Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 4.06.2023
03/06

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 4 CZERWCA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Bonifacego biskupa i męczennika.
 2. We czwartek uroczystość „Boże Ciała”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. Wyrażamy swoją wiarę przez dekorację okien i balkonów flagami i emblematami eucharystycznymi. Pierwsza msza św. O godz. 9.00. Uroczysta msza św. W intencji wszystkich parafian o godz. 10.00, po niej litania do NS Jezusa i procesja do czterech ołtarzy, zakończenie w kościele. Po procesji jeszcze jedna msza św. W kościele. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości, jednostki OSP z parafii, Koła Różańcowe, ministrantów, młodzież, dzieci komunijne i te które obchodziły rocznicę pierwszej komunii św. Do sypania kwiatków, asystę do chorągwi i obrazów. Trasa procesji jest następująca: Pójdziemy ul. Źródłową, Cichą, Partyzantów i 16-go stycznia. Proszę o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy na ul. Źródłowej obok p. Ziębińskiego PRZYGOTOWUJĄ parafianie z tej ulicy, Drugi ołtarz na ul. Żródłowej obok p. Chuptysiów przygotowują parafianie z ul. Błonie, Górnej, Dolnej i z Jadwigowa, Trzeci ołtarz na ul. Partyzantów przy krzyżu przygotowują mieszkańcy z tej ulicy, Cichej i Polnej i Damian i Czwarty ołtarz na ul. 16-go Stycznia obok figury św. Floriana przygotowują parafianie z
 3. Msza św. na cmentarzu parafialnym 25 czerwca o 11.30.
 4. Bóg zaplać za posprzątanie świątyni i ofiarę na ogrzewanie od pani Grażyny Rams. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Jadwigowa: Trela Janina, Gaim Ewelina, Rams Marzena.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 28.05.2023
27/05

NIEDZIELA ZESLANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28 MAJA 2023 ROKU

 

 1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, msze św. o godzinie 11.00 i 18.00. W środę święto Nawiedzenia NMP, we czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego kapłana, w sobotę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Najświętszej.
 2. Dziś kończy się czas wielkanocny. Od jutra czas zwykły, rozpoczyna się VIII tydzień zwykły, czytania na dni powszednie z roku I.
 3. Nabożeństwo czerwcowe od czwartku w takiej samej formule jak majowe o godzinie 17.30.
 4. Wczoraj trzynaście dzieci przystąpiło do pierwszej komunii św. Dziękuję rodzicom za przygotowanie świątyni i jej otoczenia oraz czynny udział w przygotowaniu uroczystości w kościele. Zapraszam dzieci i rodziców do udziału w białym tygodniu wdzięczności Bogu i ludziom w strojach komunijnych. Poświęcenie pamiątek w sobotę po powrocie z pielgrzymki.
 5. W piątek udajemy się na pielgrzymkę dziękczynną do Łagiewnik, Kalwarii i Wadowic. Wyjeżdżamy o godzinie 8.00 rano spod kościoła. Powrót około 20.00. W pierwszy piątek miesiąca wyjątkowo msza św. o godzinie 7.30. Nabożeństwo rano a popołudniu nie będzie.
 6. Msza św. na cmentarzu parafialnym 25 czerwca o 11.30.
 7. Zapraszam na pielgrzymkę do Zamościa, Pratulina i Kodnia w dniach 11 i 12 sierpnia, koszt około 350 zł.
 8. W sobotę zapraszam do sprzątania świątyni rodziny z Jadwigowa: Rams Grażyna i Marzena.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

 

Ogłoszenia duszpasterskie 14.05.2023
13/05

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 MAJA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, w przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W miesiącu maj, zwracamy się do Maryi Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. W tym tygodniu spotkanie z dziećmi komunijnymi w środę i czwartek o godz. 16.00 w kościele. Jednocześnie zapraszam dzieci wraz z rodzicami do udziału nabożeństwie majowym. Spotkanie z dziećmi rocznicowymi we wtorek o godzinie 16.00.
 4. 2 czerwca w piątek udajemy się z pielgrzymką dziękczynną dzieci pierwszkomunijnych do Łagiewnik, Kalwarii i Wadowic. Mamy jeszcze 12 miejsc.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szczechla Marcin, kaw. Zam. Par Irządze i Ewa Trela, panna zam par tut. Zapowiedź trzecia.
 6. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Jadwigowie o godz. 14.00.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie pani Anecie Szczechla i Annie Konarskiej. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30   rodziny z Jadwigowa: Rams Grażyna, Siekanka Anna, Gaim Halina .
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 7.05.2023
06/05

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 MAJA 2023 ROKU

 

 1. Jutro uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głownego patrona Polski, we wtorek święto NMP Matki Łaski Bożej.
 2. Rozpoczynamy miesiąc maj, zwracamy się do Maryji Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. W tym tygodniu spotkanie z dziećmi komunijnymi w poniedziałek i piątek o godz. 16.00 w kościele. Jednocześnie zapraszam dzieci wraz z rodzicami do udziału nabożeństwie majowym.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szczechla Marcin, kaw. Zam. Par Irządze i Ewa Trela, panna zam par tut. Zapowiedź druga.
 5. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Chlewicach o godz. 14.00.
 6. Dziękuję za tulipany państwu Szczechlom oraz za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie pani Agacie Grochowina, za ofiarę od pani Lidii Łata. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z Jadwigowa: Anna Konarska, Juda Dorota, Szczechla Aneta .
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023
29/04

