Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2023
28/01

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 29 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, we czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, msze święte o godzinie 9.00, 12.00 i 16.00. Na wszystkich mszach św. poświęcenie świec. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych wraz z dziećmi. Przynosimy wszyscy świece chrzcielne. Poświęcimy modlitewniki dla dzieci.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 15.30, następnie msza św.z litanią do NSJ.
 3. Dziękuję za rozebranie dekoracji świątecznej.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć Bryła Wiktoria, panna zam. Parafia tutejsza i Kamiński Arkadiusz, kawaler zam. Par Konieczno, zapowiedź pierwsza.

Dziękuję za posprzątanie i ofiarę na ogrzewanie kościoła w ubiegłym tygodniu mieszkańcom ulicy Strażackiej: Capek Beata, Szumiał Zenona, Ligenza Alina, Szumiał Krystyna, Uramowska Halina,  Małas Adam oraz wczoraj Bryła Danuta i Dominika, dziękuję za kwiaty. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam  rodziny z ul. Zielonej.                                                                                              

Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 22.01.2023
21/01

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 22 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora kościoła, w środę święto Nawrócenia św. Pawła apostoła, we czwartek św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu. W przyszłą niedzielę podsumowanie minionego roku.
 2. W sobotę na 9.00 zapraszam chętnych do rozebrania dekoracji świątecznej.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 ul. Górna i Błonie do rodziny Grzybów.               

Dziękuję za bardzo życzliwe przyjęcie na tegorocznej kolędzie. Za wiele słów wsparcia, które świadczą o pozytywnym odbiorze wszystkich podjętych działań w parafii. Miniony czas pełen był trudnych i odważnych decyzji, które pozwoliły przywrócić wiarę w potrzebę zaangażowania się parafian w troskę o kościół. Najważniejsze jest to, że jesteście z tej troski dumni i podejmujecie ją świadomie i odpowiedzialnie. Zawierzam w modlitwie Bogu wszystkich parafian w obliczu niepewności jutra, duchowych i ekonomicznych trudności. Dziękuję za ofiary złożone na kolędzie dla mnie, dla ministrantów i na kościół, które będą rozliczone w bilansie minionego roku.

Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 12.00 wyjątkowo zapraszam  rodziny z ul. Zielonej od rodziny Trelów do Bryłów.                                                                                              

Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 15.01.2023
14/01

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 15 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie liturgiczne św Antoniego opata, we czwartek św. Sebastiana Pelczara biskupa, w sobotę św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.
 2. W czasie ostatnich mrozów zniszczeniu uległy rynny na wysokości wejścia do kaplicy. Te rynny zostały naprawione. Na całej długości wokół kościoła zostały założone złączki między rynnami i śniegołapy, aby na przyszłość zabezpieczyć je przed zniszczeniem. Dziękuję panu Arturowi Pakule za szybkie i rzeczowe załatwienie sprawy. Koszt 3800 zł.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 ul. Źródłowa od rodziny Kordaszewskich jedna strona.

Wtorek od 9.00 ul. Górna i Błonie do rodziny Ramsów.

Środa od 12.00 ul. Dolna i Błonie

Sobota od 9.00 ul. Piekarska, Młyńska i Rzeczna.

Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam pozostałe rodziny z ul. Strażackiej.                                                                                               

  Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 8.01.2023
07/01

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 8 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. Dzisiejsze święto kończy czas Bożego Narodzenia liturgicznie. Natomiast zwyczajowo śpiewamy kolędy do święta ofiarowania Pańskiego 2 lutego.
 2. Zapraszam wszystkich parafian na jasełka w wykonaniu dzieci szkoły podstawowej w Chlewicach po mszy św. o 11.30 w przyszłą niedzielę.
 3. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 Jadwigów od państwa Łatow do Gaimów.

Wtorek od 9.00 ul. 16-go stycznia od cmentarza do państwa Banasiów.

Środa od 9,00 od państwa Machalskich do końca.

Czwartek od 14.00 ul. Źrodłowa i Bankowa od państwa Baniaków jedna strona.

Sobota od 9.00 Jadwigów, od rodziny Wiekierów w stronę Chlewic i Jadwigów Gaje.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Bugaj Teresa, Zuchowicz Wioleta, Siemińska Beata i Grzegorz.                                                                                     

  Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: kosiorkiewicz, Lizoń, Jaworscy.                                                                                                 

Ogłoszenia duszpasterskie 1.01.2023
31/12

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI 1 STYCZNIA 2023 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego, msze św jak w każdą niedzielę, to dzień wolny od pracy i mamy obowiązek uczestniczyć we mszy św.. W przyszłą niedzielę święto chrztu Pańskiego.
 2. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Poniedziałek od 9.00 Jaronowice strona północna do państwa Włoszczyńskich.

