Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Parafialne 26.11.2023 r.
25/11

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA 26 LISTOPADA 2023 ROKU

 

 1. We czwartek święto świętego Andrzeja Apostoła. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent.
 2. Dziś przeżywamy doroczny dzień seminaryjny w naszej parafii. Przedstawiciele WSD w Kielcach modli się w intencji naszej uczelni, kandydatów do kapłaństwa i profesorów i prosić o nowe powołania. W tym dniu wspomagamy ofiarą materialną na tacę nasze seminarium.
 3. W przyszłą niedzielę adoracja NS, zmiana tajemnic różańcowych po ostatniej mszy św. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po sumie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15.30.
 5. Wiosną tego roku oglądaliśmy misterium męki Pańskiej organizowanym przez siostrę Jadwigę w teatrze państwowym w Cieszynie. Wybierzemy się 15 stycznia na jasełka w tym miejscu. Spektakl będzie o godzinie 17.00 w poniedziałek 15 stycznia. Bardzo proszę aby chętni zdeklarowali się w ciągu dwóch tygodni. Wpłacamy koszt biletu czyli 45 zł. Do tego dojdzie koszt przejazdu, ale wpłacamy go później.
 6. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie: Bartosz i Wiesława Nowak. Zapraszam w sobotę o 8.30 rodziny z Jaronowic: Bętkowski Jarosław, Grzywnowicz Paulina, Karnia Bogusława..

Ogłoszenia Parafialne 19.11.2023 r.
18/11

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LISTOPADA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek ofiarowania NMP, w środę św. Cecylii, w sobotę świętych męczenników Andrzeja Dunk-Lac, prezbitera i towarzyszy. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać doroczny dzień seminaryjny w naszej parafii. Przedstawiciele WSD w Kielcach odwiedzą naszą parafię aby się modlić w intencji naszej uczelni, kandydatów do kapłaństwa i profesorów i prosić o nowe powołania. W tym dniu wspomagamy ofiarą materialną na tacę nasze seminarium.
 3. Listopad to miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację dnia wizytacji biskupiej w naszej parafii w ubiegłą niedzielę. Wszystkim, którzy brali udział w liturgii podejmując czytania i modlitwy: Huptyś Anna, Gruca Jacek, Wiktoria Rak, Oliwier Ożarowski, Karolina Konarska, Olek Łataś, Emilia Ozarowska, Natalia Szczechla, Julia Well, Karolina Wójcik, Łukasz Bugaj, Zuzanna Huptyś, Robert Huptyś a więc 13 osób, osobom przemawiającym i witającym biskupa: Kinga Ożarowska-Wrońska, Artur Suliga, Wanda Bryła, Andrzej Bryła, Andrzej Walasek, Beata Stańczyk a więc 6 osób a także ośmiu osobom w strojach ludowych z KGW Jaronowice i Moskorzewianie, którzy tez przygotowali dary rękodzieła, Licznej grupie strażaków OSP ze wszystkich jednostek na terenie parafii ze sztandarami i ufundowaną figurą św. Floriana, ministrantom, członkom żywego różańca, wszystkim, którzy znaleźli czas by być w kościele w ubiegłą niedzielę. Chórzystom i panu organiście, którzy też sprzątali kościół, jeszcze raz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ogromną pracę w kościele i na zewnątrz. Pani Renacie Wojewoda za dekorację kościoła. Firmie pana Gryca dziękuję za namiot i nagłośnienie na cmentarzu, pani Dominice Bryła za zdjęcia i wielu innym osobom. Jeśli by policzyć wszystkich którzy coś zrobili w przygotowaniu tego dnia to było blisko 70 osób. Cieszy mnie to, że tak wielu z was wzięło udział w przygotowaniu tego wydarzenia. Na stronie intrnetowej możemy znaleźć relację filmową z każdej mszy św.
 5. W ołtarzu głównym po remoncie zamontowaliśmy na stałe obraz Matki Bożej Różańcowej, jest trochę cofnięty do tyłu, natomiast obraz św. Rodziny jest ruchomy. Obydwa obrazy równie piękne i warte wyeksponowania. W niedzielę i święta będziemy odsłaniać obraz MB Różańcowej rano i zasłaniać po ostatniej mszy św.
 6. Wiosną tego roku oglądaliśmy misterium męki Pańskiej organizowanym przez siostrę Jadwigę w teatrze państwowym w Cieszynie. Wybierzemy się 15 stycznia na jasełka w tym miejscu. Spektakl będzie o godzinie 17.00 w poniedziałek 15 stycznia. Bardzo proszę aby chętni zdeklarowali się w ciągu dwóch tygodni. Wpłacamy koszt biletu czyli 45 zł. Do tego dojdzie koszt przejazdu, ale wpłacamy go później.
 7. Dziękuję za sprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie: Chmielińska Grażyna i Włodarz Ewa. Zapraszam w sobotę o 8.30 rodziny z Jaronowic: Walczyk, Bluma i Nowakowie.

