Intencje mszalne
Intencje mszalne 27.12-1.01.202423/12
Środa 27/12/2023
święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
16:00
+ Jana, Zofię Żubrowskich
Czwartek 28/12/2023
święto św. Młodzianków, męczenników
16:00
Za parafian
Piątek 29/12/2023
św. Tomasza Becketa-Biskupa i Męczennika
16:00
+ Kazimierę Chalaba od sąsiadów: Wiatr, Kucharz, Uramowscy, Szumiał, Janecka, Skrzypiec
16.30
+ Feliksa, Krystynę Kordaszewskich
Sobota 30/12/2023
św. Egwina, biskupa
12:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Pawła Dudka w 18 rocznicę urodzin od rodziców z rodziną
16:00
+ Mariana Zbroińskiego od siostrzenicy Teresy Wachowicz z rodziną.
16:30
+ Zdzisławę Miraś od Jerzego, Karola, Ryszarda Kułaga, Barbary Zasuń, Jadwigi Lech i Andrzeja Krzywdy
Niedziela 31/12/2023 II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
św. Katarzyny Laboure, dziewicy i zakonnicy; św. Sylwestera I, papieża
9:00
+ Kazimierę Chalaba od sąsiadów: Ligenza, Biegański, Capek, Małas, Sadowska, Krzosa, Paluch
11:30
+ Irenę, Mariana Konarskich (r)
15:30
Mariana Zbroińskiego od rodziny Pajdów i Bakalarzy
Poniedziałek 01/01/2024 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
9:00
+ Zdzisławę Miraś od siostry
11:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kaliny w pierwszą rocznicę urodzin od dziadków
15:30
+ Zmarłych z rodziny Pieców i Machalskich
Intencje mszalne 18-24.12.202316/12
Niedziela 17/12/2023 III Niedziela Adwentu
św. Łazarza, biskupa; św. Jana z Mathy, kapłana; św. Józefa Manyanet y Vives, kapłana
9:00
+ Piotra Ligenza
11:30
+ Boguslawę Huptys z okazji imienin od synów z rodzinami
15:00
+ Juliana (34 r) od rodziny
Poniedziałek 18/12/2023
św. Auksencjusza, biskupa; św. męczenników Pawła Mi, Piotra Doung-Lac i Piotra Truat
7:00
+ Annę, Stanisława, Leokadię, Władysława Kowalik
Wtorek 19/12/2023
św. Anastazego I, papieża; bł. Urbana V, papieża
7:00
+ Mariannę, Bogusława Mucha od dzieci z rodzinami
Środa 20/12/2023
św. Makarego i Eugeniusza, kapłanów; św. Dominika z Silos, opata
7:00
+ Antoninę Czachurską od uczestników pogrzebu
Czwartek 21/12/2023
św. Piotra Kanizjusza, kapłana i doktora Kościoła; bł. Piotra Friedhofen, zakonnika
7:00
+ Michała, Józefę, Stanisława Orzeł
Piątek 22/12/2023
św. Franciszki Ksawery Cabrini, dziewicy i zakonnicy
7:00
+ Zdzisławę Miraś od uczestników pogrzebu
Sobota 23/12/2023
św. Serwulusa; św. Marii Małgorzaty d'Youville
7:00
+ Kazimierę Chalaba od córki Iwony z Mariuszem
16:00
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stanisława i Grażyny w rocznicę urodzin
Niedziela 24/12/2023 IV Niedziela Adwentu
Adama i Ewy; Wigilia Bożego Narodzenia
9:00
+ Wiesławę Grabek od rodziny Machalskich
11:30
+ Salomeę, Jana Nowaków, Danielę Bolesława Bryła
Poniedziałek 25/12/2023
Boże Narodzenie; św. Anastazji; św. Piotra Nolasco, kapłana
00:00
Za parafian
9:00
+ Zdzisławę Miraś od Marii Franasik z mężem i córką Iloną
11:30
+ Jana Palucha (15 r)
15:30
+ Piotra Gola od braci
Wtorek 26/12/2023
święto św. Szczepana, diakona i pierwszego męczennika
9:00
+ Zofię Głąb (5 r), Zdzisławę Miraś
11:30
+ Irenę, Mariana Konarskich (2 r)
15:30
+ Czesława Parzniewskiego (11 r) od córek Anny, Darii i Teresy
Intencje mszalne 11-17.12.202309/12
Niedziela 10/12/2023 II Niedziela Adwentu
