Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 24.09.2023 r.
23/09

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 24 WRZEŚNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek święto poświęcenia bazyliki katedralnej w Kielcach, w środę wspomnienie liturgiczne św. Wincentego a Paulo, we czwartek św. Wacława męczennika, w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszam rodziców i dzieci pierwszokomunijne na mszę św. O godzinie 11.30. Poświęcę różańce i zostaną uroczyście przekazane dzieciom.
 3. W przyszłą niedzielę msza św. O 15.30 dla członków żywego różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Komunikat ks biskupa.
 5. W przyszłą sobotę spotkanie ministrantów w Busku Zdroju. Plan spotkania przekażę im w tygodniu.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Nowak Ewa, Żyła Aneta, Całka Bożena. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Damian: Hanc Zdzisława, Cieślik Barbara, Górska Marianna.
 7. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 300 od rodziny Łaskawców.

 

 

Ogłoszenia Parafialne 17.09.2023 r.
16/09

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 17 WRZEŚNIA 2023 ROKU

 

 1. Jutro święto św. Stanisława Kostki, w środę wspomnienie liturgiczne św. Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, we czwartek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, w sobotę św. Pio z Pietralciny.
 2. Rad Świętokrzyski w tym roku 23 września w sobotę. Na pewno udamy się grupą z naszej parafii razem ze Szczekocinami. Wyjeżdżamy z parkingu przed kościołem o 9.00 rano, wracamy około 19.00.
 3. 7 października w sobotę spotkanie diecezjalne członków żywego różańca w opactwie w Jędrzejowie. Udamy się na nie wspólnie.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Annie i Zofii Grzyb i ofiarę na ogrzewanie kościoła. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Damian: Nowak Ewa, Żyła Aneta, Całka Bożena.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia Parafialne 10.09.2023 r.
09/09

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 10 WRZEŚNIA 2023 ROKU

 

 1. W środę wspomnienie liturgiczne św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek święto Podwyższenia Krzyża świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa.
 2. Zapraszam wszystkich ministrantów i ich rodziców na spotkanie w kościele w przyszłą niedzielę po mszy św. O godzinie 11.30.
 3. Rad Świętokrzyski w tym roku 23 września w sobotę. Na pewno udamy się grupą z naszej parafii razem ze Szczekocinami.
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Krystynie Gawlikowskiej, Beacie i Annie Wtorek i ofiarę na ogrzewanie kościoła i kwiaty. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Damian: Piotrowska Anna, Pająk Patrycja, Grzyb Anna.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia Parafialne 3.09.2023 r.
02/09

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 3 WRZEŚNIA 2023 ROKU

 

1.  W piątek święto Narodzenia NMP.

2.  Msze święte w dni powszednie we wrześniu o godzinie 18.00.

3.  Jutro rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszam na mszę św. O godzinie 8.00 rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzież. Ponieważ szkoła na razie nie radzi sobie z organizacją dowozu dzieci na zajęcia bardzo proszę aby rodzice dowieźli dzieci dojeżdżające do kościoła. Rodziców też oczywiście zapraszam. Dzisiaj rzeczywistość jest taka, że bez rodziców dzieci nie mogły uczestniczyć w liturgii więc tym bardziej zapraszam.

4.  W przyszłą niedzielę zapraszam członków żywego różańca na mszę św. O godzinie 15.30:adoracja NS i modlitwa różańcowa, po niej zmiana tajemnic różańcowych z krótkim spotkaniem formacyjnym. Zapraszam na te spotkania wszystkich tych, którzy mogą przyjść do kościoła i chcą należeć do żywego różańca. Potraktujmy to też jako spotkanie organizacyjne.

W przyszłą niedzielę po mszy św o 11.30 spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przystąpią do pierwszej komunii św.

5.  Rad Świętokrzyski w tym roku 23 września w sobotę. Na pewno udamy się grupą z naszej parafii razem ze Szczekocinami.

6.  3 września biała niedziela w szkole.

7.  Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

8.  Dziękuję za posprzątanie kościoła pani Tokarskiej Katarzynie i Jolancie Pechta i ofiarę na ogrzewanie kościoła. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni  rodziny z Damian: Gawlikowska Krystyna i rodzina Wtorków.

