Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 16.06.2024 r.
15/06

JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 16 CZERWCA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Alberta Chmielowskiego, w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 2. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. W piątek o godz. 8.30 msza św. Na zakończenie roku szkolnego dla dzieci z naszej szkoły. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli.
 4. W przyszłą niedzielę msza św. na cmentarzu parafialnym 23 czerwca o 11.30. Proszę zadbać o uporządkowanie grobów naszych bliskich.
 5. Rozliczenie zużycia energii w ubiegłym sezonie grzewczym jest następujące: rachunek zużycia energii w kościele za rok ubiegły od czerwca 2023 do czerwca 2024 wynosi 21100 zł. Zużycie wynosi13,8 MW czyli płaciliśmy w taryfie przemysłowej 1,51 zł za Kwh. Energi wytworzorzona przez fotowoltanikę za cały rok 22 MW, ale zapłacono nam za energię wytworzoną 13800 zł, średnia cena za kw to 0,754 zł a więc połowę tego co płacimy w rachunkach. Około 4 MW zużyliśmy na bieżąco i tego się nie rozlicza (6000 zł) A więc trzeba było dołożyć 7250 zł i tyle akurat wpłaciliśmy na składki na ogrzewanie. Bilans ubiegłego roku wychodzi na zero dzięki temu, że dalej składamy te 50 zł na ogrzewanie. Gdyby nie instalacja fotowoltaniczna koszty ogrzewania byłyby takie że musielibyśmy składać się po 150 zł. Natomiast nie wiadomo co przyniesie przyszłość.
 6. Spróbujemy w nadchodzącym tygodniu naprawić kamerę na kościele aby wznowić transmisję.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie i kwiaty w dniu wczorajszym: Barbara Szczerba, Marta i Michał Kończyk, Magdalena i Krzysztof Gasińscy. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z ul Błonie: Ramsów i Grzybów.

Ogłoszenia Parafialne 9.06.2024 r.
08/06

   DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 9 CZERWCA 2024 ROKU

 

 

 1. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Barnaby, Apostoła, we czwartek św. Antoniego z Padwy, w piątek błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 2. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30.
 3. We czwartek nabożeństwa i mszy św. W kościele nie będzie ponieważ wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Krakowa.
 4. Dziękuję parafianom za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy nieśli feletrony i chorągwie, paniom z Jaronowic w strojach ludowych, dzieciom komunijnym i rocznicowym, ministrantom, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i pozostawili kwiaty w kościele, naszej jednostce OSP za zabezpieczenie trasy i policji.
 5. We czwartek o 7.00 rano sprzed kościoła wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Krakowa. Na mszy św. W Łagiewnikach będziemy się modlić o trzeźwość i odnowę moralną parafii i całego narodu w łączności z pielgrzymami udającymi się na Jasną Górę w tym tygodniu. Powrót około 21.00.
 6. Msza św. na cmentarzu parafialnym 23 czerwca o 11.30.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Sylwester Rams i Lidia Jaworska. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30 pozostałe rodziny z ul Górnej.

Ogłoszenia Parafialne 2.06.2024 r.
01/06

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2 CZERWCA 2024 ROKU

 

 

 1. W poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, w środę św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w oktawie Bożego Ciała procesja.
 3. We czwartek oktawa Bożego Ciała. Msza św. o godzinie 18.00 następnie procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez te same grupy parafian, które przygotowywały ołtarze na Boże Ciało.
 4. Dziękuję parafianom za udział w procesji Bożego Ciała, wszystkim, którzy nieśli feletrony i chorągwie, paniom z Jaronowic w strojach ludowych, dzieciom komunijnym i rocznicowym, ministrantom, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i pozostawili kwiaty w kościele.
 5. Msza św. na cmentarzu parafialnym 23 czerwca o 11.30.
 6. W ubiegły poniedziałek podpisałem umowę ze Starostwem Powiatowym dysponującym środkami z rządowego programu ochrony zabytków na renowację obydwu ołtarzy bocznych. Konserwacja obejmuje wszystkie elementy składające się na ołtarze, a więc szafy, obrazy ze złoceniem ram i figury także będą złocone. Koszt 308000 zł, 300000 zł dotacji z Nowego ŁADU, 6200 zł od Powiatu Włoszczowskiego i 1800 zł udziału własnego. Ołarze zostały zabrane do pracowni w Bydgoszczy i Krakowie.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Artur Tomaszewski, kaw zam par tut i Agata Stępień, panna, zam par Mnichów, zap trzecia.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Joanna Rak i Małgorzata Piec. Zapraszam w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z ul Górnej, od państwa Ramsów.
 9. Dziękuję za wszystkie ofiary złożone w tegorocznej składce na kościół, które wyniosły:

składka 2024                                                                                                           

   52 000,00

   298

      174,50

 

ogrzewanie kościoła 2024    2 050,00             35 wpłat                          

Ogłoszenia Parafialne 26.05.2024 r.
25/05

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 26 MAJA 2024 ROKU

 

