.
 3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej parafii święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory na mszy św. o 11.30. Jeśli będą wieńce żniwne to serdecznie zapraszam a także panie z kół gospodyń wiejskich.
 4. Uroczystość bierzmowania w naszej parafii 23 września. Spotkania dla młodzieży we wtorek i piątek o 17.00 w kościele.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty paniom Jolancie Kwiecień i Jolancie Lipeckiej . W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Woźniak Renata, Zbroińska Elżbieta, Żubrowska Ewelina.

Ogłoszenia duszpasterskie 7.08.2022
06/08

DZIEWIĘTNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 7 SIERPNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro WSPOMNIENIE LITURGICZNE ŚW. Dominika, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we czwartek wspomnienie św. Klary dziewicy.
 2. W nadchodzącym tygodniu będziemy gościć pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapowiedziała się Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli, zatrzymają się na obiad w Jaronowicach i Chlewicach 9 sierpnia o godz. 12.00 i 13.00. Te grupy liczą po dwieście osób (w roku 2019 było po 300). Proszę parafian o przygotowanie posiłku obiedniego dla tych grup. Ja organizuję posiłek dla księży, kleryków i sióstr zakonnych na plebanii. Zapowiedziała się też pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska, która zatrzyma się na nocleg 11 sierpnia w naszej parafii, w Chlewicach o 15.50 i Damianach o godz. 16.25. Proszę o przyjęcie pielgrzymów na nocleg przynajmniej przez te rodziny, które czyniły to w ubiegłych latach.
 3. W uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej parafii święto dziękczynienia za tegoroczne zbiory na mszy św. o 11.30. Jeśli będą wieńce żniwne to serdecznie zapraszam a także panie z kół gospodyń wiejskich.
 4. Panowie Jacek i Marek Gruca odnowili wcześniej lichtarze z ołtarza głównego oraz krzyż stojący na tabernakulum. Pochodzą one z II połowy XIX wieku. Z tego czasu pochodzi także barowy krzyż procesyjny, który był przechowywany w drewnianej obudowie w kaplicy. Ten krzyż panowie odnowili jak również gongi dzwonki i świeczniki. Dziękuję im za tę pracę.
 5. W przyszłą sobotę o godzinie 11.00 rozpoczynamy przygotowanie bezpośrednie do uroczystości sakramentu bierzmowania. Zapraszam młodzież, która chce przystąpić do sakramentu na to spotkanie. Uroczystość bierzmowania odbędzie się 23 września o godzinie 17.00. Przygotowania nie ma już co odkładać.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie paniom Urszuli Kubara i Grażynie Wójcik. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Kułaga Barbara, Lipecka Jolanta, Kwiecień Jolanta.

Ogłoszenia duszpasterskie 31.07.2022
30/07

 

OSIEMNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 31 LIPCA 2022 ROKU

 

 1. Jutro WSPOMNIENIE LITURGICZNE św. Alfonsa, Marii Ligouriego, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek św. Jana, Marii Vianneya, prezbitera, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Jak każdego roku będziemy gościć pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapowiedziała się Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli, zatrzymają się na obiad w Jaronowicach i Chlewicach 9 sierpnia około 13.00. Proszę parafian o przygotowanie posiłku obiedniego dla tych grup. Ja organizuję posiłek dla księży, kleryków i sióstr zakonnych na plebanii. Zapowiedziała się też pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska, która zatrzyma się na nocleg 11 sierpnia w naszej parafii.
 3. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do sprzątania kościoła: Wojewoda Renata, Łataś Halina, Woźniak Dorota.

Ogłoszenia duszpasterskie 24.07.2022
23/07

SIEDEMNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 24 LIPCA 2022 ROKU

 

 1. Jutro uroczystość odpustowa w naszej parafii w święto świętego Jakuba apostoła, msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 15.30. Suma z udziałem księży z dekanatu i procesją wokół kościoła. Jutro poświęcenie pojazdów po każdej mszy św.
 2. Jak każdego roku będziemy gościć pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapowiedziała się Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli, zatrzymają się na obiad w Jaronowicach i Chlewicach 9 sierpnia około 13.00. Proszę parafian o przygotowanie posiłku obiedniego dla tych grup. Ja organizuję posiłek dla księży, kleryków i sióstr zakonnych na plebanii. Zapowiedziała się też pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska, która zatrzyma się na nocleg 11 sierpnia w naszej parafii.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła, ofiarę na ogrzewanie i kwiaty: Beata Well, Emilia i Agata Struzik, Barbara Antoszewska . W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia do kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie 17.07.2022
16/07

SZESNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 17 LIPCA 2022 ROKU

 

 1. W piątek święto św. Marii Magdaleny, w sobotę święto św. Brygidy, zakonnicy patronki Europy. W przyszłą niedzielę wypada wspomnienie św. Kingi. W sobotę pielgrzymka diecezjalna do sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie. Odpust parafialny w naszej parafii w poniedziałek 25 lipca.
 2. Jak każdego roku będziemy gościć pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapowiedziała się Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli, zatrzymają się na obiad w Jaronowicach i Chlewicach 9 sierpnia około 13.00. Proszę parafian o przygotowanie posiłku obiedniego dla tych grup. Ja organizuję posiłek dla księży, kleryków i sióstr zakonnych na plebanii. Zapowiedziała się też pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska, która zatrzyma się na nocleg 11 sierpnia w naszej parafii.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła, ofiarę na ogrzewanie i kwiaty: Barbara Huptyś i Katarzyna Domagała. W przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul 16-go stycznia: rodziny Welów i Struzików.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 10.07.2022
09/07

PIĘTNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 10 LIPCA 2022 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Benedykta, opata, we wtorek Brunona z Kwerfurtu, w środę św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek św. Bonawentury, biskupa, w sobotę NMP z Góry Karmel.
 2. Jak każdego roku będziemy gościć pielgrzymów udających się na Jasną Górę. Zapowiedziała się Piesza Pielgrzymka ze Stalowej Woli, zatrzymają się na obiad w Jaronowicach i Chlewicach 9 sierpnia około 13.00. Proszę parafian o przygotowanie posiłku obiedniego dla tych grup. Ja organizuję posiłek dla księży, kleryków i sióstr zakonnych na plebanii. Zapowiedziała się też pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska, która zatrzyma się na nocleg 11 sierpnia w naszej parafii.
 3. Dziękuję parafianom, którzy w dwudziestoosobowej grupie udało się do Stopnicy na pogrzeb mojego brata Rafała. Dziękuję za 7 mszy św. w jego intencji oraz wieniec od parafian.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła, ofiarę na ogrzewanie i kwiaty: Elżbieta Jakubik i Zofia Lipecka . W przyszłą sobotę o 8.30 pozostałe rodziny z ulicy Błonie.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.