 

Ogłoszenia Parafialne 12.11.2023 r.
11/11

 

TZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LISTOPADA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, w piątek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, w sobotę błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 2. Kościół obchodzi Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przeżywamy go pod hasłem 'To jest nasz dom'. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Obejmujemy pamięcią pogrążoną w wojnie Ziemię Świętą, zmagających z potężną biedą mieszkańców Libanu, a także Irak, gdzie w ciągu ostatnich lat dramatycznie spadła liczba chrześcijan.
 3. Listopad to miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'.
 4. Gorąco dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przygotowanie świątyni i jej otoczenia na dzisiaj. Panu Tomaszowi Wiatr za odnowienie kropielnic.
 5. Zapraszam do sprzątania świątyni w sobotę o 8.30 rodziny z Jaronowic: Struzik Waldemar, Włodarz Ewa, Chmielińska Grażyna.
 6. Przeżywając dzień wizytacji ks. Biskupa ordynariusza składamy Bogu dziękczynienie za naszą parafię i wszystkich, którzy ją tworzą, szczególna i owocna obecność księdza biskupa niech będzie dla nas wszystkich umocnieniem i radością, która przyniesie nam dary Ducha Świętego i Boże łaski.

 

Ogłoszenia Parafialne 5.11.2023 r.
04/11

TZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LISTOPADA 2023 ROKU

 

 1. We czwartek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz święto narodowe: rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, msze św. W tym dniu o godzinie 9.00, 11.00 za Ojczyznę i o 16.00.
 2. Listopad to miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'.
 3. Wizytacja ks biskupa ordynariusza w naszej parafii w niedzielę 12 listopada. Ks. Biskup będzie na wszystkich trzech mszach świętych. Na pierwszą o godz. 9.00 zapraszam szczególnie członków żywego różańca i chórzystów, po liturgii krótkie spotkanie ze wszystkimi, następnie samochodami udamy się na cmentarz, tam krótka modlitwa za zmarłych i zakończenie modlitwy. Na drugą mszę św. O godzinie 11.30 zapraszam dzieci szkoły podstawowej a szczególnie dzieci komunijne z rodzicami, młodzież szkół średnich, koła gospodyń wiejskich, jednostki OSP ze sztandarami. W uroczystej procesji z darami przedstawiciele parafian złożą dary, dzieci i przedstawiciele szkoły i samorządu gminy Moskorzew podziękują na koniec mszy św. Na ostatnią mszę świętą o godz. 15.30 zapraszam młodzież studiującą i pracującą oraz wszystkich pozostałych parafian.
 4. Można zamawiać msze św. I wypominki na przyszły rok według starych zasad.
 5. Wszystkich ministrantów zapraszam obowiązkowo w sobotę na mszę św. O godzinie 11.00, później zbiórka i omówienie udziału w wizytacji.
 6. Zwracam się z prośbą do rodziców dzieci pierwszokomunijnych o posprzątanie kościoła i jego otoczenia o takiej porze, którą ustalimy na spotkaniu.

Ogłoszenia Parafialne 29.10.2023 r.
28/10

TZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 29 PADZIERNIKA 2023 ROKU

 