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w środę uroczystość NMP Królowej Polski, we czwartek wspomnienie św. Floriana, w sobotę święto św. apostołów Filipa i Jakuba.
 2. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, zwracamy się do Maryji Matki Najświętszej o wstawiennictwo i orędownictwo przed Bogiem w naszych prośbach i błaganiach do Stwórcy. Zapraszam do modlitwy w kościele codziennie na nabożeństwie majowym o godzinie 17.30. Zachęcam do modlitwy maryjnej w tym szczególnym czasie łaski w domu i przy figurach przydrożnych.
 3. Zapraszam do modlitwy w intencji ojczyzny w środę o godzinie 11.30. Zapraszam na tę mszę świętą także strażaków, chociaż msza św. w ich intencji w sobotę w Damianach. Modlitwy nigdy za wiele.
 4. W tym tygodniu spotkanie z dziećmi komunijnymi w piątek o godz. 16.00 w kościele. Jednocześnie zapraszam dzieci wraz z rodzicami do udziału nabożeństwie majowym.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Szczechla Marcin, kaw. Zam. Par Irządze i Ewa Trela, panna zam par tut. Zapowiedź pierwsza.
 6. W przyszłą niedzielę poświęcenie pól w Damianach o 14 i o 14.30 w Jaronowicach.
 7. Dziękuję za tulipany państwu Szczechlom oraz za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie pani Magdalenie Jaworskiej. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z Jadwigowa: Grochowina Agata, Straszak Jolanta .
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 23.04.2023
22/04

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA 23 KWIETNIA 2023 ROKU

 

 1. Jutro uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
 2. W tym tygodniu spotkania z dziećmi komunijnymi we wtorek i piątek o godz. 17.00 w kościele.
 3. W przyszła niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci, które będą przeżywać rocznicę pierwszej komunii św. po mszy św. o godz. 11.30.
 4. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z Jadwigowa: Łatów, Kudłów i Parzniewskich.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 16.04.2023
15/04

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA 16 KWIETNIA 2023 ROKU

 

 1. Przeżywamy niedzielę miłosierdzia Bożego.
 2. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania z dziećmi komunijnymi.
 3. W prasie katolickiej: To, że modlitwą można wyprosić u Boga czyjeś nawrócenie, jest prawdą znaną wierzącym od wieków. Czy można jednak dla kogoś, kto uważa się za ateistę, a nawet wroga Kościoła, wymodlić zbawienie? O tym, jak z ateistami rozmawiać o religii, skąd bierze się niewiara i jak zbliżyć się do tajemnicy Boga ukrytego.
 4. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z Jadwigowa: Łatów, Kudłów i Parzniewskich.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2023
09/04

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 10 KWIETNIA 2023 ROKU

 

 1. Przeżywamy oktawę Wielkanocy, w przyszłą niedzielę niedziela Miłosierdzia Bożego.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu grobu i ciemnicy w kościele: panom Organiście, Andrzejowi Bryła, Grzegorzowi Siemińskiemu oraz państwu Wojewodom. A także wszystkim, którzy uczestniczyli w liturgii wielkiego tygodnia: Krzysztof Gasiński, Łukasz Bugaj, Jacek Gruca, Anna Huptyś, Kinga Ożarowska, Zuzanna Huptyś, Bożena Całka, Robert Huptyś, Oliwier Ożarowski. Od lat podejmują tę posługę i starają się o dobry przekaz Pisma Świętego. Przy tej okazji dziękuję także dzieciom: Julia Wel, Karolina Wójcik, Olek Łataś, którzy regularnie podejmują liturgię słowa w każdą niedzielę. Dziękuję ministrantom, którzy podjęli trud czuwania przez cały wielki Piątek i Sobotę oraz przygotowali liturgię. Dziękuję jednostce OSP Chlewice za czuwanie przy grobie Pańskim, pocztom sztandarowym także z Jadwigowa i Jaronowic. Wszystkim, którzy przygotowali feretrony i brali udział u procesji rezurekcyjnej. Bardzo wiele parafian i gości odwiedziło świątynię w czasie Triduum paschalnego, zarówno  w czasie nabożeństw jak i w ciągu adoracji NS.
 3. Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Kuleta Elżbieta, Siemińska Edyta, Szczechla Agata, Piasecka Halina, Miedziak Józef. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30  rodziny z ul. Piekarskiej.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kościół, które składacie.