Wtorek od 9.00 Jaronowice dalej strona północna i kolonia.

Środa od 9,00 Jaronowice strona południowa.

Czwartek od 14.00 Damiany strona północna od państwa Sygietów

Sobota od 9.00 Damiany strona południowa od państwa Adamusów.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Śpiewak Jadwiga i Sygiet Zofia.                                                                                      

Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: Bugajów, Zuchowiczow i Siemińskich.                                                                                                

 Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2022
25/12

ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO SZCZEPANA 26 GRUDNIA 2022 ROKU

 

 1. Jutro święto św. Jana ewangelisty, w tym dniu błogosławieństwo wina i modlitwa w intencji księdza biskupa ordynariusza w dniu imienin. W środę święto świętych młodzianków męczenników, w piątek święto św. rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W sobotę zakończenie roku kalendarzowego. Zapraszam na mszę św. o godzinie 16.00 na modlitwę dziękczynną za cały miniony rok. W przyszłą niedzielę uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie świątyni na święta: panu Andrzejowi Bryle, organiście i Grzegorzowi Siemińskiemu oraz kilku ministrantom a także panu leśniczemu Rajmundowi Turskiemu umożliwienie nam nabycia choinek. Pani Renacie Wojewoda dziękuję za stroiki świąteczne.
 3. Dziękuję pani Alinie Ligenza wraz synem za ofiarę 4000 zł na wykonanie i srebrzenie stojaka pod krzyż, który jest przed ołtarzem.
 4. Po dwóch latach przerwy chciałbym rozpocząć kolędę czyli wizytę duszpasterską do rodzin naszej parafii. Kolęda będzie się rozpoczynać o godzinie 9.00 rano do wieczora. Proszę o przywiezienie i odwiezienie po kolędzie każdego dnia. Chciałbym, żeby na kolędę udali się ze mną ministranci. Zapraszam ich na spotkanie jutro o godzinie 15.00 w kościele aby omówić zasady ich udziału w kolędzie. Ten czas kolędowy może być okazją do uzupełnienia składki na tegoroczne prace w kościele a także na ogrzewanie. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:

Czwartek od 9.00 ul. Polna, Partyzantów i Cicha od pani Machalskiej a później Dziopów

Piątek od 9.00 ul. Strażacka od państwa Bugajów

Sobota od 9.00 ul. Zielona od państwa Trelów

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Agata Łataś, Agnieszka i Krzysztof Grzyb, Zygmunt Sygiet, Krystyna Gawlikowska.                                                                                                                                                                                                                               Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam pozostałe rodziny z Damian.                                                                                                 Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2022
17/12

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 GRUDNIA 2022 ROKU

 

 1. Nowenna do Bożego Narodzenia o 6.40 rano przed mszą św. Spowiedź po roratach rano codziennie.
 2. Dziś czwarta niedziela adwentu. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia – dzień modlitewnego oczekiwania na przyjście Pana. Dzień rodzinnych spotkań przy wigilijnym stole. Niech to będą spotkania pełne dobroci i życzliwości wyrażone zwyczajem łamania się opłatkiem, wspólną modlitwą, czytaniem fragmentu ewangelii o Bożym Narodzeniu. Kościół zachęca w tym dniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 3. Tradycyjnie pasterka o północy, msze św. W niedzielę o 9.00 11.30 i 15.30. Natomiast w poniedziałek tradycyjne wspomnienie św. Szczepana. Msze święte o 9.00 11.30 i 15.30(poświęcenie owsa), w tym dniu wspieramy modlitwa i ofiarą nasze katolickie uczelnie.
 4. Od jutra ustawiamy dekorację bożonarodzeniową w kaplicy, natomiast we czwartek na godzinę 10.00 zapraszam ministrantów i chętnych do dekoracji choinek i szopki.
 5. Poświęcone opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii. Możemy je nabyć także oczywiście w kościele.
 6. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne.
 7. Dziękuję panu Jackowi Bryle za odśnieżanie parkingu, otoczenia kościoła i plebanii.
 8. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.
 9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: .Witold i Marianna Górscy ich sąsiadka. Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: rodziny z kolonii Damian.                                                                                                   Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia duszpasterskie 11.12.2022
10/12