 1. W sobotę wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza.
 2. W środę uroczystość Wszystkich Świętych, w tym dniu msza św. W kościele o godz. 9.00, o 11.30 rozpoczniemy procesję po cmentarzu parafialnym, w czasie tej procesji wypominki następnie msza św. O godz. 12.00. W środę dzień zaduszny, msze św. O godzinie 9.00, 12.00 - Msza Święta z Procesją wokół Kościoła i o 16.00.
 3. Przeżywamy dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego pw. Św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wyrażamy naszą wdzięczność Bogu i Ludziom za dar naszej Świątyni, w której gromadzimy się na modlitwie i przyjmujemy Sakramenty Święte.
 4. Msze św. dni powszednie o godzinie 16.00 ze względu na zmianę czasu na zimowy.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15.30 i msza św. o godz. 16.00.
 6. Rozpoczynamy jutro Listopad, miesiąc modlitwy w intencji naszych Bliskich Zmarłych. Największym darem jaki możemy Im ofiarować jest Msza Święta zamówiona w Ich intencji, modlitwa Różańcowa, oraz systematyczna modlitwa przez cały rok - tzw. „Wypominki'. Dbajmy o czystość cmentarza, tego poświęconego miejsca, na którym spoczywają doczesne szczątki Zmarłych z naszych Rodzin.
 7. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za Zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za Zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust zupełny (w dniach od 1 do 8 listopada) lub częściowy (w inne dni). Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w „Dniu Zadusznym' nawiedzą pobożnie Kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią inne zwykłe warunki: „Spowiedź', Komunia Święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę na ostatniej mszy św. Zmiana tajemnic różańcowych, msza św. W intencji członków różańca świętego i omówienie wizytacji.
 9. Wizytacja ks biskupa ordynariusza w naszej parafii w niedzielę 12 listopada. Ks. Biskup będzie na wszystkich trzech mszach świętych. Na pierwszą zapraszam członków żywego różańca i chórzystów na drugą dzieci szkoły podstawowej a szczególnie dzieci komunijne z rodzicami, młodzież szkół średnich, koła gospodyń wiejskich, jednostki OSP ze sztandarami. W uroczystej procesji z darami przedstawiciele parafian złożą dary, dzieci podziękują na koniec mszy św. Na ostatnią zapszam wszystkich pozostałych parafian. W przyszłą niedzielę po wszystkich mszach św. Spotkania z parafianami zaangażowanymi w liturgię.
 10. Można zamawiać msze św. I wypominki na przyszły rok według starych zasad.
 11. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Jaronowic: Pustuł Magorzata, Jaworska Marta, Treter Małgorzata.

Ogłoszenia Parafialne 22.10.2023 r.
21/10

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 22 PADZIERNIKA 2023 ROKU

 

 1. W sobotę święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: w poniedziałek i czwartek dzieci, we wtorek ministranci, w środę i piątek członkowie żywego różańca i starsi, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30.
 3. Na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 590 zł.
 4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zadbajmy o wygląd cmentarza parafialnego.
 5. Dziękuję państwu Ramsom z Jadwigowa za kwiaty do kościoła.
 6. Można zamawiać msze św. I wypominki na przyszły rok według starych zasad.
 7. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Teresa Sygit. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Jaronowic: Pustuł Magorzata, Jaworska Marta, Treter Małgorzata.
 8. Dziękuję za ofiarę 700 zł na kościół od pana Jacka Bryły za dzierżawę.

Ogłoszenia Parafialne 15.10.2023 r.
14/10

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA 15 PADZIERNIKA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w środę święto św. Łukasza ewangelisty, w piątek św. Jana Kantego.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: w poniedziałek i czwartek dzieci, we wtorek  ministranci, w środę i piątek członkowie żywego różańca i starsi, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30.
 3. Zbiórka na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Łataś Agata, Sygiet Małgorzata i Zygmunt. Śpiewak Jerzy. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni pozostałe rodziny z Damian.

Ogłoszenia Parafialne 8.10.2023 r.
07/10

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 8 PADZIERNIKA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne błogosławionego Wincentego Kadłubka, patrona diecezji, w piątek błogosławionego Honorata Koźmińskiego.
 2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: w poniedziałek i czwartek dzieci, we wtorek  ministranci, w środę i piątek członkowie żywego różańca i starsi, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień papieski, dzieci i młodzież szkolna poprowadzą zbiórkę na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 4. Zakończyliśmy i odebraliśmy prace przy ołtarzu głównym, które trwały trzy lata. Ogólny koszt tych prac w tym roku to 79515 zł w tym 30000 zł dotacji z rezerwy Wojewody Świętokrzyskiego 15000 zł dotacji Marszałka Województwa Świętokrzyskiego oraz 34515 zł udziału własnego. Całkowity koszt odnowienia ołtarza głównego to prawie 200000 zł.
 5. W ramach naszego przygotowania na wizytację ks, biskupa w niedzielę 12 listopada starajmy się włączyć w przygotowanie tego ważnego dnia. W sobotę zapraszam na godzinę 15.30 zapraszam wszystkie dziewczynki ze szkoły podstawowej. Wraz z panem organistą przygotujemy śpiew i liturgiczny udział grupy śpiewającej w liturgii mszy św. O godzinie 11.30. W przyszłą niedzielę po pierwszej mszy św. Spotkanie z chórzystami aby przygotować liturgię mszy św. O godz, 9.00. Natomiast po sumie spotkanie z przedstawicielami kół gospodyń, OSP oraz wszystkich osób zaproszonych przeze mnie indywidualnie podejmujących różne funkcje i posługi liturgiczne w tym dniu.
 6. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Damian: Łataś Agata, Sygiet Małgorzata, Śpiewak Jerzy.

