Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Intencje mszalne

Intencje mszalne 1-7.05.2023
29/04

Niedziela 30/04/2023 IV Niedziela Wielkanocna

św. Piusa V, papieża; św. Józefa Benedykta Cottolengo, kapłana; bł. Marii od Wcielenia Guyard-Martin, zakonnicy; św. Gualfarda; św. Aldobranda, biskupa

9:00
+ Teofila Frejowskiego (16 r), Danutę Frejowską
11:30
+ Franciszkę Siemińską od sąsiadów syna Jerzego ze Szczepanowa
15:30
+ Rafała Kowalika z racji urodzin


Poniedziałek 01/05/2023 

św. Józefa, Rzemieślnika; św. Augusta Schoefflera, męczennika

17:00
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Ewy i Damiana w 1 r.ślubu oraz wszelkie łaski dla Tymona od rodziców
18:00
+ Stanisława Łata (29 r)


Wtorek 02/05/2023 

Wspomnienie św. Atanazego Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła; św. Zygmunta, króla i męczennika

17:00
+ Tadeusza Struzika (4 r)
18:00
+ Mariana Bugaja (5 r) od żony


Środa 03/05/2023 

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

9:00
+ Jana Kośmider od rodziny Zawłockich i Kochańskich
11:30
W intencji Ojczyzny
15:30
+ Wincentego, Felicję, Stefana Jaworskich


Czwartek 04/05/2023 

Wspomnienie św. Floriana, żołnierza i męczennika; św. Józefa Marii Rubio, kapłana

17:00
+ Jerzego Łatasia od chrześniaka Jakuba
18:00
+ Henryka Bała od syna Sławomira z żoną Elżbietą, córką Magdaleną, Kingą i Agatą wraz z rodzinami


Piątek 05/05/2023 

św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana; bł. Marii Katarzyny Troiani, dziewicy; św. Anioła, kapłana i męczennika

17:00
+ Marylę Żelezik oraz Irenę Konarską z racji imienin od rodziny Konarskich, Parzniewskich i Zawlockich
18:00
+ irenę, Władysława Stradomskich, zm. z rodziny


Sobota 06/05/2023 

święto św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego

14:00
W intencji wszystkich strażaków ochotników z terenu naszej parafii i gminy z racji święta patronalnego św. Floriana w Damianach
17:00
+ Stanisława Ziębińskiego, Stanislawa Well
18:00
+ Irenę, Mariana Konarskich od rodziny Łatów


Niedziela 07/05/2023 V Niedziela Wielkanocna

Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej; bł. Gizeli

9:00
+ Zofię, Jana Sygrelów
11:30
O Boże błogosławieństwo dla pracy na roli oraz szczęśliwe zbiory z racji poświęcenia pól w Jaronowicach
15:30
+ Kamila Chalaba od koleżanek i kolegów z klasy gimnazjalnej z Moskorzewa

Intencje mszalne 24-30.04.2023
22/04

Niedziela 23/04/2023 III Niedziela Wielkanocna

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

9:00
+ Janinę Nowak (8 r)
11:30
+ Janinę Juda, Jana, Stanisława, Janinę Juda, Marcjannę, Eugeniusza Struzik
15:30
+ Kamila Chalaba od koleżanki Agaty


Wtorek 25/04/2023 

święto św. Marka, Ewangelisty

18:00
+ Stanisława Wojewodę od rodziny sąsiadów Krzysztofików

 


Piątek 28/04/2023

św. Piotra Chanel, męczennika, misjonarza Polinezji; św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, kapłana; św. Joanny Beretta Molla; bł. Luchezjusza z Poggibonsi

18:00
+ Jerzego Parzniewskiego od żony z dziećmi

18:30
+ Stanisława Wojewodę od rodziny Trepków z Chlewskiej Woli


Sobota 29/04/2023

 święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktora Kościoła

08:00+ Piotra Grzywnowicza, Józefę Grzywnowicz, Stanisława, Mariannę Lipeckich od rodziny

11:00 + Jana, Mariannę Anczykowskich od córki z rodziną

17:30
+ Janinę Zbrońską od rodziny Rolów



Niedziela 30/04/2023 IV Niedziela Wielkanocnaśw.