9.  Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia Parafialne 27.08.2023 r.
26/08

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 27 SIERPNIA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Augustyna bpa i dra kościoła, we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 2. Msze święte w dni powszednie we wrześniu o godzinie 18.00. A więc w pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 i msza św. O 18.00.
 3. W sobotę spotkanie młodych w Zabawie, sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny.
 4. Rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4 września, zapraszam do spowiedzi dzieci i młodzież w przyszłą niedzielę, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok szkolny.
 5. Spotkania modlitewne kół żywego różańca w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na mszy św. O godzinie 15.30. We wrześniu to spotkanie będzie miało miejsce 10 ze względu na dożynki jasnogórskie w przyszłą niedzielę. Na tych spotkaniach adoracja NS i modlitwa różańcowa, po niej zmiana tajemnic różańcowych z krótkim spotkaniem formacyjnym. Zapraszam na te spotkania wszystkich tych, którzy mogą przyjść do kościoła i chcą należeć do żywego różańca.
 6. Rad Świętokrzyski w tym roku 23 września w sobotę. Na pewno udamy się grupą z naszej parafii razem ze Szczekocinami.
 7. 3 września biała niedziela w szkole.
 8. Prace przy ołtarzu głównym przebiegają zgodnie z planem. Prawie ukończono wyrównywanie ubytków, szpachlowanie i malowanie wstępne, teraz złocenia i potem wzmocnienie konstrukcji szafy ołtarzowej, która jest bardzo chwiejna. Planuję zamontować mechanizm prowadnic i elektrycznego zasuwania obrazu św. Rodziny a on jest dość ciężki, dlatego konstrukcja całości musi być wzmocniona.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła pani Agnieszce Grzyb i Anecie Zbrońskiej oraz kwiaty od pana organisty, które panie ułożyły. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Damian: Adamusów, Pechtów i Tokarskich..
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia Parafialne 20.08.2023 r.
19/08

 

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 20 SIERPNIA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Piusa X, papieża, we wtorek NMP Królowej, we czwartek św. Bartłomieja apostoła, w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. W niedzielę 12 listopada ks biskup ordynariusz będzie wizytował naszą parafię sprawując liturgię na wszystkich mszach św. Kurialiści także wizytują szkołę i kancelarię parafialną we wrześniu.
 3. Dziękuję za posprzątanie kościoła pani Urszuli Siekanka oraz kwiaty. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Damian od państwa Adamusów.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia Parafialne 14.08.2023 r.
12/08

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14 SIERPNIA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia  NMP, msze św. Jak w niedzielę. Na sumie msza św. Dziękczynna za tegoroczne zbiory. We czwartek św. Jacka, prezbitera.
 2. Zapraszam na gminny festyn dożynkowy w Chlewicach organizowany przez gminę Moskorzew, który rozpocznie się mszą św. Polową w parku o godzinie 15.00 w najbliższą sobotę. Do organizacji liturgii tej mszy św. Zapraszam wszystkich naszych radnych gminy. Spotkanie w piątek o 19.30 w kościele.
 3. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy zorganizowali się aby poczęstować pielgrzymów obiadem w środę, złożyli ofiarę na ten cel do mnie, także dziękuję tym, którzy przyjęli pielgrzymów na nocleg w piątek, panu wójtowi, pani dyrektor i pracownikom szkoły za udostępnienie jej dla pielgrzymów. Jak widzimy ilość pielgrzymów spadła dwukrotnie w odniesieniu do czasu przed covidem. Ale zdziwiło mnie to, że wielu młodych wybrało się na pielgrzymkę po raz pierwszy i że duch pielgrzymkowy jest ciągle żywy.
 4. Wspominałem już wiele razy o tym, że chciałbym zebrać koła różańcowe, włączyć i bezcenną modlitwę w duchowe dobro naszej parafii. Pierwszym krokiem jest spotkanie w przyszłą niedzielę po pierwszej mszy św. W kościele wszystkich, którzy należą lub chcieliby należeć do żywego różańca. Zapraszam parafian z Chlewic, Jaronowic, Damian i Jadwigowa także. Konieczne jest to zabrać wszystkie tajemnice, które posiadacie, określić członków kół różańcowych i wybrać zelatorów. Chciałbym określić ramy organizacyjne spotkań formacyjnych i mszy św. W intencji członków żywego różańca.
 5. Rozpoczęliśmy prace remontowe ołtarza. Są on finalne i obejmują wiele działań, które można przeprowadzić dopiero teraz związanych ze wzmocnieniem konstrukcji, wykonaniem chemicznej dezynfekcji i wszystkich prac przygotowawczych do statecznego malowania. Potrwają więc te prace minimum dwa miesiące. Prowadzi je ta sama firma pana Sebastiana Smagłowskiego pod nadzorem ŚWKZ.
 6. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni pozostałe rodziny z ul. Partyzantów oraz ul. Cichej.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia Parafialne 6.08.2023 r.
05/08

