Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 29.03.2020 r.
28/03

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 MARCA 2020 ROKU
1. W przyszłą niedzielę palmową rozpoczynamy obchody wielkiego tygodnia. Na wszystkich mszach świętych czytanie męki pańskiej. Nie będzie procesji z palmami i drogi krzyżowej ulicami Chlewic.
2. Ciemnica będzie przygotowana tak jak w ubiegłym roku na bocznym ołtarzu św. Michała Archanioła, natomiast symboliczny grób na ołtarzu Ukrzyżowania.
3. Modlitwa poświęcenia pokarmów dostępna na stronie internetowej parafii.
4. Można nabyć baranki wielkanocne aby wesprzeć tradycyjną akcję Caritas.
5. W związku z ogłoszonym przez władze państwowe stanem epidemii w kraju oraz zarządzeniami Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. biskupa ordynariusza kieleckiego obowiązuje dyspensa od udziału we mszy św. Do odwołania. Starajmy się zachować środki ostrożności biorąc udział w liturgii. W kościele nie może przebywać więcej niż 5 osób, nie całujemy krzyża ani stuły, znak pokoju przekazujemy przez ukłon, komunię świętą możemy przyjmować na rękę.
6. Dekret ks. biskupa ordynariusza o pierwszej komunii świętej
7. Msze święte w dni powszednie o godz. 18.00.
8. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 17.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie.
9. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
10. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny.
11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Marzec Monika i Sylwia, Wrona Katarzyna, Czajkowska Renata, Łata Barbara. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Chuptyś Grażyna, Zynek Barbara, Kosowska Monika.
12. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia parafialne 22.03.2020 r.
21/03

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 MARCA 2020 ROKU
1. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
2. W związku z ogłoszonym przez władze państwowe stanem epidemii w kraju oraz zarządzeniami Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. biskupa ordynariusza kieleckiego obowiązuje dyspensa od udziału we mszy św. Niedzielnej do 29 marca. Starajmy się zachować środki ostrożności biorąc udział w liturgii. W kościele nie może przebywać więcej niż 50 osób, nie całujemy krzyża ani stuły, znak pokoju przekazujemy przez ukłon, komunię świętą możemy przyjmować na rękę.
3. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie.
4. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. Grób i ciemnicę przygotowujemy tak samo jak w ubiegłym roku.
6. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny.
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Grzyb Bożena, Młynarczyk Bożena, Bała Zofia. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Marzec, Łata, Wrona.
8. Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia parafialne 15.03.2020 r.
14/03

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 MARCA 2020 ROKU
1. We czwartek uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP.
2. W związku z zagrożeniem epidemicznym ogłoszonym przez władze państwowe w dniu 13 marca oraz zarządzeniami Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. biskupa ordynariusza kieleckiego odwołuję rekolekcje parafialne, które miały się rozpocząć w niedzielę 15 marca oraz spowiedź z udziałem księży z dekanatu. Rekolekcje odbędą się w innym terminie, jeśli to będzie możliwe to przed świętami, a jeśli nie to przed uroczystością odpustową w lipcu. Do sakramentu pokuty i pojednania wierni mogą przystępować przed każdą mszą świętą w niedzielę i święta. Msze święte zamówione na czas rekolekcyjny będą odprawiane według grafiku, ale nie będzie nauk rekolekcyjnych ani 'masowej spowiedzi'. Obowiązuje dyspensa udzielona przez księdza biskupa Ordynariusza Kieleckiego.
3. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie.
4. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny.
6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Baniak Irena, Jerzy i Jolanta Kordaszewscy, Majka Halina. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Cieśla, Bała, Młynarczyk