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11 GRUDNIA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie liturgiczne św. Łucji dziewicy i męczennicy, w środę św. Jana od krzyża. Spowiedzi adwentowe w nadchodzącym tygodniu: poniedziałek Goleniowy, we wtorek Szczekociny, we Czwartek Kosów, w sobotę w Dzierzgowie.
 2. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00
 3. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Wszystkie nauki rekolekcyjne dostępne są na naszej stronie internetowej.
 4. Poświęcone opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii. Możemy je nabyć także oczywiście w kościele.
 5. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 6. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.
 7. Na stronie internetowej i w gablocie program pielgrzymki do Medzugorie w lipcu 2023 r. na festiwal młodych organizowanej przez Szczekociny.
 8. Dziękuję pani dyrektor i gronu pedagogicznemu szkoły za zorganizowanie udziału szkoły w rekolekcjach.
 9. Dziękuję panu Władysławowi Piaseckiemu za dorobienie kluczyka do tabernakulum.
 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: Grzyb Zofia i Anna, Bożena Całka.                                             Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: rodziny od Żyłów do Gorskich.                                                                                         

Ogłoszenia duszpasterskie 4.12.2022
03/12

 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 GRUDNIA 2022 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Mikołaja biskupa, w środę św. Ambrożego, we czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, odpust w naszej parafii msze św. o godzinie 12.00 i 16.00.
 2. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00 oprócz poniedziałku i czwartku w tym tygodniu.
 3. Przeżywamy rekolekcje adwentowe. Prowadzi je ks. dr Henryk Majkrzak z Sosnowca. Jutro spowiedź z udziałem kapłanów z dekanatu, skorzystajmy z sakramentu pokuty. Jutro wspomagamy ofiarą na tacę księży sercanów.
 4. Poświęcone opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii. Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii. Możemy je nabyć także oczywiście w kościele.
 5. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki w uroczystość odpustową 8 grudnia na mszy św. o godz. 16.00.
 6. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 7. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie  wczoraj: Gawlikowska Krystyna, Wtorek Beata i Anna, Nowak Ewa.              Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: Grzyb Anna i Całka Bożena.                                                                                                   

Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022
26/11

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 2022 ROKU

 

 1. W środę święto św.Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
 2. Rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny. Rok A w czytaniach niedzielnych. Czas adwentu ma podwójny wymiar oczekiwania na święta Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Chrystusa, ostateczne i kończące dzieje świata i Kościoła pielgrzymującego na ziemi. Uroczysta msza święta roratnia codziennie o godzinie 7.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed roratami.
 4. W sobotę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe mszą św. o godzinie 17.00. Zapraszam wszystkich parafian na ich rozpoczęcie, zwłaszcza, że zakończą się w poniedziałek.
 5. Dziś poświęcam opłatki, którymi będziemy się dzielić w gronie rodzinnym na tegorocznej wigilii.  Pan organista będzie również roznosił opłatki po domach parafii. Możemy je nabyć także oczywiście w kościele.
 6. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki w uroczystość odpustową 8 grudnia na mszy św. o godz. 16.00.
 7. W zakrystii do nabycia kalendarze misyjne, można też już zamawiać msze św. na przyszły rok.
 8. Caritas rozprowadza świece wigilijne. Przekazujemy na cel pomocy dla potrzebujących co najmniej 9 zł.
 9. Prace przeprowadzone w bieżącym roku obejmują trzy zadania: remont ambony to koszt 87 998,56 zł, w tym 60 tys dotacji MKiDN oraz 27998,56 zł wkładu własnego. Następnie Złocenie elementów ołtarza głównego: kolumn wraz z kapitelami, aniołów, ramy obrazów, glorii oraz malowanie tabernakulum to koszt 82945,20 zł, w tym 40 tys dotacji od fundacji LOTTO i 25 tys od ŚWKZwK i wkład własny 17945,20 zł oraz konserwacja techniczna szafy ołtarza głównego to koszt 20 tys zł w tym 15 tys, dotacji fundacji PGE i 5 tys wkładu własnego. Do tego doliczamy wykonanie posadzki w kaplicy. Ogółem koszt wszystkich prac to 201 tys. Zł w tym 145 tys dotacji i 56 tys wkładu własnego.
 10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie wczoraj: : Pechta Jolanta, Tokarska Katarzyna, Zbrońska Aneta, Adamus Alicja.                                                                                                 Zapraszam do posprzątania świątyni w przyszłą sobotę o 8.30 zapraszam rodziny z Damian: Gawlikowska Krystyna i Wtorek Beata.                                                                                                   Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.