św. Grzegorza III, papieża; Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej
9:00
+ Zdzisława Pilniaka (5 r), Zenobię, Władysława Pilniak
+ Zdzisławę Teper od wójta i Rady Gminy Moskorzew
11:30
+ Zmarłych z rodziny Bugajój, Putów i Wachów
+ Janinę Podczasiak od Ani Cybulskiej z rodziną
15:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Barbary Cieśla w 80 rocznicę urodzin od dzieci
+ Anetę, Helenę, zmarłych z rodziny Żubrowskich od Hani
Poniedziałek 11/12/2023
św. Damazego I, papieża; bł. Dawida, mnicha; św. Marii Maravillas od Jezusa, dziewicy; św. Wicelina, biskupa
8:30
+ Kaziemierę Chalaba od syna Grzegorza i Grażyny
11:30
Za parafian
16:00
+ Mariana Zbroińskiego od córki Justyny z mężem i dziećmi
Wtorek 12/12/2023
Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe; św. Finiana, opata; bł. Hartmanna, biskupa
7:00
+ Zdzisławy Miraś od sąsiadów Capek i Małas
Środa 13/12/2023
Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennica; św. Odylii (Otylii), opatki
7:00
+ Kazimierę Chalaba od rodziny Koźbiałow i Haberków
Czwartek 14/12/2023
Wspomnienie św. Jana Od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła; św. Wenancjusza Fortunata, biskupa
7:00
+ Antoninę Czachurską od siostrzenicy Anny Jabłońskiej z rodziną
Piątek 15/12/2023
bł. Jana Karola Steeb, kapłana; św. Marii Crocifissa, dziewicy
7:00
+ Kazimierę Chalaba od męża Mieczysława
Sobota 16/12/2023
św. Adelajdy, cesarzowej; bł. Marii od Aniołów, dziewicy; bł. Sebastiana Maggi, kapłana
7:00
+ Ks Janusza Breszkę
Niedziela 17/12/2023 III Niedziela Adwentu
św. Łazarza, biskupa; św. Jana z Mathy, kapłana; św. Józefa Manyanet y Vives, kapłana
9:00
+ Piotra Ligenza
11:30
+ Bogusławę Huptyś z okazji imienin od synów z rodzinami
15:00
+ Juliana (34 r) od rodziny
Intencje mszalne 4-10.12.202302/12
Niedziela 03/12/2023 I Niedziela Adwentu
Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
9:00
+ Janinę Podczasiak od chrześnicy Marysi z rodziną
11:30
+ Henryka Bała od syna Pawła z rodziną
15:30
W intencji człownków żywego różańca
Poniedziałek 04/12/2023
św. Barbary, dziewicy i męczennicy; św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła; bł. Archanioła Canetoli, kapłana; bł. Piotra ze Sieny, tercjarza; bł. Adolfa Kolpinga, kapłana; św. Jana Calabri, kapłana
7:00
+ Wiesławę Grabek od rodziny Zbrońskich
Wtorek 05/12/2023
św. Saby Jerozolimskiego, kapłana; bł. Filipa Rinaldi, kapłana; bł. Narcyza Putz, kapłana i męczennika
7:00
+ Bożenę Krzywda z racji imienin
Środa 06/12/2023
św. Mikołaja, biskupa
7:00
+ Kamila Chalaba (1 r) odbraa Grzegorza
Czwartek 07/12/2023
Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; św. Marii Józefy Rossello, dziewicy
7:00
+ Mariana Zbroińskiego od uczestników pogrzebu
Piątek 08/12/2023
Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny; św. Romaryka, opata
9:00
+ Lidię Stanek od brata Bogdana z rodziną
12:00
Za parafian
16:00
+ Mariana Zroińskiego od synów Jacka i Grzegorza
Sobota 09/12/2023
św. Leokadii, dziewicy i męczennicy; św. Juana Diego; św. Piotra Fourier, kapłana
17:00
+ Stanisława (26 r), Krystynę, Jana, Adelę, Mariana Siemińskich, Józefa Rams
Niedziela 10/12/2023 II Niedziela Adwentu
św. Grzegorza III, papieża; Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej
9:00
+ Zdzisława Pilniaka (5 r), Zenobię, Władysława Pilniak
+ Zdzisławę Teper od wójta i Rady Gminy Moskorzew
11:30
+ Zmarłych z rodziny Bugajój, Putów i Wachów
+ Janinę Podczasiak od Ani Cybulskiej z rodziną
15:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Barbary Cieśla w 80 rocznicę urodzin od dzieci
+ Anetę, Helenę, zmarłych z rodziny Żubrowskich od Hani
Intencje mszalne 27.11-4.12.202325/11
Niedziela 26/11/2023 XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata
św. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana; św. Sylwestera Gozzolini, opata; św. Jana Berchmans, zakonnika; bł. Poncjusza, opata; św. Konrada z Konstancji, biskupa; bł. Jakuba Alberione, kapłana
9:00
+ Mariana Zbroińskiego od sąsiadów: Rak, Wójcik, Siekanka, Tomczyk, Pakuła, Kamyk, Jedrzejewskich
11:30
+ Lidię Stanek od Jadwigi Sobczyk, Janiny Serwatka i mamy Daniela
15:30
+ Janinę Kończyk (5 r)
Czwartek 30/11/2023
święto św. Andrzeja, apostoła
16:00
+ Mariana Zbroińskiego od rodziny Jędrzejczyków
Piątek 01/12/2023
św. męczenników jezuickich Edmunda Campion, kapłana i Towarzyszy; św. Eligiusza, biskupa
16:00
+ Mariana Zbroińskiego od sąsiadów: Dziopa i Wójcik
Sobota 02/12/2023
bł. Rafała Chylińskiego, kapłana; bł. Jana Rusbroch, kapłana; bł. Karola de Foucauld, kapłana; św. Blanki Kastylijskiej; bł. Marii Anieli Astorch, dziewicy
16:00
+ Feliksę, Franciszka Gwara, Mirosławę Tomczyk, Jana, Annę, Mieczysława Czajkowskich od Janiny Czajkowskiej
16:30
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Konrada w 18 rocznicę urodzin
Niedziela 03/12/2023 I Niedziela Adwentu
Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana
9:00
+ Janinę Podczasiak od chrześnicy Marysi z rodziną
11:30
+ Henryka Bała od syna Pawła z rodziną
15:30
W intencji człownków żywego różańca
Intencje mszalne 20-26.11.202318/11
Niedziela 19/11/2023 XXXIII Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Salomei, dziewicy; św. Mechtyldy z Hackeborn, dziewicy
9:00
+ Stefana Parzniewskiego od rodziny Zająców i Kardasów
11:30
+ Katarzynę Walczyk (3 r) od rodziny
15:30
+ Jana, Franciszkę Siemińskich, Józefa Drzazga od rodziny Siemińskich
Czwartek 23/11/2023
św. Klemensa I, papieża i męczennika; św. Kolumbana, opata; bł. Michała Augustyna Pro, kapłana i męczennika
17:00
W intencji pana organisty i chórzystów z racji święta patronki świętej Cecylii
Piątek 24/11/2023
św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana, i Towarzyszy; św. Protazego, biskupa; św. dziewic i męczennic Flory i Marii z Kordoby; bł. Marii Anny Sala, dziewicy
12:30
+ Antoninę Czachurska z domu Muszyńska (pog)
16:00
+ Lidię Stanek od mamy
Sobota 25/11/2023
bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewicy; św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy; bł. małżonków Alojzego i Marii Quattrocchi; bł. Elżbiety Dobrej, dziewicy
16:00
+ Stanisława Szymańskiego (3 r) od wnuczki Ani z rodziną
16:30
Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Małgosi w rocznicę urodzin oraz za Antosia i Łukasza od dziadków
17:00
+ Michała Koprowskiego (2 r) od córki Aleksandry z mamą
Niedziela 26/11/2023 XXXIV Niedziela Zwykła
- Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświataśw. Leonarda z Porto Maurizio, kapłana; św. Sylwestera Gozzolini, opata; św. Jana Berchmans, zakonnika; bł. Poncjusza, opata; św. Konrada z Konstancji, biskupa; bł. Jakuba Alberione, kapłana
9:00
+ Mariana Zbroińskiego od sąsiadów: Rak, Wójcik, Siekanka, Tomczyk, Pakuła, Kamyk, Jędrzejewskich
11:30
+ Lidię Stanek od Jadwigi Sobczyk, Janiny Serwatka i mamy Daniela
15:30
+ Janinę Kończyk (5 r)
Intencje mszalne 13-19.11.202310/11
Niedziela 12/11/2023 XXXII Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika; św. Teodora Studyta, opata
9:00
+ Zdzisława Rogalę od rodziny Golów
11:30
Za parafian
15:30
+ Stanisława Rasińskiego
Sobota 18/11/2023
Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; św. Odo z Cluny, opata
16:00
+ Andrzeja Gawriołek od rodziny Błaszczyków i Piotrowskich
Niedziela 19/11/2023 XXXIII Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Salomei, dziewicy; św. Mechtyldy z Hackeborn, dziewicy
9:00
+ Stefana Parzniewskiego od rodziny Zająców i Kardasów
11:30
+ Katarzynę Walczyk (3 r) od rodziny
15:30
+ Jana, Franciszkę Siemińskich, Józefa Drzazga od rodziny Siemińskich
Intencje mszalne 6-12.11.202304/11
Niedziela 05/11/2023 XXXI Niedziela Zwykła
św. Geralda, biskupa; św. Elżbiety i Zachariasza, rodziców św. Jana Chrzciciela; bł. Franciszki Amboise, zakonnicy
9:00
+ Rafała Kowalika
+ Irenę Suliga (r) od syna z rodziną
11:30
+ Elżbietę, Krzysztofa Grochowina od syna
+ Stanisława Chmielińskiego (9 r)
15:30
W intencji członków kół różańcowych
+ Elżbietę, Krzysztofa Grochowina od córki z rodziną
Poniedziałek 06/11/2023
bł. Józefy Naval Girbes, dziewicy; św. Kalinika, męczennika; bł. Krystyny; bł. męczenników japońskich Alfonsa Navarrete, kapłana i Towarzyszy; św. Leonarda z Limoges, pustelnika
16:00
+ Rafała Kowalika
Wtorek 07/11/2023
św. Willibrorda, biskupa; bł. Łucji a Septifonte, dziewicy; bł. Heleny Enselmini, dziewicy; bł. Franciszka od Jezusa, Marii, Józefa, Palau y Quer, kapłana; św. zakonników Izraela, Waltera i Teobalda; św. Engelberta, biskupa i męczennika
16:00
+ Rafała Kowalika
Piątek 10/11/2023
Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; św. Andrzeja Avellino, kapłana
16:00
+ Andrzeja Gawriołek od uczestników pogrzebu
16:30
+ Jana Szumiał (17 r)
Sobota 11/11/2023
Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Św. Niepodległości; św. Jana Jałmużnika, biskupa; bł. Alicji Kotowskiej, dziewicy i męczennicy; św. Wiktorii, dziewicy i męczennicy
9:00
+ Stanisława, Juliannę, Stanisława Bilnickich, Mariannę Nowak
11:00
Za Ojczyznę
16:00
+ Franciszka Kończyka (17 r), Stanisława, Rozalię, Felicję, Antoniego Kończyk od rodziny
Niedziela 12/11/2023 XXXII Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika; św. Teodora Studyta, opata
9:00
+ Zdzisława Rogalę od rodziny Golów
11:30
Za parafian
15:30
+ Stanisława Rasińskiego
Intencje mszalne 30.10-5.11.202328/10
Niedziela 29/10/2023 XXX Niedziela Zwykła
św. Felicjana, męczennika; bł. Michała Rua, kapłana
9:00
+ Mirosława, Józefa Miraś
11:30
+ Franciszka, Jana Korytowskich, Józefę, Kazimierza, Ryszarda Karniów od rodziny Włodarzów
15:30
+ Rafała Kowalika
Poniedziałek 30/10/2023
bł. Benwenuty Bojani; bł. Dominika Collins, zakonnika i męczennika
15:30
+ Rafała Kowalika
16:30
