Rzymskokatolicka Parafia
św. Jakuba Apostoła
w Chlewicach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne 19.09.2021 r.
18/09

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA 19 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty, we czwartek św. Pio z Pietralciny.
 2. Ustaliłem datę bierzmowania: ks. Bp Andrzej Kaleta udzieli tego sakramentu naszej młodzieży 23 września o godzinie 17.00 w przyszłym roku.
 3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w kościele.
 4. W piątek o godzinie 8.00 wyjeżdzamy z pielgrzymką do Kawlwarii Zebrzydowskiej. Tam zwiedzamy sanktuarium, o 12.00 msza św. Dzieci uczestniczą w niej bez strojów komunijnych. Po 15.00 mamy wykupione bilety muzeum wadowickiego, domu rodzinnego św. Jana Pawła II. Z Wadowic wracamy do domu. Wykupiłem 50 biletów a mamy w tej chwili zapisanych 20 osób.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w czasie ostatniej zbiórki. Zebraliśmy 46 tys. Zł. Wszystkie zaplanowane prace więc będziemy podejmować. Zdaję sobie sprawę z tego, że 300 zł jednorazowo to duża suma. Przy kolędzie wszyscy, którzy złożyli mniejszą ofiarę będą mogli jeszcze wesprzeć parafię.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie oraz kwiaty: Grażyna i Anna Dziopa, Anna Czubała. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: rodziny Zielińskich, Gruców i Krzysztofików.

Ogłoszenia duszpasterskie 12.09.2021
11/09

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA 12 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek święto Podwyższenia Krzyża świętego, w środę wspomnienie NMP Bolesnej, we czwartek wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa, w sobotę święto św. Stanisława Kostki.
 2. Dziś rozpoczynamy Tydzień wychowania w kościele.
 3. Przeżywamy dziś beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czadzkiej. W adoracji NS modlimy się wspólnie za ich wstawiennictwem do Boga.
 4. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w kościele.
 5. W piątek 24 września udajemy się na pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii i Łagiewnik. Chciałbym koniecznie żebyśmy zwiedzili muzeum wadowickie. Ale już jutro muszę zakupić bilety. Nie ma innej możliwości. Ten bilet wstępu do muzeum kosztuje 22 zł normalny a ulgowy 15 zł. Te sumę trzeba wpłacić przy zapisie.
 6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło 31 list na kwotę 42270 zł. Pozostało 2 listy. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie oraz kwiaty: Bryła Urszula i Wiktoria, Bryła Danuta, Trela Grażyna, ofiary złożyli jeszcze Bryła Dominika i Gola Krystyna. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Partyzantów: Dziopa Grażyna, Tokarska Grażyna i Czubała Anna.

Ogłoszenia duszpasterskie 5.09.2021
04/09

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA 5 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. W środę święto Narodzenia NMP.
 2. W poniedziałek na sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego przyznano naszej parafii dotację 15000 zł na konserwację obrazu MB Różańcowej z ołtarza głównego. Dziękuję zarządowi sejmiku i radnym wojewódzkim a szczególnie tym z naszego regionu p. Arturowi Konarskiemu i Leszkowi Wawrzyle. Obraz zostanie zabrany do konserwacji w połowie września. Prace w kaplicy rozpoczną się w październiku i mam nadzieję, że zostaną zakończone do świąt.
 3. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania w kościele.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Andrzej Gaim, kawaler zamieszkały Jadwigów, par tut. i Elżbieta Cieślińska, panna zam. Jadwigów, par. tut. zapowiedź trzecia.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło 28 list na kwotę 38570 zł. Pozostało 5 list. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Bugaj Anna i Stradomska Małgorzata. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam pozostałe rodziny z ul. Zielonej

Ogłoszenia duszpasterskie 29.08..2021
28/08

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA 29 WRZEŚNIA 2021 ROKU

 

 1. W piątek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora kościoła.
 2. W środę dzieci młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. W szkole będzie nauka stacjonarna, dyspensa biskupia dotycząca udziału w niedzielnej mszy świętej nie obowiązuje. Zapraszam więc wszystkie dzieci szkoły podstawowej na mszę św. o godzinie 10.00 na rozpoczęcie roku szkolnego. Po tej mszy św. poświęcenie tornistrów dla przedszkolaków oraz spotkanie z rodzicami dzieci klasy trzeciej, które rozpoczynają bezpośrednie przygotowanie do pierwszej komunii świętej. Na to wspólne spotkanie zapraszam również rodziców młodzież klasy siódmej i ósmej, którzy rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Na spotkaniu wszyscy otrzymają indeksy, ćwiczeniówki oraz informację z zasadami dotyczącymi przygotowania całorocznego do przyjęcia sakramentów.
 3. Jeśli pielgrzymka do Kałkowa i na Św. Krzyż się odbędzie - na razie brak chętnych to wyjeżdżamy o godzinie 8.00 w sobotę z parkingu przed kościołem.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło 25 list na kwotę 35500 zł. Pozostało 8 list. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Andrzej Gaim, kawaler zamieszkały Jadwigow, par tut. i Elżbieta Cieślińska, panna zam. Jadwiggów, par. tut. zapowiedź druga.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Paluch Anna, Sadowska Marianna. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Zielonej: Kowalczyk, Bugaj, Stradomski.