Piusa V, papieża; św. Józefa Benedykta Cottolengo, kapłana; bł. Marii od Wcielenia Guyard-Martin, zakonnicy; św. Gualfarda; św. Aldobranda, biskupa

9:00
+ Teofila Frejowskiego (16 r), Danutę Frejowską
11:30
+ Franciszkę Siemińską od sąsiadów syna Jerzego ze Szczepanowa
15:30
+ Rafała Kowalika z racji urodzin

Intencje mszalne 17-23.04.2023
15/04

Niedziela 16/04/2023 II Niedziela Wielkanocna

św. Marii Bernadetty Soubirous, dziewicy i zakonnicy; św. Benedykta Józefa Labre, wyznawcy

9:00
+ Leonarda Mularczyka (11 r), Leokadię, Józefa Mularczyków, Bronisławę, Józefa Kasza
11:30
+ Mirosławę Grzyb od dzieci z rodzinami
15:30
+ Kamila Chalaba od koleżanek i kolegów siostry Iwony Kożbiał z III brygady firmy SeriX z Myszkowa


Poniedziałek 17/04/2023 

bł. Baptysty Spagnoli, kapłana; św. Katarzyny Tekakwitha

18:00
+ Jerzego Rusek od córki z rodziną


Środa 19/04/2023 

św. Leona IX, papieża; św. Ekspedyta, męczennika

18:00
+ Jerzego Łatasia od sąsiadów Wojewodów


Czwartek 20/04/2023 

św. Agnieszki z Montepulciano, dziewicy i zakonnicy

18:00
+ Stanisława Wojewodę od pracowników ING Banku Śląskiego


Piątek 21/04/2023 

św. Anzelma z Canterbury, biskupa i doktora Kościoła; św. Konrada z Parzham, zakonnika

18:00
+ Stanisława Wojewodę od Zenony Siemińskiej i rodziny Ramsow z Jadwigowa


Sobota 22/04/2023 

bł. Idziego z Asyżu, mnicha; św. Agapita I, papieża

16:00
W intencji nowochrzczonego dziecka oraz za Zuzannę Łaskawiec w 7 r. urodzin
17:30
+ Mariana, Kazimierę, Małgorzatę Napora
18:00
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Emilii w rocznicę urodzin
18:30
+ Zuzannę Grzyb (3 r) od dzieci
19:00
+ Stanisława Wojewodę od Sylwii i Mariusza Lipeckich z rodziną


Niedziela 23/04/2023 III Niedziela Wielkanocna

Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

9:00
+ Janinę Nowak (8 r)
11:30
+ Janinę Juda, Jana, Stanisława, Janinę Juda, Marcjannę, Eugeniusza Struzik
15:30
+ Kamila Chalaba od koleżanki Agaty
 

Intencje mszalne 11-16.04.2023
08/04

Czwartek 13/04/2023 

św. Marcina I, papieża i męczennika

18:00
+ Otolię, Krystynę Adamus, zm. z rodziny Adamusów i Grzybów
18:30
+ Jerzego Rusek


Piątek 14/04/2023 

św. Waleriana, męczennika

18:00
+ Apolonię, Władysława, Tadeusza Skrzypiec


Sobota 15/04/2023 

św. Anastazji i Bazylissy, męczennic

17:00
+ Mieczysława Szczechla (22 r), Karola, Antoninę, Alicję, Stefana Szczechlów, Stanisławę, Wladysława Zielińskich od rodziny z Jadwigowa
17:30
+ Marię, Stanisława Suligów, Otolię, Bartlomieja Stolarskich od wnuczka z rodziną
18:00
+ Janinę, Jana, Stanisława Urbańskich
18:30
+ Mariana Siemińskiego, Ewę, Stefana, Stanisława Cieślińskich, Adelę, Jana, Stanislawa, Krystynę Siemińskich, Helenę, Andrzeja Glińskich