Ogłoszenia Parafialne 1.10.2023 r.
30/09

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 1 PADZIERNIKA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, we czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę NMP Różańcowej.
 2. W sobotę członków żywego różańca oraz wszystkich chętnych zapraszam do udziału w pielgrzymce do Jędrzejowa. Wyjeżdżamy o godz. 8.20 z przystanku pod kościołem w Chlewicach a potem Jaronowicach. Jedziemy autokarem z całego dekanatu.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc październik-miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30 i później msza św. Zapraszam dzieci, młodzież i starszych, dla dzieci będzie przygotowana figurka MB, którą zabieramy do domu, obrazki. Chciałbym ożywić udział w tym nabożeństwie. Proponuję, aby modlitwę różańcową poprowadzić w następującym porządku: we wtorek i czwartek dzieci, w poniedziałek  ministranci, w środę i piątek członkowie żywego różańca i starsi, w sobotę rodzice dzieci pierwszokomunijnych. Modlitwa różańcowa w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30.
 4. W piątek pierwszy w miesiącu spowiedź od 16.00.
 5. W pierwszej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków za pośrednictwem powiatu włoszczowskiego otrzymaliśmy 300 tys. Zł na remont obydwu ołtarzy bocznych. Złożyłem już formalny wniosek do powiatu o podjęcie tych środków i jak umowy będą podpisane to obydwa ołtarze zostaną zabrane do pracowni do odnowienia. W drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ogłoszono wyniki w ubiegłym tygodniu i przekazuję bardzo radosną wiadomość, że nasza parafia otrzymała za pośrednictwem powiatu włoszczowskiego 491 tys. Zł na renowację ołtarza z kaplicy bocznej, która będzie odtworzeniem pierwotnej substancji i wyglądu tego pierwszego ołtarza głównego w naszej świątyni, który był do remontu kościoła w 1910 roku. W zwieńczeniu tego ołtarza był obraz św. Jakuba apostoła, który wisi w tej chwili w kaplicy. Dodamy do tego wykończenia marmurowe kamiennej części ołtarza. Stąd taka duża suma przeznaczona na te prace. W tej drugiej edycji otrzymaliśmy także za pośrednictwem gminy Moskorzew 150 tys. Zł na ocieplenie stropu kościoła. W sumie więc otrzymaliśmy blisko milion zł dotacji z rządowego Programu Odbudowy Zabytków. To bardzo korzystna pomoc dla nas zwłaszcza, że jest znikomy udział własny. Przekazując tę informację bardzo mi zależy na właściwym jej przekazie: chodzi o wartość prac przy obiektach zabytkowych. Utarła się bowiem bardzo niewłaściwa opinia o tym, że można je prowadzić niewielkim kosztem, stosując tanie i tandetne materiały. Widzieliście jak długo trwały prace prowadzone w ubiegłych latach pod moim nadzorem. Naprawdę są kosztowne i wymagają tak wielkich nakładów. Tak samo zresztą jak wszystkie remonty jakie prowadzicie w swoich domach. Jednocześnie chciałbym wyrazić wdzięczność dla pana posła Bartłomieja Dorywalskiego za pomoc i wsparcie dla wniosków przeze mnie złożonych.
 6. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Damian: Hanc Zdzisława, Cieślik Barbara, Górska Marianna.

 

Ogłoszenia Parafialne 24.09.2023 r.
23/09

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 24 WRZEŚNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek święto poświęcenia bazyliki katedralnej w Kielcach, w środę wspomnienie liturgiczne św. Wincentego a Paulo, we czwartek św. Wacława męczennika, w piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę św. Hieronima.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszam rodziców i dzieci pierwszokomunijne na mszę św. O godzinie 11.30. Poświęcę różańce i zostaną uroczyście przekazane dzieciom.
 3. W przyszłą niedzielę msza św. O 15.30 dla członków żywego różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Komunikat ks biskupa.
 5. W przyszłą sobotę spotkanie ministrantów w Busku Zdroju. Plan spotkania przekażę im w tygodniu.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Nowak Ewa, Żyła Aneta, Całka Bożena. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Damian: Hanc Zdzisława, Cieślik Barbara, Górska Marianna.
 7. Bóg zapłać za ofiarę na kościół 300 od rodziny Łaskawców.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.