Ogłoszenia duszpasterskie 22.08.2021
21/08

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA 22 SIERPNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek święto św. Bartłomieja apostoła, odpust w Szczekocinach, we czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki, w sobotę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 2. Pielgrzymki planowane w najbliższym czasie: czuwanie całonocne w Częstochowie na początku listopada razem z dekanatem szczekocińskim, 4 września w sobotę pielgrzymka do Kałkowa i na św. Krzyż, najbliższa i można już się na nią zapisywać, natomiast do Wadowic, Kalwarii i Łagiewnik udamy się w czwartek 23 września, na którą zapraszam dzieci komunijne i rocznicowe oraz wszystkich parafian.
 3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Wpłynęło 18 list na kwotę 25940 zł. Pozostało 15 list. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 4. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Andrzej Gaim, kawaler zamieszkały Jadwigow, par tut. i Elżbieta Cieślińska, panna zam. Jadwiggów, par. tut. zapowiedź pierwsza.
 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Ligenza Alina i Artur, Capek Beata, Małas Adam. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Rzecznej

Ogłoszenia duszpasterskie 15.08.2021
14/08

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA 15 SIERPNIA 2021 ROKU

 

 1. We wtorek wspomnienie św. Jacka, prezbitera, w piątek św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, w sobotę św. Piusa X, papieża.
 2. Bogu składamy dziękczynienie za wszystkich pielgrzymów, którzy tworzą duchowe dobro kościoła.
 3. Na stronie internetowej w aktualnościach ciekawe informacje na temat obrazu św, Rodziny oraz zdjęcie obrazu w całości.
 4. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ubiegłym tygodniu. Zakres prac będzie uzależniony od ich wielkości.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie: Szumiał Zenona, Uramowska Halina. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: Rodzina Ligenzów, Capków i Chalabów,

Ogłoszenia duszpasterskie 8.08.2021
07/08

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 8 SIERPNIA 2021 ROKU

 

 1. Jutro święto św. Teresy Benedykty od krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we wtorek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w środę wspomnienie św. Klary, dziewicy, w sobotę św. Maksymiliana Marii Kolbego. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP. O godzinie 10.00 msza św. dziękczynna za zbiory.
 2. Pielgrzymka piesza ze Stalowej Woli będzie przechodzić przez naszą parafię jutro. Ze względu na epidemię pielgrzymi rezygnują z posiłku obiadu w naszej parafii. Będą mieli mszę św. w naszym kościele o godz. 12.30. Jednocześnie kierownictwo pielgrzymki wyraża podziękowanie za dotychczasową gościnę wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku znów u nas posiłek.
 3. Pielgrzymka Zamojsko-Lubaczowska będzie przechodzić przez naszą parafię w środę. Ze względu na epidemię pielgrzymi rezygnują z noclegów w naszej parafii. Nie będzie też wieczornego apelu w naszym kościele tylko w Moskorzewie. Jednocześnie kierownictwo pielgrzymki wyraża podziękowanie za dotychczasową gościnę wyrażając nadzieję, że w przyszłym roku znów u nas znajdą nocleg.
 4. Wczoraj został zabrany do konserwacji obraz Świętej Rodziny z ołtarza głównego. Prace konserwatorskie będą prowadzić państwo Sebastian i Aneta Smagłowscy. Mają pracownię w Krakowie, pochodzą ze Buska Zdroju.
 5. Bóg zapłać nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty.

 Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: Szumiał Zenona, Uramowska Halina, Wiatra Ewa.

Ogłoszenia duszpasterskie 1.08..2021
31/07

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 1 SIERPNIA 2021 ROKU

 

 1. W środę wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona proboszczów, w piątek święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Prace przewidziane na ten rok: remont kaplicy obejmujący naprawę tynków, instalacji elektrycznej, izolacja pozioma murów, położenie posadzki, malowanie, konserwacja obrazów z ołtarza głównego; obraz świętej rodziny i obraz MB Różańcowej oraz instalacja oczyszczalni przydomowej. Całkowity koszt tych prac wyniesie więc 102250 zł. Dotacje to 36250 zł. Potrzeba nam 66000 zł środków własnych. Ofiarę możemy złożyć do koperty z listami. Na listach jest też rubryka „na ogrzewanie kościoła” dla tych osób, które nie mogły przyjść do sprzątania lub nie złożyły ofiary na ten cel.
 3. Msza św. dziękczynna za zbiory tegoroczne 15 sierpnia o godzinie 10.00. Pomyślmy o przygotowaniu tej uroczystości.
 4. Uroczystość pierwszej komunii świetej w 2022 roku w sobotę 11 czerwca.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Kosiorkiewicz Anna, Lizoń Wanda. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: Szumiał Zenona, Uramowska Halina, Wiatra Ewa.