Niedziela 16/04/2023 II Niedziela Wielkanocna

św. Marii Bernadetty Soubirous, dziewicy i zakonnicy; św. Benedykta Józefa Labre, wyznawcy

9:00
+ LeonardaMularczyka (11 r), Leokadię, Józefa Mularczyków, Bronisławę, Józefa Kasza
11:30
+ Mirosławę Grzyb od dzieci z rodzinami
15:30
+ Kamila Chalaba od koleżanek i kolegów siostry Iwony Kożbiał z III brygady firmy SeriX z Myszkowa
 

Intencje mszalne 3-10.04.2023
01/04

Niedziela 02/04/2023 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

św. Franciszka z Paoli, pustelnika

9:00
+ + Ryszarda Huptysia z okazji imienin od synów z rodzinami
11:30
+ Stanisławę, Stanisława Śmiechowskich, Mariannę, Marcina Ostrowskich, Genowefę Bernacik
15.30
+ Zofię, Stanisława Walczyk, Stanisława, Irenę Drzazgów, zmarłych z rodziny Walczyków i Drzazgów


Poniedziałek 03/04/2023 

św. Ryszarda de Wyche, biskupa

18:00
+ Jerzego Łatasia od dyrekcji, nauczycieli i pracowników ZPO w Chlewicach


Wtorek 04/04/2023 

św. Izydora z Sewilli, biskupa i doktora Kościoła

18:00
+ Weronikę, Stanislawa, Tomasza, Adama Jarmuda


Środa 05/04/2023 

św. Wincentego Ferreriusza, kapłana; bł. Julianny z Mont Cornillon, pustelnicy; św. Marii Krescencji Höss, dziewicy; św. Katarzyny Thomas, dziewicy

18:00
+ Jerzego Łatasia od właścieli i pracowników firmy Tara


Czwartek 06/04/2023 

św. Wilhelma z Paryża, opata; św. Prudencjusza, biskupa

Wielki czwartek

18:00
+ Krystiana Antoszewskiego (1 r), Władysławę Antoszewską (10 r)


Sobota 08/04/2023 

św. Dionizego, biskupa i męczennika

Wielka sobota

19:00
+ Jerzego Łatasia od żony od dzieci z racji urodzin


Niedziela 09/04/2023 Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego

św. Gaucheriusza, kapłana; św. Marii, żony Kleofasa

Wielkanoc

6:00
Za parafian
9:00
Wolna intencja
11:30
+ Władysławę, Piotra Wiekiera, Jacka Wiekiera, Marka Kuzia
12:30
W intencji nowoochrzczonego dziecka i rodziny (Szymon Gaim)
15:30
+ Stefana, Józefa, Henryka, Antoniego, Teofię Gola, zm. z rodziny Golów


Poniedziałek 10/04/2023 

św. Fulberta, biskupa

Poniedziałek wielkanocny

9:00
+ Władysława Głąb (30 r), Zofię Głąb
11:30
+ Mariannę Łata (27 r), Jana Czesława Łata od rodziny Gasińskich
15:30
+ Kazimierza, Leokadię, Ryszarda Uramowskich

Intencje mszalne 27.03-2.04.2023
25/03

Niedziela 26/03/2023 V Niedziela Wielkiego Postu

św. Dobrego Łotra (Dyzmy); bł. Tomasza z Costacciaro; św. Ludgera, biskupa; św. Brauliona, biskupa

9:00
+ Stanisława Wiekierę (4 r) od rodziny
11:30
+ Bożenę Ćwiklińską z racji urodzin
15:30
+ Kazimierza, Marię Bryła oraz Zofię, Juliana Nocuń od rodziny


Poniedziałek 27/03/2023 

św. Ernesta, opata i męczennika; św. Ruperta, biskupa

18:00
+ Jerzego Łatasia od uczestników pogrzebu


Wtorek 28/03/2023 

bł. Joanny Marii de Maille; św. Guntrama, króla

18:00
+ Bogdana Dors od rodziny Grzybów i Tomczyków


Środa 29/03/2023 

św. Wilhelma Temperiusza, biskupa; św. Stefana IX, papieża; św. Bertolda, kapłana

18:00
+ Stanisława Wojewoda od rodzin: Wiekiera, Trela, Gąsiorowska, Walczyk, Gruca Henryk


Piątek 31/03/2023 

św. Beniamina, diakona i męczennika; św. Balbiny, dziewicy i męczennicy

18:00
+ Henryka Bała od Anny Prukop i Oli Kołodziej


Sobota 01/04/2023 

św. Noniusza Alwareza Pereira, zakonnika; św. Hugo, biskupa

17:30
+ Lidię Struzik (r)
18:00
+ Jozefa, Mirosławę, Renatę Kurek, Jana, Annę, Marię Kurek, Natalię Bożkiewicz, Mariana Bugdała
18:30
+ Kamila Chalaba od właściela i pracowników firmy Tamax
19:00
+ Tomasza, Waldemara Zając od kuzynów


Niedziela 02/04/2023 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

św. Franciszka z Paoli, pustelnika

9:00
+ + Ryszarda Huptysia z okazji imienin od synów z rodzinami
11:30
+ Stanisławę, Stanisława Śmiechowskich, Mariannę, Marcina Ostrowskich, Genowefę Bernacik
15.30
+ Zofię, Stanisława Walczyk, Stanisława, Irenę Drzazgów, zmarłych z rodziny Walczyków i Drzazgów

Intencje mszalne 20-26.03.2023
18/03

Niedziela 19/03/2023 IV Niedziela Wielkiego Postu

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny; bł. Marcelego Callo, męczennika

9:00
+ Bousławę Huptyś (4 r) od synów z rodzinami
11:30
+ Stanisława Gasińskiego (23 r), zm. z rodziny Gasińskich od rodziny Gasińskich
15:30
+ Kamila Chalaba od sąsiadów: Kucharz, Uramowscy, Szumiał, Bugaj, Trela, Krzywda, Franasik, Gola


Poniedziałek 20/03/2023 

św. Maurycego Csak, męczennika; św. Aleksandry, męczennicy; św. Herberta, pustelnika; św. Wolframa, biskupa

17:00
+ Stanisława Wojewodę od uczestników pogrzebu


Wtorek 21/03/2023 

św. Benedykta od Bożej Opatrzności Cambiagio Frassinello; św. Mikołaja z Flue, pustelnika

17:00
+ Annę Markowską od syna Piotra z żoną Anną i dziećmi


Środa 22/03/2023 

św. Zachariasza, papieża

17:00
+ Kamila Chalaba od rodziny Chalabów


Czwartek 23/03/2023 

św. Turybiusza z Mongrovejo, biskupa, Apostoła Ameryki Południowej; św. Józefa Orioli, kapłana; bł. Metodego Dominika Trćka, kapłana i męczennika; św. Rafki, dziewicy

17:00
+ Kamila Chalaba od rodziny Koźbiał i Haberka


Piątek 24/03/2023 

św. Katarzyny Szwedzkiej, zakonnicy

17:00
+ Wacława Kuleta (6 r) od żony z dziećmi

Sobota 25/03/2023 

św. Prokopa, kapłana; bł. Jozafaty Michaliny Hordaszewskiej, dziewicy

17:00
+ Zofię Woźniak od brata Tadeusza z rodziną
17:30
+ Genowefę Lech (22 r)
18:00
+ Józefę Lipecką od sąsiadki