 

 1. W środę wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Leduchowskiej, w piątek święto Nawiedzienia NMP, w sobotę św. Justyna, męczennika.
 2. We czwartek uroczystość „Boże Ciała”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. Wyrażamy swoją wiarę przez dekorację okien i balkonów flagami i emblematami eucharystycznymi. Pierwsza msza św. O godz. 9.00. Uroczysta msza św. W intencji wszystkich parafian o godz. 10.00, po niej litania do NS Jezusa i procesja do czterech ołtarzy, zakończenie w kościele. Po procesji jeszcze jedna msza św. W kościele. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości, jednostki OSP z parafii, Koła Różańcowe, ministrantów, młodzież, dzieci komunijne i te które obchodziły rocznicę pierwszej komunii św. Do sypania kwiatków, asystę do chorągwi i obrazów. Trasa procesji jest następująca: Pójdziemy ul.16-go stycznia, następnie skręcimy na Kwilinę, potem na ulicę Zieloną, Strażacką i znów 16-go stycznia. Proszę o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy na ul. 16 stycznia, na skrzyżowaniu, PRZYGOTOWUJĄ parafianie z tej ulicy, Drugi ołtarz na ul. Zielonej obok p. Bryłów przygotowują parafianie z tej ulicy, Trzeci ołtarz na skrzyżowaniu ulic Rzecznnej i Strażackiej, przygotowują mieszkańcy z tych ulic , Czwarty ołtarz na ul. 16-go Stycznia obok figury św. Floriana przygotowują parafianie z tej ulicy 16 go stycznia i z Damian. W niedzielę procesja po sumie.
 3. W miesiącu czerwcu nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w oktawie Bożego Ciała procesja.
 4. Dziś poświęcenie pól w Jadwigowie o godz. 14.00.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Rams Paweł, zam. Par tut i Duraj Karolina, zam par Goleniowy, zap trzecia oraz Artur Tomaszewski, kaw zam par tut i Agata Stępień, panna, zam par Mnichów, zap druga.
 6. Zapraszam do posprzątania kościoła pozostałe rodziny z ul 16-go stycznia.

Ogłoszenia Parafialne 19.05.2024 r.
18/05

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 MAJA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, msze św o 12.00 i 18.00, we czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W miesiącu maju zwracamy się do Maryi Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. Wczoraj 12 dzieci z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję panu organiście za pomoc w przygotowaniu uroczystości a także rodzicom, którzy uczestniczyli w corocznym przygotowaniu i złożyli dar ołtarza dla parafii ornat i stułę za 1200 zł, przygotowali świątynię i jej otoczenie. Bez was drodzy rodzice ta uroczystość nie mogłaby się odbyć. Zapraszam dzieci i rodziców do udziału w białym tygodniu, aby dzieci uczestniczyły codziennie w nabożeństwie majowym i mszy św. W strojach komunijnych. W piątek udajemy się z pielgrzymką dziękczynną do sanktuarium ziemi świętokrzyskiej w Kałkowie. Mamy jeszcze wolne miejsca więc zapraszam.
 4. Dziś poświęcenie pól w Chlewicach o godz. 14.00, w przyszłą niedzielę w Jadwigowie.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Rams Paweł, zam. Par tut i Duraj Karolina, zam par Goleniowy, zap druga oraz Artur Tomaszewski, kaw zam par tut i Agata Stępień, panna, zam par Mnichów, zap pierwsza.
 6. Zapraszam do posprzątania kościoła pozostałe rodziny z ul 16-go stycznia.

Ogłoszenia Parafialne 12.05.2024 r.
12/05

NIEDZIELA WIELKANOCNA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO      

 12 MAJA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro wspomnienie Matki Bożej Fatimskiejwe, wtorek święto św. Macieja apostoła, we czwartek św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, w przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. W miesiącu maju zwracamy się do Maryji Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. Uroczystość pierwszej komunii św. W sobotę o godzinie 12.00, rodzice wraz z dziećmi gromadzą się przed kościołem od 11.30. Rocznica dla klasy IV w niedzielę na mszy św. O godz. 11.30.
 4. W tym tygodniu spotkanie z dziećmi komunijnymi w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00 w kościele. Jednocześnie zapraszam dzieci wraz z rodzicami do udziału nabożeństwie majowym. Spotkanie z dziećmi rocznicowymi w piątek o godzinie 16.00. Spowiedź dla dzieci komunijnych, rocznicowych i rodziców we czwartek od godziny 15.30. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam do posprzątania świątyni w środę od godz. 9.00.
 5. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Chlewicach o godz. 14.00 na ul. Żródłowej.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Rams Paweł, zam. Par tut i Duraj Karolina, zam par Goleniowy, zap pierwsza
 7. Pielgrzymka dziękczynna dziecikomunijnych z rodzicami 24 maja do Kałkowa. Są wolne miejsca
 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Wójcik Grażyna, Całka Justyna.

Ogłoszenia Parafialne 6.05.2024 r.
04/05

   SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 6 MAJA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro święto św. Apostołów Flipa i Jakuba, we wtorek święto NMP Matki Łaski Bożej, w środę uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika , głównego patrona Polski. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W miesiącu maju zwracamy się do Maryji Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. Spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi w środę i w piątek o godzinie 16.00. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci rocznicowych po sumie. Próba dla dzieci rocznicowych we czwartek o godzinie 16.00 w kościele.
 4. Dziś poświęcenie pól w Damianach o godz. 14.00 i o 14.30 w Jaronowicach. Natomiast w przyszłą niedzielę wyjątkowo nie będzie poświęcenia pól tylko 19 maja w Chlewicach i 26 maja w Jadwigowie.
 5. Bóg zapłać za kwiaty do kościoła od nowożeńców wczorajszych.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Magdalena Pakuła, agnieszka Siekanka z mężem i Tomczyk Barbara. Zapraszam na sobotę o 8.30 rodziny z ul. 16 go stycznia :Tomaszewska Barbara, Kończyk Zdzisława, Wójcik Grażyna.

Ogłoszenia Parafialne 28.04.2024 r.
27/04

   PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 KWIETNIA 2024 ROKU

 

 

 1. Jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła. W środę wspomnienie św. Józefa robotnika, we czwartek św. Atanazego, biskupa i doktora kościoła. W piątek pierwszy w miesiącu uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. Tak jak w niedzielę. W sobotę wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, modlitwa w ich intencji w czasie nabożeństwa majowego.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, zwracamy się do Maryji Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. Spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi w środę i we czwartek o godzinie 16.00. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami po sumie.
 4. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Damianach o godz. 14.00 i o 14.30 w Jaronowicach.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szymon Struzik, kawler, zam. Par tut i Klaudia Ćmak, panna zam parafia Grobla, diecezja tarnowska. Zapowiedź trzecia.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Barbara i Magdalena Suliga, Marek i Jacek Gruca. Zapraszam na sobotę o 8.30 rodziny z ul. 16 go stycznia : Trela Małgorzata, Pakuła Magdalena, Tomczyk Barbara

Ogłoszenia Parafialne 21.04.2024 r.
20/04

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 KWIETNIA 2024 ROKU

 

 

 1. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, we czwartek święto św. Marka Ewangelisty.
 2. Spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi w środę i w piątek o godzinie 16.00.
 3. Chciałbym żebyśmy złożyli składkę jak każdego roku na cele związane z normalnym funkcjonowaniem parafii. W rozliczeniu poprzedniego roku pozostało nam spore zadłużenie, potrzebne są także środki na doraźne prace.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szymon Struzik, kawler, zam. Par tut i Klaudia Ćmak, panna zam parafia Grobla, diecezja tarnowska. Zapowiedź druga.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Wioleta Koprowska i Izabela Matuszewska. Dziękuję państwu Szczechlom z Jadwigowa za tulipany. Zapraszam na sobotę o 8.30 rodziny z ul. 16 go stycznia : Suligów i Gruców

Ogłoszenia Parafialne 14.04.2024 r.
13/04

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNY 14 KWIETNIA 2024 ROKU

 

 

 1. Rocznica pierwszej komunii świętej w naszej parafii będzie miała miejsce 19 maja o godzinie 11.30.
 2. Spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi w poniedziałek i w środę o godzinie 16.00
 3. Chciałbym żebyśmy złożyli składkę jak każdego roku na cele związane z normalnym funkcjonowaniem parafii. W rozliczeniu poprzedniego roku pozostało nam spore zadłużenie, potrzebne są także środki na doraźne prace.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szymon Struzik, kawler, zam. Par tut i Klaudia Ćmak, panna zam parafia Grobla, diecezja tarnowska. Zapowiedź pierwsza.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Renata, Paulina i Kinga Woźniak, Żubrowska Ewelina, Banaś Elżbieta. Dziękuję państwu Szczechlom z Jadwigowa za tulipany. Zapraszam na sobotę o 8.30 rodziny z ul. 16 go stycznia : Matuszewska Izabela, Koprowska Wioletta, Pietruszka Paulina.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.