+ Bolesława Kanar od sąsiadów córki: Siemiński, Bugaj, Marzec, Kosiorkiewicz, Szumiał, Małas, Sadowska
Wtorek 31/10/2023
św. Alfonsa Rodriguez, zakonnika; bł. Anioła z Acri, kapłana; św. Wolfganga, biskupa
15:30
+ Rafała Kowalika
16:30
+ Apolonię Próben, Kazimierza, Zdzisława Próben
Środa 01/11/2023
Uroczystość Wszystkich Świętych
9:00
+ Juliannę, Wawrzyńca Gruców
12:00
Za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu parafialnym
13:30
+ Rafała Kowalika
Czwartek 02/11/2023
Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych; św. Malachiasza, biskupa
9:00
+ Rafała Kowalika
12:00
+ Mariannę, Stanisława, Szymona, Teresę Ziębińskich
16:00
+ Danutę, Jana Grzyb, Józefę, Jana, Tadeusza Pustuł
Piątek 03/11/2023
św. Huberta, biskupa; bł. Ruperta Mayera, kapłana; św. Marcina de Porres, zakonnika
16:00
+ Rafała Kowalika
Sobota 04/11/2023
Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
8.00
Za zmarłych członków koła myśliwskiego ' SŁONKA' oraz wszelkie łaski dla wszystkich myąliwych tego koła oraz ich rodzin
16:00
O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kacpra i Marcela Zbrońskich w 18 rocznicę urodzin
16:30
+ Bolesława Kanar od rodziny Grzybów i Siemińskich
17.00
+ Rafała Kowalika
Niedziela 05/11/2023 XXXI Niedziela Zwykła
św. Geralda, biskupa; św. Elżbiety i Zachariasza, rodziców św. Jana Chrzciciela; bł. Franciszki Amboise, zakonnicy
9:00
+ Rafała Kowalika
+ Irenę Suliga (r) od syna z rodziną
11:30
+ Elżbietę, Krzysztofa Grochowina od syna
+ Stanisława Chmielińskiego (9 r)
15:30
W intencji członków kół różańcowych
+ Elżbietę, Krzysztofa Grochowina od córki z rodziną
Intencje mszalne 23-29.10.202321/10
Niedziela 22/10/2023 XXIX Niedziela Zwykła
Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża; św. Donata, biskupa; bł. Tymoteusza Giaccardo, kapłana; św. Salome, uczennicy Pańskiej
9:00
+ Franciszkę Siemińską (1 r), Jana, Michała, Zofię, Różę Siemińskich, Antoninę, Edwarda Bednarskich od rodziny Siemińskich
11:30
+ Mariannę, Jana Miedziaków, zm. z rodziny Boryniów i Miedziaków
15:30
+ Sławomira Asman
16:30
+ Rafała Kowalika
Poniedziałek 23/10/2023
św. Jana Kapistrana, kapłana; św. Józefa Bilczewskiego, biskupa; św. Seweryna Boecjusza
17:00
+ Rafała Kowalika
Wtorek 24/10/2023
św. Antoniego Marii Claret, biskupa; bł. Jana Wojciecha Balickiego, kapłana; bł. Kontarda Ferrini; bł. Józefiny Leroux, dziewicy i męczennicy; św. Alojzego Guanella, kapłana
17:00
+ Rafała Kowalika
Środa 25/10/2023
św. męczenników Chryzanta i Darii; św. Bernarda Calvo, biskupa
17:00
+ Rafała Kowalika
Czwartek 26/10/2023
św. męczenników Lucjana i Marcjana; bł. Bonawentury z Potenzy, kapłana; bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy; św. Fulcjusza z Pawii, biskupa; św. Dymitra z Salonik, męczennika
17:00
+ Rafała Kowalika
Piątek 27/10/2023
św. męczenników Sabiny, Wincentego i Chrestyny; św. Frumencjusza, biskupa
17:00
+ Rafała Kowalika
Sobota 28/10/2023
święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
16:00
+ Rafała Kowalika
17:00
+ Tadeusza Steckiego
Niedziela 29/10/2023 XXX Niedziela Zwykła
św. Felicjana, męczennika; bł. Michała Rua, kapłana
9:00
+ Mirosława, Józefa Miraś
11:30
+ Franciszka, Jana Korytowskich, Józefę, Kazimierza, Ryszarda Karniów od rodziny Włodarzów
15:30
+ Rafała Kowalika