17 LUTY 2019 ROKU

1. W piątek święto katedry św. Piotra apostoła, w sobotę wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.
2. Bóg zapłać osobom, które posprzątały kościół wczoraj i za ofiary na ogrzewanie kościoła po 20 zł: Frejowska Anna, Zubek Anna, Zawłocka Agata. Na przyszłą sobotę na godz. 08.30 zapraszam rodziny z Jaronowic kolonii z północnej strony: Trojak Danuta, Jałocha Teresa i tych, którzy nie byli. Wyczytywanie nazwisk traktuję jako udogodnienie organizacyjne, bo przecież nie każdy ma pojazd lub możliwość przyjścia. Podkreślam, że nigdy nie wyczytam osób, które nie były, ale zawsze na koniec listy mieszkańców miejscowości będę robił sobotę tylko dla tych, którzy nie byli. Im się trudniej będzie zorganizować, ale pamiętajmy o tym, że kościół jest tak niewielki, że można go posprzątać samemu. Wszystkie ofiary na ogrzewanie kościoła wprowadzam do kartoteki i będę je podawał miejscowościami.
3. Pielgrzymka rolników.
4. W diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach koło Kielc organizowany jest w dniach 1-3 marca br. „Weekend z lectio divina”. Lectio divina to praktyka modlitewna w oparciu o Pismo Święte. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną ożywić swoją wiarę poprzez rozważanie słowa Bożego. Spotkanie prowadzi ks. Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach. (Szczegóły i dane kontaktowe na plakacie w gablocie).
5. Wczoraj się odbyło spotkanie chętnych do uczestnictwa w liturgii, śpiewających i czytających. Jestem otwarty na dialog z wam w zakresie organizowania życia parafialnego i liturgicznego. Każdy udział w życiu parafii nie jest przymusowy i każdy musi być poprzedzony osobistą refleksją i szczerą wolą podjęcia swojego miejsca w kościele. Pamiętajmy o jednym: kościół jest prawdziwy we wspólnocie uczniów Jezusa Chrystusa świadomie przyjmującym Bożą łaskę i podejmującym apostolską misję kościoła. Grupa jest ciągle otwarta. Ustaliliśmy dobrą myślę zasadę jednego uczestnictwa w miesiącu w liturgii niedzielnej jednej osoby. Potrzeba więc wielu chętnych. Zapraszam.
6. Strona parafialna zyskała nową szatę i będzie się ciągle rozwijać. Umieściłem na niej m.i. propozycję montażu nowego ogrzewania kościoła.
7. Chciałbym się spotkać z wszystkimi ministrantami oraz chętnymi do tej posługi w kościele w sobotę o godzinie 15.00 w kościele.
Bóg zapłać za ofiary na kościół: