Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 25.02.2024 r.
24/02

 

  DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25 LUTY 2024 ROKU

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę Ad Gentes możemy złożyć ofiarę na misje przy wyjściu z kościoła.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w przyszłą niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
 3. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed drogą krzyżową.
 5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po ostatniej mszy św.
 6. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Skurkowski, kaw zam. par tut i Kinga Grzechniak, panna zam par Zaborowice, zap druga.
 8. Zamówiłem wejście do teatru w Cieszynie na misterium męki Pańskiej na 19 marca, we wtorek popołudniu. Zarezerwowałem 20 miejsc.
 9. Myślę, że przydałby się zestaw sztucznych kwiatów do dekoracji kościoła. Można by go wykorzystać tylko w takie martwe okresy jak teraz, kiedy nie ma żywych kwiatów.
 10. Oświadczenie duszpasterzy rolników.
 11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Pawłowska Olga i Mirosław, Struzik Ewelina i Maciej. Zapraszam na sobotę o 8.30 pozostałe rodziny z Jaronowic:.

Ogłoszenia Parafialne 18.02.2024 r.
17/02

  PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 LUTY 2024 ROKU

 

 

 1. We czwartek święto katedry św. Piotra apostoła.
 2. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w trzecią niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
 4. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamil Skurkowski, kaw zam. par tut i Kinga Grzechniak, panna zam par Zaborowice, zap pierwsza.
 6. Zamówiłem wejście do teatru w Cieszynie na misterium męki Pańskiej na 19 marca, we wtorek popołudniu. Jeśli będą chętni to pojedziemy.
 7. Myślę, że przydałby się zestaw sztucznych kwiatów do dekoracji kościoła. Można by go wykorzystać tylko w takie martwe okresy jak teraz, kiedy nie ma żywych kwiatów.
 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Walczyk Monika, Czerwik Alicja, Walczyk Maria. Zapraszam na sobotę o 8.30 dalsze rodziny z Jaronowic: Pawłowska Olga, Struzik Ewelina i Żaneta.

Ogłoszenia Parafialne 11.02.2024 r.
10/02

  SZÓSTTA NIEDZIELA ZWYKŁA 11 LUTY 2024 ROKU

 

 

 1. W środę popielec. Rozpoczynamy okres wielkiego postu, czterdziestodniowy czas pokuty i refleksji w oczekiwania na najważniejsze święta wielkanocne w ciągu roku liturgicznego. W środę obowiązuje nas post ścisły, co jakości i ilości. Msze święte o godz. 12.00 i 17.00 z obrzędem posypania głowy popiołem.
 2. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w trzecią niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
 4. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
 5. Dziękuję panu Czesławowi Chuptysiowi i Halinie Kuzia za ufundowanie woskowego paschału, który zapalimy w wielką sobotę tego roku. Przekazali na ten cel ofiarę 800 zł i 6 kg. Wosku. Świece ołtarzowe z wosku także zakupiłem.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie kościoła: Benderz Justyna, Zgryza Zofia, Dudek Barbara. Zapraszam na sobotę o 8.30 dalsze rodziny z Jaronowic: Walczyk Monika, Czerwik Alicja, Walczyk Maria.

Ogłoszenia Parafialne 4.02.2024 r.
03/02

 

  PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 4 LUTY 2024 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Agaty dz. I m., we wtorek św. Pawła Miki i towarzyszy, w sobotę św. Scholastyki, dziewicy.
 2. W przyszłą niedzielę podsumowanie minionego roku.
 3. Dziękuję panu organiście i Grzegorzowi Siemińskiemu ministrantom, dzieciom za zdemontowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Stefański Kamil, zam. Par tut. I Kończyk Paulina, panna zam. Par. tut. Zapowiedź druga.
 5. Dziękuję za życzliwe przyjęcie w czasie kolędy, dziękuję za wszystkie ofiary kolędowe dla mnie i dla ministrantów a także na kościół i ogrzewanie.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Wioletta i Teresa Mucha, Kulińska Małgorzata, Łukaszek Katarzyna. Zapraszam na sobotę o 8.30 dalsze rodziny z Jaronowic: Bendesz Justyna, Zgryza Zofia, Dudek Barbara

