Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 12.07.2020 r.
11/07

PIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 12 LIPCA 2020 ROKU

 

1. Jutro WSPOMNIENIE św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w środę św. Bonawentury, biskupa i dra kościoła, we czwartek NMP z Góry Karmel.
2. Prace remontowe trwają. Możliwości są takie, że prace potrwają do końca lipca łącznie z prezbiterium. Większość rusztowań nawy będzie zdjęta po 16 lipca.
3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania.
4. Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska będzie przechodzić przez naszą parafię 11 sierpnia. Ze względu na epidemię pielgrzymi rezygnują z noclegów w naszej parafii. Nie będzie też wieczornego apelu w naszym kościele tylko w Moskorzewie bo to będzie maleńka grupka. Jednocześnie kierownictwo pielgrzymki wyraża podziękowanie za dotychczasową gościnę wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku znów u nas znajdą nocleg.
5. Wiadomo, że ze względu na epidemię gmina nie organizuje dożynek w tym roku. W kościele 15 sierpnia msza św. dziękczynna za szczęśliwe zbiory o 15.30.
6. Pozdrawiam wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Drabiński Michał, kawaler zam. Jedlińsk i Całka Roksana zam. Chlewice, zap. trzecia.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Kowalska Teresa i Tadeusz, Frejowska Anna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Zubek Anna, Trojak Danuta, Jałocha Teresa.
9. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Ofiary złożone przy kolędzie już były odczytane. Odczytam ofiarę złożoną w dwóch składkach w tym roku.

Ogłoszenia parafialne 5.07.2020 r.
04/07

CZTERNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 5 LIPCA 2020 ROKU

1. Jutro WSPOMNIENIE błog. Marii Teresy Leduchowskiej, w środę św. Jana z Dukli, w sobotę święto św. Benedykta opata patrona Europy.
2. Prace remontowe trwają. Możliwości są takie, że prace potrwają do końca lipca łącznie z prezbiterium. Większość rusztowań nawy będzie zdjęta po 6 lipca, na odpust rusztowanie z prezbiterium.
3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania.
4. Pozdrawiam wszystkich gości, którzy przybyli do nas na wakacje i zapraszam do wspólnej modlitwy w kościele.
5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Drabiński Michał, kawaler zam. Jedlińsk i Całka Roksana zam. Chlewice, zap. druga.
6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Groja Joanna, Bała Aleksandra. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Kowalska Teresa, Frejowska Anna, Skurkowska Ewa
7. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Ofiary złożone przy kolędzie już były odczytane. Odczytam ofiarę złożoną w dwóch składkach w tym roku.

Ogłoszenia parafialne 28.06.2020 r.
27/06

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 28 CZERWCA 2020 ROKU

 

1. Jutro uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła, msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 19.00, w piątek święto św. Tomasza apostoła.
2. Dziś podejmujemy modlitwę dziękczynną za miniony rok szkolny. Obejmujemy nia dzieci i młodzież, wychowawców, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Zawierzamy Bogu owoce pracy wychowawczej wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania młodego pokolenia i życzymy jednocześnie dobrego i bezpiecznego odpoczynku w czasie wakacji.
3. Od jutra msze święte w dni powszednie o godzinie 19.00. W miesiącu lipcu i sierpniu. Nabożeństwo czerwcowe w poniedziałek i wtorek o godz. 18.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 18.30 i litania do SPJ i 19.00, wcześniej spowiedz.
5. Prace remontowe trwają. Możliwości są takie, że prace potrwają do końca lipca łącznie z prezbiterium. Większość rusztowań nawy będzie zdjęta po 6 lipca, na odpust rusztowanie z prezbiterium.
6. Dziękuję firmie pogrzebowej pana Gryca za wykoszenie i uporządkowanie cmentarza parafialnego.
7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania.
8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzyb Marcin, kaw. Zam. Chlewice par. tut. I Ksenia Piszczek, panna zam. Sieńsko , par św. ap. Piotra i Pawła Sędziszów, zap. trzecia. Drabiński Michał, kawaler zam. Jedlińsk i Całka Roksana zam. Chlewice, zap. Pierwsza.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: córka pani Michaliny Mularczyk. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Parzniewska Anna, Bala Aleksandra, Łata Barbara

Ogłoszenia parafialne 21.06.2020 r.
20/06

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 21 CZERWCA 2020 ROKU

 

1. W środę uroczystość św. Narodzenia Św. Jana Chrzciela
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
3. Dziękuję parafianom z ul. Zielonej, Rzecznej, Strażackiej i DAMIAN za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała i na zakończenie oktawy.
4. Prace remontowe trwają. Planowałem tylko remont nawy kościoła w tym roku. Pojawia się jednak wiele głosów wśród parafian, aby pomalować także prezbiterium według projektu. Podjęcie tej pracy wymaga dodatkowej składki w najbliższym czasie wynoszącej sto zł od rodziny. Zapowiadałem, że prace potrwają trzy miesiące i jak uda się je zakończyć przed odpustem to będzie dobrze. Bardzo dziękuję za wszystkie ofiary. Jak będą już wszystkie list to je odczytam sumując obydwie ofiary, bo ze względu na stan epidemii nie odczytywałem składek porzednio. Na stronie internetowej dostępny artykuł o remoncie wraz dokumentacją fotograficzną.
5. W przyszłą niedzielę gromadzimy się na cmentarzu parafialnym na mszy św. o godz. 12.00 jeśli pogoda pozwoli. To modlitwa za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu w ciągu roku. To okazja do uporządkowania cmentarza. Zadbajmy o wszystkie groby naszych bliskich ale także i te, którymi nikt się nie opiekuje.
6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, o godz. 13.00 z dziećmi pierwszokomunijnymi.
7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzyb Marcin, kaw. Zam. Chlewice par. tut. I Ksenia Piszczek, panna zam. Sieńsko , par św. ap. Piotra i Pawła Sędziszów, zap. druga.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Krzywda Bożena i Wacław, Zawłocka Agata i Jakub, Włoszczyński Grzegorz i Patrycja. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Kuśny Irena, Dors Zdzislawa, Mularczyk Michalina

9.   W tym tygodniu przypada też zakończenie roku szkolnego w piątek. Ze względu na czas epidemii nie można zgromadzić wszystkich dzieci razem na jednej mszy św. na zakończenie roku. Dlatego zapraszam do modlitwy dziękczynnej na mszach św w najbliższą niedzielę.

Ogłoszenia parafialne 14.06.2020 r.
13/06


JEDENASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 14 CZERWCA 2020 ROKU

1. Jutro wspomnienie błogosławionej Jolanty, w środę św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Niepokalanego Serca NMP.
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
3. Dziękuję parafianom z ul. Zielonej, Rzecznej i nielicznym z ul. Strażackiej i DAMIAN za przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała wokół kościoła, szczególnie państwu Bugajom za posprzątanie otoczenia kościoła pani Dominice Bryła za posprzątanie kościoła w środę i kwiaty do kościoła. Tych samych parafian proszę także o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła na zakończenie oktawy we czwartek 18 czerwca.
4. Prace remontowe trwają. Planowałem tylko remont nawy kościoła w tym roku. Pojawia się jednak wiele głosów wśród parafian, aby pomalować także prezbiterium według projektu. Podjęcie tej pracy wymaga dodatkowej składki w najbliższym czasie wynoszącej sto zł od rodziny. Bardzo proszę odpowiedzialnie potraktować sprawę.
5. Zapraszam więc wszystkich parafian i gości na mszę św. Na cmentarzu parafialnym 28 czerwca o godzinie 12.00.
6. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, o godz. 13.00 z dziećmi pierwszokomunijnymi.

 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzyb Marcin, kaw. Zam. Chlewice par. tut. I Ksenia Piszczek, panna zam Sieńsko , par św. ap. Piotra i Pawła Sędziszów, zap. Pierwsza.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Dudek Barbara, Zielińska Agnieszka, Zapart Teresa. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Uramowska Anna, Krzywda Bożena, Włoszczyński Grzegorz

Ogłoszenia parafialne 07.06..2020 r.
06/06

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 7 CZERWCA 2020 ROKU

 

1. Jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek błog. Józefa Pawłowskiego, w sobotę św. Antoniego z Padwy
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
3. We czwartek uroczystość „Boże Ciała”. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we mszy świętej. Wyrażamy swoją wiarę przez dekorację okien i balkonów flagami i emblematami eucharystycznymi. Pierwsza msza św. O godz. 8.00. Uroczysta msza św. W intencji wszystkich parafian o godz. 10.00, po niej litania do NS Jezusa i procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Po procesji jeszcze jedna msza św. W kościele. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i gości, jednostki OSP z parafii, Koła Różańcowe, ministrantów, młodzież, dzieci do sypania kwiatków, asystę do chorągwi i obrazów. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią nie idziemy ulicami tylko wokół kościoła. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy: Pierwszy ołtarz mieszkańcy ul. Zielonej, drugi ołtarz mieszkańcy ul. Strażackiej i Zielonej, Trzeci ołtarz mieszkańcy ul. Rzecznej i Strażackiej, czwarty ołtarz mieszkańcy Damian. Proszę się zorganizować tak samo jak były przygotowane ołtarze kiedy procesja przebiegała ul. Zieloną i Strażacką. W tym dniu nie będzie mszy popołudniowej. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja wokół kościoła w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.
4. Tych samych parafian proszę także o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła na zakończenie oktawy we czwartek 18 czerwca.
5. Prace remontowe trwają. Planowałem tylko remont nawy kościoła w tym roku. Pojawia się jednak wiele głosów wśród parafian, aby pomalować także prezbiterium według projektu. Podjęcie tej pracy wymagałoby dodatkowej składki w najbliższym czasie wynoszącej sto zł od rodziny. Zapraszam na spotkanie po ostatniej mszy św. w kościele. Chciałbym poznać opinię parafian czy na to się zgadzacie.
6. Zapraszam więc wszystkich parafian i gości na mszę św. Na cmentarzu parafialnym 28 czerwca o godzinie 12.00.
7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, o godz. 13.00 z dziećmi pierwszokomunijnymi.
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Karnia Bogusława, Parzniewska Lidia i Natalia, Nowak Izabela. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic:Dudek Barbara, Zielińska Agnieszka, Zapart Teresa. Natomiast tych, którzy będą ubierać ołtarze w środę wieczorem proszę także o odświeżenie kościoła i kwiaty przed ołtarz w kościele

Zarządzenie Kurii Diecezjalnej w Kielcach
30/05

Ogłoszenia parafialne 31.05.2020 r.
30/05


NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO 31 MAJA 2020 ROKU

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła, msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00, w środę wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy, we czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wspomnienie św. Bonifacego bpa i m, w najbliższą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. Kończy się czas wielkanocny. Przykazanie kościelne mówi o tym, że powinniśmy przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi i komunii św. W tym roku ze względu na stan epidemii starajmy się wypełnić ten obowiązek w ciągu całego roku. Od jutra rozpoczyna się IX tydzień zwykły.
3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
4. Komunikat ks. Biskupa ordynariusza dotyczący dyspensy, oraz kurialne komunikaty.
5. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych uczestnictwo w nabożeństwach w kościele nie jest ograniczone ilością osób, w kościele nosimy maseczki i zachowujemy dystans do innych.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.30
7. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się bierzmowania, o godz. 13.00 z dziećmi pierwszokomunijnymi.
8. Prace remontowe trwają i w nadchodzącym tygodniu obejmą dalszą część stropu. Po usunięciu farby z tynku okazuje się, że jest bardzo mocny i solidny mimo pęknięć. Zdemontowane zostały cztery duże żyrandole. One pochodzą także z czasów ks. Rogozińskiego, nie są więc stare, po usunięciu kurzu okazuje się że mają dobrą instalację, można wymienić oprawki na żarówki i wyczyścić je chemią, praca nie jest skomplikowana, wymaga jedynie trochę czasu i wysiłku, każdy może to zrobić.
9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Nowak Wiesława, Grzywnowicz Grażyna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Karnia Bogusława, Parzniewska Lidia, Nowak Izabela

Ogłoszenia parafialne 24.05.2020 r.
23/05

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PŃSKIEGO 24 MAJA 2020 ROKU

 

1. We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w piątek bł. Urszuli Leduchowskiej, w przyszłą niedzielę Zesłanie Ducha Świętego.
2. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30 i później msza św. W niedzielę po ostatniej mszy św.
3. Dziś poświęcenie pól w Jadwigowie.
4. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć jednocześnie 30 osób w nabożeństwach.
5. W środę po mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i bierzmowanych.
6. Środki finansowe potrzebne do funkcjonowania parafii udało mi się akurat zapewnić przed stanem epidemii i dlatego rozpoczynamy prace w czasie, kiedy wszyscy je osunęli na plan dalszy. Niemniej jednak sytuacja finansowa parafii jest tak samo trudna jak wszystkich innych w czasie epidemii. Zwracam się do wszystkich parafian, sympatyków i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Możemy to uczynić składając dobrowolną ofiarę korzystając ze strony internetowej parafii, która bardzo ułatwia złożenie ofiary w zakładce „wsparcie parafii”
7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Struzik Waldemar, Włodarz Ewa, Chmielińska Grażyna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Walczyk Jerzy, Bluma Zbigniew, Nowak Wiesława, Będkowski Jarosław.

Ogłoszenia parafialne 17.05.2020 r.
16/05

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 17 MAJA 2020 ROKU

 

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
2. Nabożeństwo majowe codziennie o 17.30 i później msza św. W niedzielę po ostatniej mszy św.
3. Dziś poświęcenie pól w Chlewicach od 14.00. W przyszłą niedzielę w Jadwigowie.
4. Zgodnie z nowym rozporządzeniem władz państwowych w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć jednocześnie 30 osób w nabożeństwach.
5. Rozpoczęliśmy prace remontowo-konserwatorskie przewidziane na ten rok. Prace przygotowawcze przedłużają się, obejmują one wybór koloru, pod chórem jest pomalowany fragment ściany już tym kolorem. W tej chwili prowadzimy działania logistyczne obejmujące zamówienia odpowiedniej ilości farb, wybór odpowiednich szablonów do malowania ornamentów i wszystkich dekoracji. Jeszcze potrwają następny tydzień, trzeba jeszcze zdemontować część organów na chórze żeby był dostęp do stropu. Dziękuję firmie pana Pakuły za postawienie rusztowania przy ołtarzu.
6. Od następnego tygodnia planuję rozpoczęcie spotkan przygotowujących do pierwszej komunii świętej i bierzmowania. Forma tych spotkań będzie ustalona po konsultacjach ze szkołą i rodzicami.
7. Środki finansowe potrzebne do funkcjonowania parafii udało mi się akurat zapewnić przed stanem epidemii i dlatego rozpoczynamy prace w czasie, kiedy wszyscy je osunęli na plan dalszy. Niemniej jednak sytuacja finansowa parafii jest tak samo trudna jak wszystkich innych w czasie epidemii. Zwracam się do wszystkich parafian, sympatyków i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Możemy to uczynić składając dobrowolną ofiarę korzystając ze strony internetowej parafii, która bardzo ułatwia złożenie ofiary w zakładce „wsparcie parafii”
8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę 40 zł na ogrzewanie: Pustuł Magorata, Treter Małgorzata i ofiary Jaworska Marta i Zgryza Zuzanna. Na przyszłą sobotę O godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic: Struzik Waldemar, Wlodarz Ewa, Chmielińska Grażyna.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.