Ogłoszenia duszpasterskie 25.07.2021
24/07

 

 

SIEDEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 25 LIPCA 2021 ROKU

 

 1. Jutro wspomnienie św. Joahima i Anny, rodziców NMP, we czwartek wspomnienie św. Marty, w sobotę św. Ignacego z Loyoli.
 2. Prace przewidziane na ten rok: remont kaplicy obejmujący naprawę tynków, instalacji elektrycznej, izolacja pozioma murów, położenie posadzki, malowanie, konserwacja obrazów z ołtarza głównego; obraz świętej rodziny i obraz MB Różańcowej oraz instalacja oczyszczalni przydomowej. Całkowity koszt tych prac wyniesie więc 102250 zł. Dotacje to 36250 zł. Potrzeba nam 66000 zł środków własnych. Listy na składkę rozdam w przyszłą niedzielę.
 3. Msza św. dziękczynna za zbiory tegoroczne 15 sierpnia o godzinie 10.00. Pomyślmy o przygotowaniu tej uroczystości.
 4. Uroczystość pierwszej komunii świetej w 2022 roku w sobotę 11 czerwca.
 5. Wszystkie msze św. w niedziele są transmitowane w internecie dla chorych i osób, które nie mogą uczestniczyć we mszy św. w kościele.
 6. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
 7. Po mszy św. poświęcenie pojazdów.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Bugaj Teresa, Siemiński Grzegorz, Zuchowicz Agata. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: Kosiorkiewicz Anna, Lizoń Wanda, Jaworska Urszula.

Ogłoszenia duszpasterskie 18.07.2021
17/07

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA 18 LIPCA 2021 ROKU

 

 1. We czwartek święto św. Marii Magdaleny, w piątek święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w sobotę wspomnienie św. Kingi. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Jakuba apostoła i św. Krzysztofa. Uroczystość odpustowa w naszej parafii. Uroczysta msza św. z procesją wokół kościoła na sumie. Zapraszam do organizacji procesji ministrantów strażaków, koła gospodyń i młodzież. W tym dniu poświęcenie pojazdów po mszach św.
 2. Długo się zastanawiałem jakie prace remontowe w kościele podjąć w tym roku. Wsłuchując się w głos parafian i odwiedzających nas gości przekonałem się, że kaplica nasza wygląda jak składzik i praktycznie traci sakralny charakter bo wymaga jednak doprowadzenia do takiego samego stanu jak nawa kościoła. Chciałbym więc przeprowadzić remont kaplicy obejmujący naprawę tynków, instalacji elektrycznej, izolacja pozioma murów, położenie posadzki, malowanie. Całkowity koszt to 50000 zł z środków własnych parafii. Zaznaczam, że powierzchnia kapicy jest taka sama jak prezbiterium a ten koszt jest taki sam jak w ubiegłym roku mimo dramatycznego wzrostu cen materiałów budowlanych, znalazłem takiego wykonawcę, który zrobi to jeszcze po starych cenach. Zabiegałem też o dotacje na inne prace przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków. Złożyłem wnioski do czterech podmiotów, ale wygląda na to, że otrzymujemy dotacje z dwóch. Są one  następujące: konserwacja obrazów z ołtarza głównego; obraz świętej rodziny, całkowity koszt 15 557,04 zł, w tym 10890 zł dotacji z powiatu włoszczowskiego i 4667 zł udziału własnego, obraz MB Różańcowej: całkowity koszt 22 191,66 zł, w tym 15500 dotacji z sejmiku województwa świętokrzyskiego i 6691 zł udziału własnego. Instalacja oczyszczalni przydomowej całkowity koszt 14500 zł, w tym 9865 zł dotacji z gminy Moskorzew i 4635 zł udziału własnego. Całkowity koszt tych prac wyniesie więc 102250 zł. Potrzeba nam 66000 zł środków własnych. Proponuję  składkę od rodziny 300 zł. W zależności od tego jak odpowiedzialnie do niej podejdziemy i trudnych warunków ekonomicznych rodzin w czasie pandemii te prace będziemy realizować. Listy rozdam parafianom w ostatnią niedzielę lipca.
 3. Jutro o godzinie 14.00 pogrzeb śp. Bogusława Lipeckiego.
 4. Msza św. dziękczynna za zbiory tegoroczne 15 sierpnia o godzinie 10.00. Pomyślmy o przygotowaniu tej uroczystości.
 5. Wszystkie msze św. w niedziele są transmitowane w internecie dla chorych i osób, które nie mogą uczestniczyć we mszy św. w kościele.
 6. Dziękuję nowożeńcom za kwiaty do kościoła.

Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiarę na ogrzewanie w dniu wczorajszym: Struzik Emilia i Agata. Na sobotę przyszłą na 8.30 zapraszam rodziny z ul. Strażackiej: Bugaj Teresa, Zuchowicz Wioleta, Siemińska Beata

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest InnyWymiarStron, siedziba: Katowice, Gliwicka 234/112.