Niedziela 26/03/2023 V Niedziela Wielkiego Postu

św. Dobrego Łotra (Dyzmy); bł. Tomasza z Costacciaro; św. Ludgera, biskupa; św. Brauliona, biskupa

9:00
+ Stanisława Wiekierę (4 r) od rodziny
11:30
+ Bożenę Ćwiklińską z racji urodzin
15:30
+ Kazimierza, Marię Bryła oraz Zofię, Juliana Nocuń od rodziny

Intencje mszalne 13-19.03.2023
11/03

Niedziela 12/03/2023 III Niedziela Wielkiego Postu

św. Alojzego Orione, kapłana; św. Maksymiliana, męczennika

9:00
+ Helenę, Tadeusza Rams
+ Bogumiłę Kraska (2r)
11:30
Za parafian
15:30
+ Franciszkę Siemińską od sąsiadów syna Jerzego ze Szczepanowa
+ Krystynę Siemińską (3 r), Adelę, Mariana Siemińskich, Józefa Rams.


Poniedziałek 13/03/2023 

św. Krystyny, męczennicy; św. Patrycji z Nikomedii, męczennicy; św. Nicefora, biskupa

8:00
Za parafian
11:30
+ Janinę Zbrońską od rodziny Suligów
17:00
+ Bożenę Wachowicz i Krystynę zam. Jan Ziębiński


Wtorek 14/03/2023 

św. Matyldy

8:00
+ Rafała Kowalik
11:30
Za parafian
16:00
+ Henryka Bała od Moniki i Bogdana Kaszuba


Środa 15/03/2023 

św. Klemensa Marii Hofbauera, kapłana; św. Ludwiki de Marillac, zakonnicy; bł. Artemidesa Zatti, zakonnika

17:00
+ Kamila Chalaba od rodziców


Czwartek 16/03/2023 

św. Gabriela Lalemant, zakonnika i męczennika; św. Renata Goupil, kapłana i męczennika

17:00
+ Henryka Bała od koleżanki i kolegów z koła łowieckiego SŁonka


Piątek 17/03/2023 św. Patryka, biskupa; św. Gertrudy

17:00
+ Henryka Bała od Jacka Żelezika z rodziną


Sobota 18/03/2023 

św. Cyryla Jerozolimskiego, biskupa i doktora Kościoła; św. Edwarda, męczennika

16:30
+ Franciszkę, Józefa Drzazga (r)
17:00
+ Antoninę Siemińską (3 r)
17:30
+ Augustyna Tokarskiego od żony z rodziną
18:00
+ Mariannę (15 r)


Niedziela 19/03/2023 IV Niedziela Wielkiego Postu

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny; bł. Marcelego Callo, męczennika

9:00
+ Bousławę Huptyś (4 r) od synów z rodzinami
11:30
+ Stanisława Gasińskiego (23 r), zm. z rodziny Gasińskich od rodziny Gasińskich
15:30
+ Kamila Chalaba od sąsiadów: Kucharz, Uramowscy, Szumiał, Bugaj, Trela, Krzywda, Franasik, Gola

Intencje mszalne 6-12.03.2023
04/03

Niedziela 05/03/2023 II Niedziela Wielkiego Postu

św. Jana Józefa od Krzyża, zakonnika; św. Wirgiliusza z Arles, biskupa

9:00
+ Józefa, Józefę, Jana Tokarskiego, Mariannę, Stanisława Waneckich, Helenę Drzazga
11:30
+ Józefa Sobczyk (19 r), Zbigniewa Sobczyka, zm. z rodziny Sobczykow i Trelów od żony z rodziny
15:30
+ Mariana Włodarza, zm. z rodziny Włodarzów od żony z rodziną


Poniedziałek 06/03/2023 

św. Róży z Viterbo, dziewicy i zakonnicy; św. Olegariusza, biskupa

17:00
+ Stanisława Wojewodę od sąsiadów: Baniaków, Kiwiorskich, Walczyków, Jaworskich, Fijałkowscy i Siekanków