Ogłoszenia parafialne 8.03.2020 r.
08/03

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 MARCA 2020 ROKU


1. Tradycyjnie już druga niedziela WP jest obchodzona w Polsce jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary zebrane do puszek są przeznaczone na dzieło pomocy „ Ad Gentes”. Ofiarę na ten cel możemy złożyć przy wyjściu z kościoła. Modlitwą obejmujemy wszystkie kobiety zawierzając Bożej opatrzności troskliwą pomoc i obecność w życiu.
2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.
3. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie.
4. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
6. W przyszłą sobotę o godz. 11 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
7. Strona internetowa cmentarza parafialnego została uruchomiona. Można do niej dotrzeć ze strony parafialnej. Możemy na niej odnaleźć groby swoich bliskich, korzystając z wyszukiwarki zmarłych i mapy cmentarza. Bezpośrednio z mapy można zobaczyć nazwisko i grób na zdjęciu. To najwygodniejsza i najlepsza funkcja programu. Oznaczone są wszystkie miejsca, także i te, na których nie ma tabliczki z napisem oraz same katakumby zarezerwowane. Zachęcam do tego, żeby sobie to wszystko obejrzeć. Bardzo proszę o zgłaszanie deklaracji opieki nad grobem. Przy wpisywaniu deklaracji pamiętajmy o tym, żeby odnaleźć numer grobu z planu cmentarza i wpisać go. Bardzo ważne jest określenie rodzaju grobu (czy to jest katakumba czyli murowany w ziemi czy jej nie ma- ziemny). Ze zdjęcia bowiem widać, że pomniki są nieraz nowe ale pod nimi katakumby nie ma.
8. Planuję w tym roku ukończenie prac konserwatorsko-remontowych w nawie naszej świątyni. Prace te będziemy prowadzić gruntownie i solidnie tak aby służyły parafii przez następne kilkadziesiąt lat tak samo jak prace przeprowadzone przez ks. Rogozińskiego. Prace obejmą zmycie farby i skucie odlatujących tynków na stropie nawy wokół trzech malowideł oraz ich wzmocnienie, aby zapobiec ich pękaniu w przyszłości i pomalowanie w jednolitych kolorach wszystkich ścian nawy i stropu, to koszt .45 tys. Zł. Prace konserwatorskie polegające na odczyszczeniu trzech malowideł na stropie, podklejeniu i scaleniu ich oraz wykonaniu ozdobnych ornamentów na ścianach i na sklepieniu będą bardzo kosztowne i wyniosą sto tys. Zł. Trzeba te prace wykonać bezwzględnie w ciągu jednego sezonu ponieważ wymaga tego zachowanie ciągłości kolorystycznej całości. Mamy w tym roku niepowtarzalną okazję, żeby te bardzo kosztowne prace wykonać za jednym razem w całości. Będą również wykonane nowe meble do zakrystii z drewna, które było zgromadzone przy plebanii, które będą kosztować 15 tys. Zł. Koszty strony internetowej to 4500 zł. Razem kosztorys prac planowanych na ten rok wynoszą 165000 zł. Mamy środki finansowe pochodzące ze sprzedaży działki organistówki wynoszące 89 tys. Zł oraz ofiary państwa Czajkowskich. Środki te razem wyniosą 110 tys zł. Potrzeba nam więc zebrać jeszcze 55000 zł. Bardzo proszę wszystkich parafian o składkę na ten cel.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie oraz kwiaty: Urszula Siekanka. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Źródłowej: Jamróz, Baniak i Kordaszewski