Ogłoszenia Parafialne 28.01.2024 r.
27/01

  CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 28 STYCZNIA 2024 ROKU

 

1. W środę wspomnienie liturgiczne św. Jana Bosko, w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, msze święte o godzinie  12.00 i 16.00. Na wszystkich mszach św. poświęcenie świec. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz z dziećmi. Przynosimy wszyscy świece chrzcielne. Poświęcimy modlitewniki dla dzieci.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15.30.

3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na ostatniej mszy św.

4. W sobotę o godz. 10.00 zapraszam ministrantów i młodzież i dzieci do rozebrania szopki i dekoracji bożonarodzeniowej.

5. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 ul.Polna, Partyzantów i Cicha.

Związek małżeński zamierzają zawrzeć Sefański Kamil, zam. Par tut. I Kończyk Paulina, panna zam. Par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Dziękuję za  sprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie: Skóra Alicja, Wzorek Łukasz, Zgryza Alicja, Piaszczyk Waldemar. Zapraszam w sobotę o 13.00 rodziny z Jaronowic: rodzina Struzików, Muchów i Kulińskich.

Ogłoszenia Parafialne 21.01.2024 r.
20/01

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 21 STYCZNIA 2024 ROKU

 

 1. W środę wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła, we czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w piątek św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 2. W imieniu dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodziców zapraszam na dzień babci i dziadka w Domu Kultury w Chlewicach w środę o godz. 10.00.
 3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 ul. ŹRÓDŁOWA strona lewa od państwa Kordaszewskich.

Wtorek od 9.00 ul. Źródłowa strona prawa od pani Majka

Piątek. Od 12.30 ul. 16-go stycznia do końca.

Sobota od 9.00 KOLĘDA ODWOŁANA PONIEWAŻ JEST POGRZEB

 1. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie: Jałocha Teresa, Frejowska Anna. Zapraszam w sobotę o 8.30 rodziny z Jaronowic kolonii.

 

 

Ogłoszenia Parafialne 14.01.2024 r.
13/01

  DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 14 STYCZNIA 2024 ROKU

 

 1. W środę wspomnienie liturgiczne św. Antoniego opata, w sobotę św. Józefa Sebastiana Pelczara.
 2. Jutro wyjeżdżamy o godzinie 10.00 rano do Cieszyna ja jasełka w teatrze państwowym, powrót około północy.
 3. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Sebastian Zubek, kaw. Zam par tut i Włoszczyńska Patrycja, panna zam. Par. tut. Zapowiedź trzecia.
 4. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Środa od 9.00 ul 16 stycznia od cmentarza do państwa Banasiów.

Czwartek od 14.30 Damiany, kolonia i  strona północna, od państwa Sygietów do państwa Górskich.

Piątek. Od 12.30 Damiany, strona południowa.

Sobota od 9.00 ul. 16-go stycznia, środek do pani Grażyny Wójcik.

 1. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie:Ewa i Waldemar Skurkowscy, Kazimierz i Anna Zubek. Zapraszam w sobotę o 8.30 rodziny z Jaronowic: Trojak Danuta, Jałocha Teresa i Stodolny Jadwiga..

Ogłoszenia Parafialne 7.01.2024 r.
06/01

  NIEDZIELA CHRZTU ŚWIĘTEGO 7 STYCZNIA 2024 ROKU

 

 1. Dziś święto Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. Kolędy zwyczajowo śpiewamy w liturgii do święta Ofiarowania Pańskiego. Od jutra pierwszy tydzień zwykły, rok II w czytaniach na zwykłe dni.
 2. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Sebastian Zubek, kaw. Zam par tut i Włoszczyńska Patrycja, panna zam. Par. tut. Zapowiedź drugi.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 Jaronowice strona południowa od państwa Struzików.

Wtorek od 9.00 Jadwigów od państwa Łatów do Gaimów.

Środa od 9.00 Jadwigów od Sieńska do państwa Machalskich do pogrzebu dalsza część od państwa Siemińskich po pogrzebie.

Czwartek od 14.30 ul. Piekarska, Młyńska i Rzeczna.

Piątek. Od 12.30 ul Górna i Błonie do państwa Grzybów.

Sobota od 9.00 ul. Dolna i Błonie.

 1. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie: Łata Barbara, Kowalska Teresa, Kowalski Łukasz i Iwona. Zapraszam w piątek o 8.30 rodziny z Jaronowic: Skurkowska Ewa, Frejowska Anna, Zubek Anna.

Ogłoszenia Parafialne 31.12.2023 r.
30/12

  NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31 GRUDNIA 2023 ROKU

 

  1. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Msze św. Jak w każdą niedzielę. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Mamy obowiązek uczestniczyć w tym dniu we mszy św. Tak jak w niedzielę gafik.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza św. O godzinie 8.00 rano, a przed nią spowiedź.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na ostaniej mszy św.
  4. Mamy 40 miejsc na jasełka w Cieszynie. Jest jeszcze 10 miejsc wolnych. Szukajmy chętnych to przejazd będzie tańszy.
  5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Sebastian Zubek, kaw. Zam par tut i Włoszczyńska Patrycja, panna zam. Par. tut. Zapowiedź pierwsza.
  6. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

  Wtorek od 9.00 Jaronowice strona północna od państwa Zgryzów do Włoszczyńskich

  Środa od 9.00 Jaronowice dalsza część do państwa Noconiów

  Czwartek od 14.30 ul. Zielona od państwa Trelów

  Piątek. Od 12.30 ul Strażacka od państwa Bugajów.

  1. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie: Mularczyk Michalina, Aleksandra i Marcin Bała, Parzniewski Ireneusz. Zapraszam w piątek o 8.30 rodziny z Jaronowic: Langer Monika, Frejowska Anna, Łata Barbara, Kowalska Teresa.

Ogłoszenia Parafialne 24.12.2023 r.
23/12

 CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 24 GRUDNIA 2023 ROKU

 

 1. Dziś dwie Msze święte o godz. 9.00 i 11.30.
 2. Tradycyjnie pasterka o północy, msze św. W poniedziałek o 9.00 11.30 i 15.30. Natomiast we wtorek tradycyjne wspomnienie św. Szczepana. Msze święte o 9.00 11.30 i 15.30(poświęcenie owsa), w tym dniu wspieramy modlitwa i ofiarą nasze katolickie uczelnie.
 3. W środę święto św. Jana Ewangelisty, we czwartek święto świętych młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa a jednocześnie zakończenie roku kalendarzowego. W poniedziałek uroczystość świętej Bożej Rodzicielki i Nowy Rok.
 4. Dziękuję za przygotowanie dekoracji świątyni na święta: panu organiście, Andrzejowi Bryle oraz Wiktorii i Arkadiuszowi, paniom Janinie Krzysztofik Emilii Struzik oraz Renacie Wojewoda.
 5. We czwartek rozpoczynam kolędę czyli wizytę duszpasterską do rodzin naszej parafii. Kolęda będzie się rozpoczynać o godzinie 9.00 rano. Proszę o przywiezienie i odwiezienie po kolędzie każdego dnia. Chciałbym, żeby na kolędę udali się ze mną ministranci. Zapraszam ich na spotkanie w środę o godzinie 15.00 w kościele aby omówić zasady ich udziału w kolędzie. Ten czas kolędowy może być okazją do uzupełnienia składki na tegoroczne prace w kościele a także na ogrzewanie. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Czwartek ul Strażacka od państwa Bugajów.

Piątek ul. Zielona od państwa Trelów.

 1. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.
 2. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie: Uramowska Anna, Agata Zawłocka-Krzywda, Włoszczyński Jan i Patrycja. Zapraszam w sobotę o 8.30 rodziny z Jaronowic: Mularczyk Michalina, Parzniewscy, Bała Aleksandra.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.