Wtorek 07/03/2023 

Wspomnienie św. męczennic Perpetui i Felicyty

17:00
+ Kamila Chalaba od rodziny Słoków i Węgrzynowiczów


Środa 08/03/2023 

św. Beaty, dziewicy i męczennicy; św. Jana Bożego; św. Stefana z Obazine, opata

17:00
+ Kamila Chalaba od koleżanek i kolegów z kasy z Chlewic


Czwartek 09/03/2023 

św. Franciszki Rzymianki; św. Dominika Savio

17:00
+ Kamila Chalaba od chrzestnego


Piątek 10/03/2023 

św. Czterdziestu Męczenników z Sebasty; św. Symplicjusza I, papieża; św. Makarego, biskupa

17:00
+ Henryka Bała od właścicieli i pracowników firmy Omega ze Szczekocin
 
Sobota 11/03/2023 

św. Konstantyna, kapłana; św. Sofroniusza, biskupa

17:00
+ Antoniego Konarskiego (4 r)
17:30
+ Zmarłych z rodziny Grzybów, Kawków oraz Magdalenę Górską od rodziny


Niedziela 12/03/2023 III Niedziela Wielkiego Postu

św. Alojzego Orione, kapłana; św. Maksymiliana, męczennika

9:00
+ Helenę, Tadeusza Rams
+ Bogumiłę Kraska (2r)
11:30
Za parafian
15:00
+ Franciszkę Siemińską od sąsiadów syna Jerzego ze Szczepanowa
+ Krystynę Siemińską (3 r), Adelę, Mariana Siemińskich, Józefa Rams.

Intencje mszalne 27.02-4.03.2023
25/02

Niedziela 26/02/2023 I Niedziela Wielkiego Postu

św. Aleksandra, biskupa; św. Pauli Montal, dziewicy

9:00
+ Zbigniewa Karnia (10 r), Ryszarda Karnia, zm. z rodziny Karniów, Włodarzów i Cichoniów od Stanisławy Karnia.
11:30
+ Zofię Grzywnowicz (2 r), zm. z rodziny Jaworskich i Grzywnowiczów od rodziny
15:30
+ Henryka Bała od zespołu 'Moskorzewianie'


Wtorek 28/02/2023 

św. Hilarego I, papieża

17:00
+ Stanisława Wojewodę od sąsiadów: Parzniewska, Gruca, Krzysztofik, Ożarowscy, Wójcik, Soboń


Środa 01/03/2023 

św. Albina, biskupa; św. Feliksa III, papieża

17:00
+ Kamila Chalaba od rodziców


Czwartek 02/03/2023 

św. Agnieszki z Pragi; bł. Karola, męczennika

17:00
+ Kamila Chalaba od siostry Iwony z Mariuszem


Piątek 03/03/2023 

św. Kunegundy, zakonnicy; św. Marii Katarzyny Drexel, dziewicy

17:00
+ Henryka Bała od przyjaciół syna Pawła


Sobota 04/03/2023 

święto św. Kazimierza Królewicza; bł. Jana Antoniego Farinay biskupa

16:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Aleksandry w 18 r. urodzin
17:00
+ Henryka Bała od chrześnika Krzysztofa z Chlewic
17:30
+ Mariannę Dąbrowską, Aleksandra Kudła
18:00
+ Edmunda,, Zdzisława, Anielę, Antoniego Krzosów


Niedziela 05/03/2023 II Niedziela Wielkiego Postu

św. Jana Józefa od Krzyża, zakonnika; św. Wirgiliusza z Arles, biskupa

9:00
+ Józefa, Józefę, Jana Tokarskiego, Mariannę, Stanisława Waneckich, Helenę Drzazga
11:30
+ Józefa Sobczyk (19 r), Zbigniewa Sobczyka, zm. z rodziny Sobczykow i Trelów od żony z rodziny
15:30
+ Mariana Włodarza, zm. z rodziny Włodarzów od żony z rodziną

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.