Ogłoszenia parafialne 1.03.2020 r.
29/02

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 MARCA 2020 ROKU
1. We czwartek święto św. Kazimierza Królewicza.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od 11.30. Spowiedź przed drogą krzyżową.
3. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie.
4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w trzecią niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
5. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
6. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
7. Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza na XIX Pielgrzymkę rolników i sympatyków polskiej wsi, połączoną z nocnym czuwaniem modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędzie się w dniach 4-5 marca 2020 r. o godz. 18.30 bus podjedzie do Jaronowic po młyn.
8. Strona internetowa cmentarza parafialnego została uruchomiona. Można do niej dotrzeć ze strony parafialnej. Możemy na niej odnaleźć groby swoich bliskich, korzystając z wyszukiwarki zmarłych i mapy cmentarza. Bezpośrednio z mapy można zobaczyć nazwisko i grób na zdjęciu. To najwygodniejsza i najlepsza funkcja programu. Oznaczone są wszystkie miejsca, także i te, na których nie ma tabliczki z napisem oraz same katakumby zarezerwowane. Zachęcam do tego, żeby sobie to wszystko obejrzeć. Bardzo proszę o zgłaszanie deklaracji opieki nad grobem. Przy wpisywaniu deklaracji pamiętajmy o tym, żeby odnaleźć numer grobu z planu cmentarza i wpisać go. Bardzo ważne jest określenie rodzaju grobu (czy to jest katakumba czyli murowany w ziemi czy jej nie ma- ziemny). Ze zdjęcia bowiem widać, że pomniki są nieraz nowe ale pod nimi katakumby nie ma.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie oraz kwiaty: Wiesława Krzysztofik. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Cichej: Siekanka Urszula, Wójcik Aleksandra, Bujak Janina, Fijałkowska Janina

Ogłoszenia parafialne 23.02..2020 r.
22/02

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA 23 LUTY 2020 ROKU


1. W środę popielec. Rozpoczynamy okres wielkiego postu, czterdziestodniowy czas pokuty i refleksji w oczekiwaniu na najważniejsze święta wielkanocne w ciągu roku liturgicznego. W środę obowiązuje nas post ścisły, co jakości i ilości. Msze święte o godz. 9.00, 12.00 i 17.00 z obrzędem posypania głowy popiołem.
2. W każdy piątek wielkiego postu droga krzyżowa o 16.30, nabożeństwo gorzkich żali w niedzielę po sumie.
3. Msze św. W dni powszednie o godz. 17.00
4. W nadchodzącym tygodniu trwają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty od środy do niedzieli.
5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się jak zwykle w trzecią niedzielę w.p. Poprowadzi je ks. Sercanin.
6. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
7. Kurs przedmałżeński dekanalny w parafii Szczekociny rozpoczyna się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w salce katechetycznej i potrwa przez pięć niedziel.
8. Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej serdecznie zaprasza na XIX Pielgrzymkę rolników i sympatyków polskiej wsi, połączoną z nocnym czuwaniem modlitewnym na Jasnej Górze, które odbędzie się w dniach 4-5 marca 2020 r.
9. Strona internetowa cmentarza parafialnego została uruchomiona. Można do niej dotrzeć ze strony parafialnej. Możemy na niej odnaleźć groby swoich bliskich, korzystając z wyszukiwarki zmarłych i mapy cmentarza. Bezpośrednio z mapy można zobaczyć nazwisko i grób na zdjęciu. To najwygodniejsza i najlepsza funkcja programu. Oznaczone są wszystkie miejsca, także i te, na których nie ma tabliczki z napisem oraz same katakumby zarezerwowane. Zachęcam do tego, żeby sobie to wszystko obejrzeć. Bardzo proszę o zgłaszanie deklaracji opieki nad grobem. Przy wpisywaniu deklaracji pamiętajmy o tym, żeby odnaleźć numer grobu z planu cmentarza i wpisać go. Bardzo ważne jest określenie rodzaju grobu (czy to jest katakumba czyli murowany w ziemi czy jej nie ma- ziemny). Ze zdjęcia bowiem widać, że pomniki są nieraz nowe ale pod nimi katakumby nie ma.

10. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli Janina Gruzła i Marianna Jastrzębska, pogrzeb we wtorek o 13.00.
10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie oraz kwiaty: Wiekiera Maria, Huptyś Anna.. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Baniak, Gasiński, Krzysztofik

Ogłoszenia parafialne 16.02..2020 r.
15/02

OGŁOSZENIA PARAFIALNE SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA 16 LUTY 2020 ROKU
1. W sobotę święto katedry św. Piotra apostoła.
2. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. Strona internetowa cmentarza parafialnego została uruchomiona. Można do niej dotrzeć ze strony parafialnej. Możemy na niej odnaleźć groby swoich bliskich, korzystając z wyszukiwarki zmarłych i mapy cmentarza. Bezpośrednio z mapy można zobaczyć nazwisko i grób na zdjęciu. To najwygodniejsza i najlepsza funkcja programu. Oznaczne są wszystkie miejsca, także i te, na których nie ma tabliczki z napisem oraz same katakumby zarezerwowane. Zachęcam do tego, żeby sobie to wszystko obejrzeć. Bardzo proszę o zgłaszanie deklaracji opieki nad grobem. Dotarło do mnie 60 takich deklaracji a grobów jest 1207. Przy wpisywaniu deklaracji pamiętajmy o tym, żeby odnaleźć numer grobu z planu cmentarza i wpisać go. Bardzo ważne jest określenie rodzaju grobu (czy to jest katakumba czyli murowany w ziemi czy jej nie ma- ziemny). Ze zdjęcia bowiem widać, że pomniki są nieraz nowe ale pod nimi katakumby nie ma.
4. W sobotę o godz. 11.00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie oraz kwiaty: Kinga i Oliwier Ożarowscy, Wojewoda Alicja. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Wiekiera Maria, Gruca Henryk, Huptyś Anna.
Bóg zapłać za ofiary na kościół:
Pewna osoba 150 zł

Ogłoszenia parafialne 9.02..2020 r.
08/02

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 9 LUTY 2020 ROKU
1. Jutro wspomnienie św. Scholastyki, we wtorek wspomnienie NMP z Lourdes, światowy dzień chorego, w piątek święto św. Cyryla mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
2. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. Strona internetowa cmentarza parafialnego została uruchomiona. Można do niej dotrzeć ze strony parafialnej. Możemy na niej odnaleźć groby swoich bliskich, korzystając z wyszukiwarki zmarłych i mapy cmentarza. Bezpośrednio z mapy można zobaczyć nazwisko i grób na zdjęciu. To najwygodniejsza i najlepsza funkcja programu. Oznaczne są wszystkie miejsca, także i te, na których nie ma tabliczki z napisem oraz same katakumby zarezerwowane. Zachęcam do tego, żeby sobie to wszystko obejrzeć. Wkrótce będzie opracowany regulamin cmentarza.

4. W sobotę o godz. 11.00 w kościele spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie oraz kwiaty: Ewa i Leszek Walczyk, Halina Gąsiorowska. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Ożarowska Kinga, Wiekiera Maria, Wojewoda Alicja.
Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia parafialne 2.02..2020 r.
01/02

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 2 LUTY 2020 ROKU
1. W środę wspomnienie św. Agaty dz. I m. we czwartek św. Męczenników Pawła Miki i towarzyszy.
2. W środę po mszy św. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 12.00. Proszę ich zgłaszać w zakrystii. Spowiedź od 15.30 i msza św. O godz. 16.00 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego.
4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie oraz kwiaty: Gruca Mirosława, Krzysztofik Janina Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Walczyk Ewa, Kawczyńska Jadwiga, Gąsiorowska Halina, Ożarowska Kinga
Bóg zapłać za ofiary na kościół:

Ogłoszenia parafialne 26.01.2020 r.
25/01

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 26 STYCZNIA 2020 ROKU
1. Jutro wspomnienie błog. Jerzego Matulewicza, we wtorek św. Tomasza z Akwinu, w piątek św. Jana Bosko, w przyszłą niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego.
2. W przyszłą niedzielę na mszy św. O godz. 10.00 wręczenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych.
3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Dziopa Grażyna i Anna, Czubała Anna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Tokarska Grażyna, Gajecka Zofia, Gruca Miroslawa, Krzysztofik Janina.
4. Dziękuję za życzliwe przyjęcie mnie na kolędzie, za wszystkie ofiary na kościół, ogrzewanie i dla mnie. W przyszłą niedzielę posumowanie ubiegłego roku.
5. W piątek o godz.9.00 będziemy rozbierać dekorację świąteczną. Proszę o pomoc ministrantów i chętnych.
Bóg zapłać za ofiary na kościół:

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.