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 6 SIERPNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Dominika, w środę św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we czwartek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek św. Klary dziewicy.
 2. Zapraszam do święta dziękczynienia za zbiory na mszy św. O godzinie 11.30 w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dożynki gminne w tym roku w Chlewicach 19 sierpnia i tam też będie msza św. Ale w kościele tradycyjnie modlimy się też 15 sierpnia. A przede wszystkim módlmy się o dobrą pogodę na żniwa.
 3. Piesza pielgrzymka ze Salowej Woli zatrzyma się na obiad w naszej parafii 9 sierpnia w środę. Pielgrzymi w 400 osobowej grupie zatrzymają się o godz. 12.30 w Chlewicach w parku, nie będzie grupy w Jaronowicach. Zwracam się z prośbą do parafian o przygotowanie posiłku dla pielgrzymów, księża i służby będą przyjęci na plebanii. Piesza pielgrzymka zamojsko lubaczowska będzie nocować w naszej parafii 11 sierpnia w piątek. Przyjdą około godziny 16.00 i do Damian pół godziny później. U nas będzie nocować grupa około 80 osób. Te rodziny, które chcą przyjąć pielgrzymów proszę to zgłosić do mnie i do kwatermistrzów. Wieczorem w piątek modlitwa wieczorna pielgrzymów pewnie około 20.00.
 4. Dziękuję za posprzątanie świątyni wczoraj i ofiarę na ogrzewanie: Anna i Arkadiusz Huptyś, Ewa Walczyk. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni pozostałe rodziny z ul. Partyzantów oraz ul. Cichej.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia Parafialne 30.07.2023 r.
29/07

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 30 LIPCA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Marii Ligouriego, w piątek św. Jana Marii Vianeya, w przyszłą niedzielę święto Przemienienia Pańskiego.
 2. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź o 18.30 i o 19.00 msza św.
 3. Zapraszam do święta dziękczynienia za zbiory na mszy św. O godzinie 11.30 w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Dożynki gminne w tym roku w Chlewicach 19 sierpnia i tam też będie msza św. Ale w kościele tradycyjnie modlimy się też 15 sierpnia. A przede wszystkim módlmy się o dobrą pogodę na żniwa.
 4. Piesza pielgrzymka kielecka na Jasną Górę wyrusza z Wiślicy jak zawsze 6 sierpnia z Wiślicy. Piesza pielgrzymka ze Salowej Woli zatrzyma się na obiad w naszej parafii 9 sierpnia w środę. Piesza pielgrzymka zamojsko lubaczowska będzie nocować w naszej parafii 11 sierpnia w piątek.
 5. Dziękuję za posprzątanie świątyni wczoraj i ofiarę na ogrzewanie: Wiekiera Maria, Kinga Ożarowska. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni pozostałe rodziny z ul. Partyzantów.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia Parafialne 23.07.2023 r.
22/07

SZESNASTA  NIEDZIELA ZWYKŁA 23 LIPCA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Kingi dziewicy, we wtorek święto św. Jakuba Apostoła, patrona naszej parafii, to uroczystość odpustowa, msze św. Jak w niedzielę. Po sumie wystawienie NS i procesja wokół kościoła, starajmy się zorganizować udział w procesji tak jak w Boże Ciało, w środę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę św. Marii, Marty i Łazarza.
 2. Poświęcenie samochodów w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach świętych.
 3. Prace przy ołtarzu głównym rozpoczynamy z początkiem sierpnia. Na ten cel uzyskaliśmy dwie dotacje: od Marszałka WŚ 15 tys. Zł i z rezerwy wojewody świętokrzyskiego 30 tys. Udział własny w tym zadaniu 35 tys zł.
 4. Otrzymaliśmy dotację rządową, która zostanie zrealizowana za pośrednictwem powiatu włoszczowskiego jeszcze w tym roku. 300 tys zł na odnowienie ołtarzy bocznych wraz z obrazami i figurami. Dotacja jest jest ogromnie dla nas korzystna ponieważ pozwoli zrealizować całość zadania i bez udziału własnego.
 5. Piesza pielgrzymka kielecka na Jasną Górę wyrusza z Wiślicy jak zawsze 6 sierpnia z Wiślicy. Piesza pielgrzymka ze Salowej Woli zatrzyma się na obiad w naszej parafii 9 sierpnia w środę. Piesza pielgrzymka zamojsko lubaczowska będzie nocować w naszej parafii 11 sierpnia w piątek.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bała Hubert, kaw, zam, par tut i Jaworska Aneta, zam, par tut, zapowiedź trzecia, Magier Kamil, kaw, zam, Sosnowiec i Dzienia Katarzyna, panna zam, Sosnowiec, zapowiedź trzecia.
 7. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z ul. Partyzantów: Ożarowska Kinga, Wiekiera Maria, Wojewoda Alicja.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.