Ogłoszenia duszpasterskie 2.04.2023
02/04

NIEDZIELA PALMOWA 2 KWIETNIA 2023 ROKU

 

 1. Przeżywamy dziś niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na każdej mszy św. Poświęcenie palm, a na mszy św. O godz. 11.30 uroczysta procesja wokół kościoła. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. We wtorek i środę możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17.00.
 2. Drogę krzyżową ulicami Zieloną i Strażacką rozpoczniemy po ostatniej mszy św. Zabieramy duży krzyż, są przygotowane pochodnie.
 3. W poniedziałek po mszy św. montujemy konstrukcję pod ciemnicę na ołtarzu św. Michała Archanioła i grobu w kaplicy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na kwiaty do grobu, zebraliśmy 1600 zł.
 4. W kościele na krótko pojawiły się obrusy na wielki post i adwent ufundowane w dużej części przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Jest pięć dużych obrów i sześć małych, ich koszt 1750 zł.
 5. Zapraszam ministrantów na spotkanie we wtorek po mszy św. W kościele.
 6. Liturgia Wielkiego Tygodnia przedstawia się następująco: Wielki czwartek o godzinie 18.00 msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po mszy świętej adoracja NS w ołtarzu wystawienia zwanym „Ciemnicą” do godziny 22.00.Zapraszam o godz. 20.00 parafian z Jaronowic, o 20.30 z Jadwigowa o 21.00 z Damian i o 21.30 z Chlewic. O godzinie 20.00 montaż słowno-muzyczny „Na sto lat Janowi Pawłowi II” w wykonaniu zespołu teatralnego przy parafii św. Elżbiety w Cieszynie. W wielki piątek Adoracja NS od rana od godz. 8.00. Liturgię wielkopiątkową rozpoczynamy o godz. 16.30. Najpierw droga krzyżowa, liturgia słowa, adoracja krzyża i komunia św. Potem wystawienie NS w ołtarzu zwanym „Grobem Pańskim” do 23.00. W tym dniu obowiązuje nas  post ścisły. Ofiara składana w Wielki Piątek przeznaczona jest na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i kościołów w ziemi świętej. O godzinie 21.00 misterium męki Pańskiej także w wykonaniu Zespołu teatralnego z Cieszyna a także wspólna modlitwa. W czasie adoracji wiele fragmentów z biblii audio popularnej w tym czasie. W wielką sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny: 9.00, 10.00 i 11.00, o godz. 12.00 w Jaronowicach i 12.30 w Damianach.  Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się o godz. 19.00 w kościele. Następnie adoracja NS do 22.00. Zapraszam do modlitewnej zadumy i refleksji w czasie Triduum paschalnego i świąt wielkanocnych.
 7. W niedzielę wielkanocną rezurekcja o godz. 6.00 i msze św. O 9.00 11.30 12.30 i 30
 8. W poniedziałek wielkanocny msze św. tak jak w każdą niedzielę i święto. Wspieramy w tym dniu ofiarą Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 9. Proszę o zorganizowanie się parafian do niesienia feletronów i chorągwi w czasie procesji rezurekcyjnej. Chorągwie są już w kaplicy. Dziękuję paniom z Chlewic ze Stowarzyszenia Moskorzewianie za wykonanie ozdobnych palm.
 10. Zapraszam strażaków, harcerzy i ministrantów do czuwania przy Grobie Pańskim od liturgii wielkopiątkowej oraz w wielką sobotę od godz. 8.00.
 11. Transmisje nabożeństw z kościoła w wielki czwartek, piątek, sobotę i świąteczne o godz. 11.30 i 15.30.
 12. Dziękuję za wszystkie ofiary na kościół złożone na składkę tegoroczną. Przeczytam je po świętach. Instalację fotowoltaniczną wykonujemy zaraz po świętach, na pewno w kwietniu. Jak ogłaszałem wcześniej yak i teraz dziękuję za wszystkie ofiary, które w tych trudnych czasach są wyrazem waszej troski o parafię przy moim skromnym udziale.
 13. Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Kosowska Anna i Monika, Łata Barbara. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 14.00 pozostałe rodziny z ul. Żródłowej.

Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023
25/03

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 MARCA 2023 ROKU

 

 1. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 17.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po mszy św. o godz. 15.30. Msze św. w dni powszednie o godzinie 18.00.
 2. W przyszłą niedzielę palmową rozpoczynamy obchody wielkiego tygodnia. Na wszystkich mszach świętych czytanie męki pańskiej. Uroczysta procesja z palmami na mszy św. O godzinie 11.30. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę po ostatniej mszy św. Wszystkich mieszkańców naszej parafii i gości zapraszam na drogę krzyżową ulicami Chlewic (Zielona i Strażacka) po mszy św., która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Proszę o zabranie na drogę krzyżową świecy, lampionów, pochodni. Zapraszam ministrantów, koła różańcowe, strażaków, harcerzy i wszystkich parafian. Na stronie internetowej tekst ewangelii, zapraszam te same osoby co w ubiegłym roku. Rozważania drogi krzyżowej związane ze św. Janem Pawłem II w rocznicę jego śmierci.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła wczoraj: Chuptyś Zofia, Renata Czajkowska. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam  rodziny z ul. Żródłowej: Zynek Barbara, Kosowska Monika, Łata Barbara.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.